Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Jak uzyskać korzyści zdrowotne z ogórka

Ogórek należy do rodziny Cucurbitaceae, wraz z dynią i różnymi rodzajami melona. Ogórki zawierają dużo wody i mało kalorii, tłuszczu, cholesterolu i sodu.

Mają łagodny, orzeźwiający smak i wysoką zawartość wody. Mogą być orzeźwiające i przyjemne do jedzenia w czasie upałów i pomagają zapobiegać odwodnieniu. Jest zjedzony pikantny, ale jest to ściśle owoc.

Ogórki były uprawiane w Indiach w celach spożywczych i leczniczych od czasów starożytnych i od dawna stanowią część diety śródziemnomorskiej.

W zależności od rodzaju, ogórek można pokroić w sałatkę lub zjeść w całości jako przekąskę lub po podniebieniu podniebienie. Mogą być spożywane ze skórą lub bez niej.

Ogórek występuje również w wielu produktach kosmetycznych.

W tym artykule przyjrzymy się zawartości odżywczej ogórka, jego możliwych korzyści zdrowotnych, wskazówek dotyczących jedzenia lub używania ogórka oraz potencjalnego zagrożenia dla zdrowia.

Szybkie fakty o ogórku

 • Ogórki składają się głównie z wody.
 • Niektórzy używają ogórka, aby ukoić oparzenia słoneczne.
 • Wczesne badania pokazują, że związek znaleziony w ogórkach może pomóc w walce z rakiem.
 • Ogórki zawierają lignan, który może pomóc w walce z chorobą sercowo-naczyniową.
 • Ogórek jest uniwersalnym pokarmem, który można dodać do wielu potraw.

Korzyści

plasterki ogórka

Owoce i warzywa wszystkich rodzajów oferują szereg korzyści zdrowotnych.

Pokarmy roślinne, takie jak ogórek, łączyły się z niższym ryzykiem otyłości, cukrzycy, chorób serca, między innymi, promując zdrową cerę, zwiększoną energię i zdrową masę ciała.

Uważa się, że profil chemiczny ogórków zapewnia im szereg możliwych korzyści zdrowotnych.

1) Nawodnienie

Składające się głównie z wody i zawierające ważne elektrolity, ogórki pomagają zapobiegać odwodnieniu podczas gorących miesięcy letnich lub podczas i po treningu.

Dodanie ogórka i mięty do wody może zwiększyć zużycie wody, czyniąc ją bardziej atrakcyjną do picia.

Odwodnienie jest ważne dla wielu rzeczy, w tym utrzymania zdrowego jelit, zapobiegania zaparciom i unikania kamieni nerkowych.

2) Zdrowie kości

Wystarczające spożycie witaminy K jest związane ze zdrowymi kośćmi, które są mniej podatne na pękanie.

Jedna szklanka ogórka dostarcza 8,5 mikrograma (mcg) witaminy K. Urząd suplementów diety (ODS) zaleca, aby kobiety w wieku 19 lat i powyżej spożywały 90 mcg witaminy K dziennie, a mężczyźni 120 mcg. Zawiera również wapń. Witamina K pomaga poprawić wchłanianie wapnia. Wszystkie te składniki odżywcze przyczyniają się do poprawy zdrowia kości.

3) Rak

Jako członek rodziny roślin Cucurbitaceae, ogórki zawierają wysokie poziomy składników odżywczych znanych pod nazwą kaburbitacyn, które mogą pomóc w zapobieganiu nowotworom, powstrzymując komórki rakowe przed proliferacją i przetrwaniem.

Ogórki zawierają kaburbitaciny A, B, C, D i E.

Obecnie nie istnieją obecnie żadne terapie przeciwnowotworowe, w których wykorzystuje się kaburbitacynę. Badania laboratoryjne dały obiecujące wyniki, ale potrzeba więcej pracy, aby potwierdzić ich działanie przeciwnowotworowe.

4) Zdrowie układu sercowo-naczyniowego

American Heart Association (AHA) zachęca ludzi do jedzenia więcej błonnika, ponieważ może to pomóc w zapobieganiu nagromadzeniu się cholesterolu i problemów sercowo-naczyniowych, które mogą z tego wyniknąć. Ogórki są dobrym źródłem błonnika, szczególnie w skórze. Zapewniają również potas i magnez.

AHA zaleca także zmniejszenie sodu i zwiększenie spożycia potasu, aby zapobiec wysokiemu ciśnieniu krwi.

Kukurybitacynę w ogórku może również pomóc w zapobieganiu miażdżycy.

5) Cukrzyca

Naukowcy doszli do wniosku, że ogórki mogą pomóc kontrolować i zapobiegać cukrzycy.

Ogórki, takie jak dynia, tykwa, melon i inne pokrewne produkty spożywcze, zawierają Cucurbita ficifolia, co może pomóc zmniejszyć skoki cukru we krwi.

Stwierdzono również, że skórka ogona pomaga w objawach cukrzycy u myszy.

Jedna z teorii głosi, że kaburbia w ogniu pobudzają uwolnienie insuliny i regulują metabolizm kluczowego hormonu w przetwarzaniu cukru we krwi, glikogenu wątrobowego.

Mają także niski wynik na indeksie glikemicznym (GI), co oznacza, że ​​dostarczają ważnych składników odżywczych bez dodawania węglowodanów, które mogą zwiększyć poziom glukozy we krwi.

6) Skóra

Uważa się, że ogórki mają działanie przeciwzapalne.

Stosowany bezpośrednio na skórze, plasterki ogórka ma działanie chłodzące i łagodzące, które zmniejsza obrzęk, podrażnienie i stan zapalny. Może łagodzić oparzenia słoneczne. Umieszczone na oczach mogą pomóc zmniejszyć poranny obrzęk.

Porady dotyczące ogórków obejmują:

Toner: mieszanie i przesiewanie w celu zebrania soku dla naturalnego tonera. Pozostaw na skórze przez 30 minut, a następnie spłucz. Mówi się, że ma właściwości ściągające i pomaga oczyścić pory.

Opakowanie na twarz: zmieszaj równe ilości soku z ogórka i jogurtu, aby przygotować paczkę, która pomoże zredukować suchą skórę i zaskórniki.

Odżywianie

Według krajowej bazy danych składników odżywczych Departamentu Rolnictwa (USDA) 1 szklanka surowego plasterka ogórka ze skórką o wadze około 52 gram (g) zawiera:

 • 49,52 g wody
 • 8 kalorii
 • 0,34 g białka
 • 0,06 g tłuszczu
 • 1,89 g węglowodanów, w tym 0,9 g błonnika i 0,87 g cukru
 • 8 miligramów (mg) wapnia
 • 0,15 mg żelaza
 • 7 mg magnezu
 • 12 mg fosforu
 • 76 mg potasu
 • 1 mg sodu
 • 1,5 mg witaminy C
 • 4 mikrogramy (mcg) kwasu foliowego

Zawiera również tiaminę, ryboflawinę, niacynę, witaminę B-6 i witaminę A.

Jedna szklanka ogórka zapewnia około 11 procent dziennego spożycia witaminy K.

Ogórki zawierają również lignany. Badania sugerują, że mogą one zmniejszyć ryzyko chorób sercowo-naczyniowych i kilku rodzajów raka.

Rodzaje

Najczęściej dostępnym rodzajem ogórka jest cieplarnia lub tzw. Ogórek angielski. Jest duży, ma ciemnozieloną skórkę i niewiele lub nie ma nasion.

Inne typy obejmują:

Ormiański lub ogórki węża: Są długie i pokręcone. Skórka jest cienka i ciemnozielona z jasnymi bruzdami. Są one często używane do marynowania.

Japońskie ogórki: ciemnozielone i wąskie. Skóra jest cienka i ma małe guzki. Można je jeść w całości.

Ogórki Kirby: są często używane do ogórków kiszonych. Mają cienką skórę i małe nasiona, i są chrupiące.

Ogórek cytrynowy: Są wielkości zbliżonej do cytryny, z bladą skórą. Smak jest słodki i delikatny.

Perskie ogórki: Są krótsze i grubsze od ogórka w cieplarni. Są chrupiące do jedzenia.

Dziki ogórek, lub, jest szybko rosnącą rośliną, która pochodzi z Ameryki Północnej. Ogrodnicy ogólnie postrzegają to jako chwast. To nie jest jadalne.

Wskazówki dotyczące kupowania i przechowywania ogórka

Ogórki można przechowywać w lodówce do 1 tygodnia.

Niektóre ogórki są traktowane warstwą wosku po ich zerwaniu. Nie należy ich myć przed przechowywaniem, ale należy je dokładnie umyć lub obrać przed spożyciem. Unikaj ogórków z zakończeniami, które są pomarszczone lub uschnięte.

Przepisy

Ogórki najlepiej spożywać na surowo. Charakteryzują się łagodnym smakiem i chłodnym chrupnięciem, co czyni je doskonałym dodatkiem do każdej sałatki lub kanapki.

Ogórek i mięta w wodzie

Spróbuj wykonać następujące czynności:

 • Zmieszaj pokrojone w plasterki ogórki, pomidory, oliwki i ser feta na grecką przystawkę
 • Podnieś wodę, dodając liście mięty i ogórek
 • Pokrój ogórki na grube plastry i zanurz je w swoim ulubionym hummusie
 • Połącz je z serem lub plasterkami indyka w kanapce
 • Sok z ogórka, samodzielnie lub w połączeniu z sokiem z innych warzyw, takich jak marchew i seler, sprawia, że ​​napój jest zdrowy i orzeźwiający
 • Czyste ogórki z pomidorami, zieloną papryką i cebulą, aby uzyskać schłodzoną zupę gazpacho

Ryzyka

Niektórzy ludzie uważają, że niektóre rodzaje ogórków są trudne do strawienia, ale konwencjonalny, duży ogórek widoczny na większości półek sklepowych jest czasami nazywany „bezkłowym”, ponieważ są one łatwiejsze do strawienia.

Będąc stosunkowo wysoką zawartością witaminy K, wysokie spożycie ogórka może mieć wpływ na krzepnięcie krwi. Ludzie stosujący warfarynę lub Coumadin lub podobne leki rozrzedzające krew nie powinni nagle zwiększać spożycia ogórka bez konsultacji z lekarzem.

Każdego roku Environmental Working Group (EWG) tworzy listę owoców i warzyw o najwyższych poziomach pozostałości pestycydów, znanych jako Dirty Dozen.

Ogórki znajdują się wysoko na liście pozostałości pestycydów.

EKG sugeruje zakup ekologicznego ogórka w celu zmniejszenia ryzyka ekspozycji na pestycydy.

Niektóre kaburbitaciny są znane jako toksyczne. Ich zużycie może być niebezpieczne. Ludzie nie powinni jeść rośliny, na której rosną ogórki, a niektóre owoce tej samej rodziny, a mianowicie tykwa z butelki, spowodowały chorobę.

Stężenie kaburacyn w codziennym ogórku prawdopodobnie nie spowoduje toksyczności, a ich żywieniowe korzyści znacznie przewyższają wszelkie ryzyko związane z pestycydami lub zatruciami naturalnymi.

Like this post? Please share to your friends: