Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Jak schudnąć, uprawiając seks

Przy ponad połowie populacji Stanów Zjednoczonych na diecie, utrata masy ciała jest wyraźnie w naszych umysłach. Ale czy powinnaś uwzględniać płeć w swoim planie kontroli wagi? Prowadzimy dochodzenie.

seks i utrata masy ciała

Zdrowa waga jest nieodłączną częścią zdrowego stylu życia. Utrzymywanie naszych funtów pod kontrolą jest dobre dla naszego tickera, naszych kości i naszych płuc. To może nawet powstrzymać raka, jak dowiedzieliśmy się w tym tygodniu.

Ale oszałamiające 73,7 procent mężczyzn i 66,9 procent kobiet w USA ma nadwagę lub otyłość. Być może nie dziwi więc, że 66 procent z nas jest obecnie na diecie.

Niezależnie od tego, czy wybieramy wypróbowaną i sprawdzoną dietę śródziemnomorską, czy też stosunkowo nowego przybysza, na przykład nieregularnego postu, jako narodu rozumiemy, że nasza dieta, nasza waga i nasze zdrowie są ze sobą ściśle powiązane.

Według amerykańskiego Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej (HHS) „aktywność fizyczna jest ważną częścią utrzymania zdrowej wagi, utraty wagi i utrzymania dodatkowego ciężaru po utracie”.

HSS zaleca co najmniej 150 minut ćwiczeń o umiarkowanej intensywności co tydzień, ale mniej niż 25 procent dorosłych udaje się trafić w ten cel.

Gdzie seks pasuje do tego?

Cóż, seks jest dobry dla naszego zdrowia, spala kalorie i sprawia, że ​​jesteśmy szczęśliwi. Oczywiście, mało prawdopodobne jest, aby spalili tyle kalorii między arkuszami, co podczas ciężkiej sesji gimnastycznej, ale ćwiczenia same w sobie mogą nie być panaceum na utratę wagi, której przypisujemy, według ostatnich badań.

Przygotujcie się więc na oczywiste i niektóre z bardziej zaskakujących powodów, dla których seks powinien być mocno zintegrowany z naszym planem osiągnięcia i utrzymania zdrowej wagi, niezależnie od tego, czy jesteście entuzjastą siłowni, czy nie.

Seks to ćwiczenie

W 2013 r. Prof. Antony D. Karelis – wraz z kolegami z Université du Québec à Montréal w Kanadzie – dokładnie zbadał, ile kalorii spalamy, kiedy zaczynamy.

Prof. Karelis wyjaśnia w swoim artykule w czasopiśmie, że tylko garstka badań próbowała rzucić światło na fizjologiczne efekty podczas partnerskiego seksu z ludźmi. Wszystkie poprzednie badania wykazały wzrost częstości akcji serca.

Do swojego badania prof. Karelis pracował z 21 heteroseksualnymi parami, w wieku od 18 do 35 lat.

Pary proszono o uprawianie seksu raz w tygodniu przez okres 4 tygodni, podczas noszenia urządzenia do śledzenia aktywności, które pozwoliło zespołowi badawczemu obliczyć ile energii wydali za każdym razem.

Spotkanie seksualne obejmowało grę wstępną, stosunek płciowy i co najmniej jeden orgazm przez któregokolwiek z partnerów, a następnie „zakończyło się dyskrecją pary”, jak wyjaśniają autorzy.

Oto, co znalazł zespół.

Mężczyźni spalili średnio 101 kalorii, a kobiety 69 kalorii, kiedy uprawiali seks. Średnia intensywność była wyższa niż chodzenie, ale niższa niż jogging, wyjaśnia prof. Karelis, stanowiąc silną kategorię ćwiczeń o umiarkowanej intensywności.

Oznacza to, że za każdym razem, kiedy uprawiamy seks, liczy się to do 150 minut tygodniowych ćwiczeń zalecanych przez HSS.

Jeśli to nie jest wystarczająco atrakcyjne, dane ujawniły więcej.

„Bardziej przyjemny” niż trening siłowy

Zakres kalorii spalanych podczas seksu był bardzo zróżnicowany. W dolnym końcu mężczyźni spalili 13 kalorii, a kobiety 11,6, podczas gdy na szczycie skali mężczyźni zmienili 306 kalorii, a kobiety 164.

Spójrzmy na te liczby w kontekście tego, jak długo trwało każde spotkanie seksualne. Podczas gdy średni czas trwania gry wstępnej, stosunku płciowego i orgazmu wynosił 24,7 minuty, rzeczywisty czas, w którym pary spędzały seks, wynosił od 12,5 do 36,9 minut.

To, czy palniki z najlepszymi kaloriami miały bardziej energiczny seks, czy po prostu dobrze się bawili, nie wynika z danych, ale możemy wyciągnąć pewne wnioski. Jeśli chcemy zwiększyć naszą utratę kalorii podczas seksu, możemy albo bardziej aktywnie zaangażować się, utrzymać ją dłużej, albo połączenie obu.

Prof. Karelis porównał również seks z regularnymi ćwiczeniami gimnastycznymi. Odkrył, że mężczyźni spalili od 149 do 390 kalorii podczas 30-minutowej sesji o umiarkowanej intensywności na bieżni, podczas gdy kobiety paliły się pomiędzy 120 a 381.

Poproszeni o porównanie obu aktywności, wszyscy mężczyźni i 95 procent kobiet w badaniu stwierdziło, że seks był przyjemniejszy niż walenie w bieżnię.

Tak więc, nie tylko robimy znaczące postępy w osiągnięciu naszego 150-minutowego tygodniowego celu wysiłkowego, kiedy uprawiamy seks, ale również możemy czerpać więcej przyjemności niż z wizyty w siłowni.

Ćwiczenie nie może równać się z utratą wagi

Podczas gdy niektórzy mogą argumentować, że badanie na zdrowych, młodych osobach może nie być reprezentatywne dla ogólnej populacji, uczestnicy obejmowali szeroki zakres kategorii wagowych.

Wskaźnik masy ciała (BMI) dla mężczyzn wahał się między 19,5 a 31, co najmniej co najmniej mężczyzn z kategorii nadwagi i otyłości. W przypadku kobiet zakres wahał się od 16,9 do 26,6, co oznacza, że ​​niektóre kobiety miały niedowagę, a niektóre miały nadwagę.

Badanie nie ujawnia nic na temat wagi uczestników podczas 4 tygodni, w których brali udział. Ale jeśli chcesz przenieść kilka kilogramów, ćwiczenie samo w sobie może nie być odpowiedzią na utratę wagi, o której kiedyś myślałyśmy, jak pisaliśmy w zeszłym tygodniu.

Naukowcy z University of Bangor w Wielkiej Brytanii nie stwierdzili wyraźnej utraty masy ciała u kobiet, które uczestniczyły w trzech sesjach treningu wysiłkowego na tydzień przez 4 lub 8 tygodni, mimo że w tym czasie spalili łącznie około 3400 kalorii.

Przeciwnie, zespół zidentyfikował zmiany w hormonach, które kontrolują apetyt u uczestników z nadwagą i otyłością po ćwiczeniach.

„[…] W wyniku tego ktoś, kto podejmuje większą aktywność fizyczną, może odczuwać zwiększony apetyt”, wyjaśnia dr Hans-Peter Kubis, autor badań doktoranckich.

Seks może wypełnić lukę, ponieważ hormony uwalniane podczas naszych miłosnych doświadczeń powodują, że mniej jemy.

Seks ogranicza spożycie żywności

„Hormon miłości” oksytocyna jest wytwarzany w podwzgórzu w naszym mózgu, jak również w naszym przewodzie żołądkowo-jelitowym, i został akredytowany z kluczowymi funkcjami w seksie, empatii, budowaniu relacji, porodzie i karmieniu piersią.

Poziom oksytocyny wzrasta, gdy uprawiamy seks – szczególnie, gdy doświadczamy orgazmu. Ale to nie wszystko, co hormon miłości może zrobić.

Dr Elizabeth A. Lawson z jednostki neuroendokrynnej w Massachusetts General Hospital w Bostonie wyjaśnia w grudniowym wydaniu tego artykułu: „eksperymenty na gryzoniach, naczelnych nie będących ludźmi i ludziach konsekwentnie pokazują, że oksytocyna zmniejsza kaloryczność”.

Dodaje, że mężczyźni jedli mniej kalorii, szczególnie w postaci tłuszczu, po otrzymaniu 24 jednostek międzynarodowych (IU) oksytocyny w aerozolu do nosa w jednym badaniu.

„Autorzy stwierdzili, że oksytocyna zmniejszała spożycie poposiłkowej przekąski, szczególnie ciastek czekoladowych” – wyjaśnia dr Lawson.

Ważne jest, aby pamiętać, że oksytocyna nie pozostaje w naszych ciałach przez bardzo długi czas. W ciągu 2-8 minut od uwolnienia, połowa hormonu zniknie.

Efekt pojedynczego spotkania seksualnego na naszym pożywieniu będzie zatem zawsze przejściowy. Mimo wszystko, każda mała pomoc, a tymczasowy ogranicznik jedzenia po seksie z pewnością przyczyni się do ogólnej utraty wagi.

Zarządzanie płcią i wagą

Teraz, gdy przyjrzeliśmy się korzyściom płynącym z seksu, jeśli chodzi o spalanie kalorii i chwilowe powstrzymywanie się od jedzenia, jak bardzo prawdopodobne jest, że stracimy na wadze, uprawiając seks?

To prawdopodobnie zależy od tego, jak łatwo jest włączyć seks do osobistego planu. Znalezienie czasu na romantyczne dźwięki jest łatwe, ale surowa rzeczywistość intensywnego życia czyni go mniej pewnym dla niektórych.

Warto jednak przypomnieć sobie, że seks ma mnóstwo korzyści dla zdrowia i, w przeciwieństwie do wizyty w siłowni, nie musisz oddalać się od swojej sypialni – lub innej lokalizacji osobistych preferencji – aby to się stało.

Tak więc, jeśli chcesz rzucić kilka kilogramów w czołówce do szczytowego sezonu wakacyjnego, dlaczego nie spędzić czasu ze swoim partnerem, cieszyć się dzieleniem intymnych chwil i wygrzewać się w pełnym efekcie, że cały ten oksytocynę i kalorię strata może mieć nadzieję na waszej skali.

Może się okazać, że twój plan diety na 2018 roku z łatwością pomieści seks jako nieodzowny składnik.

Like this post? Please share to your friends: