Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Najlepsze aplikacje, aby przestać pić alkohol

Niezależnie od tego, czy próbujesz zmniejszyć spożycie alkoholu, czy zrezygnujesz z picia, są aplikacje, które pomogą ci odnieść sukces. Przeszukaliśmy wiele aplikacji, aby zapewnić najlepsze aplikacje do zatrzymywania się na podstawie ich wyglądu, użyteczności, ocen użytkowników i umiejętności pomagania w osiągnięciu celu.

kobieta trzyma telefon z kieliszek czerwonego wina na stole

Około 86,4 procent dorosłych w Stanach Zjednoczonych wypiło alkohol w pewnym momencie swojego życia, wynika z Narodowego badania na temat zażywania narkotyków i zdrowia z 2015 roku.

Spożywanie umiarkowanej ilości alkoholu – czyli do jednego napoju alkoholowego dziennie dla kobiet i dwóch mężczyzn – może przynieść korzyści zdrowotne, takie jak zmniejszenie ryzyka chorób serca i udaru niedokrwiennego.

Jednak spożywanie alkoholu i spożywanie alkoholu jest powiązane z wypadkami samochodowymi, oparzeniami, upadkami, zatruciem alkoholem, przemocą, chorobami przenoszonymi drogą płciową, niezamierzoną ciążą, chorobami przewlekłymi, nowotworami, problemami z pamięcią i uczeniem się oraz uzależnieniem od alkoholu.

Szacuje się, że 88 000 osób umiera rocznie z przyczyn związanych z alkoholem, co sprawia, że ​​alkohol jest czwartą możliwą do uniknięcia przyczyną śmierci w Stanach Zjednoczonych.

Umiarkowanie lub rzucenie picia alkoholu polega na ograniczeniu spożycia alkoholu, a także zmianie nawyków i stylu życia, a aplikacje mogą pomóc w osiągnięciu tych celów. Oto 10 najlepszych aplikacji do picia, które pomogą Ci przejąć kontrolę nad nawykami picia.

Trzeźwa siatka

Android: bezpłatnie

iPhone: bezpłatnie

Trzeźwa siatka

Sober Grid ma na celu łączenie tych, którzy chcą stać się trzeźwi lub wracają z alkoholizmu, z tysiącami innych ludzi, którzy koncentrują się na trzeźwości. Niektóre osoby dołączają do aplikacji, aby otrzymać wsparcie, a inne dołączają, aby udzielić wsparcia. Bez względu na motyw, Sober Grid stanowi okazję do pozostania suchym, pomagając innym w sieci robić to samo.

Jeśli potrzebujesz pomocy i chcesz od razu porozmawiać z kimś, możesz skontaktować się z wirtualną trzeźwą społecznością Sober Grid w celu uzyskania wsparcia, wybierając przycisk „Burning Desire”. Użytkownicy Sober Grid mogą również znaleźć trzeźwych przyjaciół podczas podróży z dala od domu, czy to na lotnisku, czy w nowym mieście. Sieć łączy ludzi zarówno lokalnie, jak i z dowolnego miejsca na świecie.

Kanał informacyjny Sober Grid umożliwia dzielenie się swoimi myślami, doświadczeniami, walkami i triumfami związanymi z odzyskiwaniem uzależnień i trzeźwością. Śledzenie twoich postępów i posiadanie dostępu do pomocy rówieśniczej to pierwszy krok na twojej drodze do odzyskania.

Dwadzieścia cztery godziny dziennie

Android: 5,99 USD

iPhone: 5,99 USD

Logo Dwadzieścia cztery godziny na dobę

Dwadzieścia cztery godziny na dobę to aplikacja oparta na książce o tej samej nazwie, napisanej przez Richarda Walkera. Walker pomógł wielu alkoholikom z jego słowami mądrości w ich codziennym programie odnowy.

Aplikacja daje dostęp do 366 codziennych medytacji z bestsellerowej książki na wyciągnięcie ręki, dzięki czemu możesz łatwo skupić się na swojej trzeźwości i Dwunastu Krokach w celu odzyskania zdrowia.

Przesuwanie tam iz powrotem wywołuje codzienne wiadomości, które można również udostępniać znajomym i rodzinie. Możesz także dodać do zakładek ulubione medytacje, aby uzyskać łatwy dostęp. Dwadzieścia cztery godziny na dobę to mapa drogowa, która pozwala wskazać właściwy kierunek w wychodzeniu z nałogu.

Licznik trzeźwości

Android: bezpłatnie

Logo trzeźwości

Trzeźwości Licznik to zabawna aplikacja pełna żywych kolorów i odważnych ikon, które gamify swoją podróż pit stop. Jasny pulpit pokazuje ile pieniędzy zaoszczędziłeś, nie pijąc. Możesz również ustawić nagrodę jako cel z wizerunkiem osobistym, a aplikacja pokaże czas trwania, aż osiągniesz cel.

Statystyki naukowe pokazują aspekty poprawy stanu zdrowia, takie jak krążenie krwi, regeneracja komórek, szara istota i zdrowie psychiczne, a także ryzyko chorób serca i obniżenia raka.

Jeśli masz ochotę na drinka, zagraj w grę o nazwie Pamięć. Pomaga przekazać naukowo udowodniony 3-minutowy znak, aby pokonać swoje pragnienie i pozostać trzeźwy. Możesz zdobyć 57 odznak w trzeźwości jako nagrodę za nie spożywanie alkoholu i udostępnić swoją aktualną plakietkę znajomym za jednym kliknięciem.

Nomo

Android: bezpłatnie

iPhone: bezpłatnie

Logo Nomo

Dwóch ojców – Parker i Michael – stworzyło Nomo, aby pomóc im utrzymać kontrolę i motywację do powrotu do zdrowia po alkoholu. Para chciała zaprojektować aplikację „która wyglądała świetnie, mogłaby śledzić wiele zegarów i utrzymywała nas w łączności z innymi osobami z naszej grupy wsparcia”.

Nomo dokładnie rozkłada czas trzeźwości na minutę, co oznacza, że ​​może pokazać ci czas trzeźwości w kategoriach lat, miesięcy, tygodni, dni, godzin i minut. Za każdym razem, gdy osiągasz punkt odzyskiwania, Nomo wydaje żeton, aby uczcić twoje osiągnięcie i utrzymać motywację.

Możesz śledzić czas i pieniądze zapisane w aplikacji, a także dzielić się sukcesami i nowymi żetonami w mediach społecznościowych. Twój zegar trzeźwości można również udostępnić swojemu partnerowi odpowiedzialnemu za rozliczalność, dzięki czemu mogą się zameldować i sprawdzić, jak długo jesteś czysty.

AlcoDroid Alcohol Tracker

Android: bezpłatnie

Logo AlcoDroid

AlcoDroid to aplikacja, która śledzi spożycie alkoholu i może być używana jako dziennik napojów i kalkulator do określania zawartości alkoholu we krwi. AlcoDroid umożliwia przejęcie kontroli nad spożyciem alkoholu i zmianę nawyków związanych z piciem.

Na podstawie zarejestrowanych napojów AlcoDroid szacuje zawartość alkoholu we krwi i kreśli swoje poziomy w ciągłym wykresie, który wskazuje, kiedy spadniesz poniżej ustawowego limitu lub powrócisz do trzeźwości.

AlcoDroid rejestruje twoje nawyki żywieniowe codziennie, co tydzień lub co miesiąc i wyświetla statystyki konsumpcji. Możesz ustawić cele, aby zobaczyć, w jaki sposób spożycie alkoholu odpowiada tym celom w określonym przedziale czasowym.

Jestem trzeźwy

iPhone: bezpłatnie

Logo I Am Sober

I Am Sober to aplikacja towarzysząca motywacji, która śledzi Twoją trzeźwość.Pozwala śledzić godziny, minuty i sekundy, w których byłeś trzeźwy, a także całkowitą liczbę dni, w których byłeś bez alkoholu.

Codzienne powiadomienia skupiają się na ścieżce odzyskiwania, a specjalne powiadomienia informują o osiągnięciu kluczowego etapu. Dla każdego etapu możesz dodać niezapomniane zdjęcie i zapisać lub udostępnić swoje osiągnięcia.

Twoje doświadczenie można dostosować, ręcznie konfigurując swoją trzeźwą datę rozpoczęcia, nawyk i czasy powiadomień. Pulpit motywacyjny zawiera inspirujące fragmenty, które zachęcają Cię i kibicują Ci.

Przestań pić z Andrew Johnson

Android: 2,99 USD

iPhone: 2,99 USD

Przestań pić z logo Andrew Johnsona

Przestań pić z Andrew Johnson to pozytywna, relaksująca i motywująca aplikacja, która pomaga przezwyciężyć fizyczne i emocjonalne pragnienie picia alkoholu. Aplikacja ma dostarczyć narzędzi do zmiany myślenia, złamania niechcianych nawyków i odzyskania kontroli nad swoimi myślami, pieniędzmi, zdrowiem i dobrym samopoczuciem.

Niezależnie od tego, czy próbujesz ograniczyć spożycie alkoholu, czy przestać pić całkowicie, ta aplikacja może pomóc przełamać negatywne nawyki, które powodują, że sięgasz po drinka, zamiast dostarczać zasobów, by osiągnąć swoje cele i prowadzić zdrowsze życie.

Przestań pić z Andrew Johnson używa hipnoterapii, relaksu, wizualizacji i pozytywnej sugestii, aby umożliwić ci podejmowanie pozytywnych decyzji i osiągnięć.

Happify

iPhone: bezpłatnie

Happify logo

Chociaż nie jest to ściśle aplikacja na alkoholizm, Happify pomaga przezwyciężyć negatywne nastroje, które prowadzą do niezdrowych zachowań. Lęk i depresja zwiększają ryzyko zostania ciężkim pijącym, a Happify zapewnia narzędzia, których potrzebujesz, aby przejąć kontrolę nad swoim emocjonalnym samopoczuciem, co z kolei może pomóc ci zachować trzeźwość.

Opracowane przez naukowców i ekspertów w dziedzinie uważności, pozytywnej psychologii i kognitywnej terapii behawioralnej, techniki i programy Happify zmniejszają stres i budują większą odporność. W rzeczywistości, po użyciu Happify przez 2 miesiące, 86 procent użytkowników zgłosiło, że czują się lepiej w swoim życiu.

Wykonując kilka czynności w każdym tygodniu, Happify ma na celu poprawę zadowolenia z życia i umożliwienie ci walki z negatywnym nastawieniem. Gry i działania aplikacji mogą być używane w dowolnym miejscu – na komputerze, tablecie lub smartfonie.

Coach.me

Android: bezpłatnie

iPhone: bezpłatnie

Logo Coach.me

Chociaż nie jest przeznaczony specjalnie do uzależnień, Coach.me pozwala wyznaczyć cel i pomaga w osiągnięciu celu. Po wybraniu celu społeczność Coach.me może pomóc Ci utrzymać motywację – możesz nawet wynająć jednego ze swoich trenerów światowej klasy.

Aplikacja śledzi Twoje postępy i zapewnia nagrody po osiągnięciu celów pośrednich. Zawsze jest ktoś dostępny od społeczności, aby odpowiedzieć na twoje pytania i wyrazić opinię na temat twoich osiągnięć i pułapek.

Coach.me mówi, że jeśli dołączysz do ich społeczności, zwiększysz swój umysł, doświadczysz korzyści z pozytywnego wzmocnienia i zewnętrznej odpowiedzialności oraz nauczysz się skuteczniej realizować swoje cele.

12 kroków AA Companion

Android: 2,99 USD

iPhone: 2,99 USD

12 kroków Logo AA Companion

Program 12 kroków AA Companion oparty jest na dwunastu krokach, które znajdują się w osobistym programie naprawczym Anonimowych Alkoholików. Aplikacja zapewnia dużą książkę AA w dłoni i zawiera ponad 60 opowiadań.

Modlitwy poranne i nocne, obietnice dotyczące doświadczenia, nadziei i siły oraz uwagi, które można udostępniać na Facebooku, Twitterze i poczcie e-mail, są zawarte w aplikacji.

Pulpit nawigacyjny wyraźnie pokazuje, ile lat, miesięcy, dni i godzin było trzeźwych za każdym razem, gdy aplikacja jest otwierana. Możesz także obliczyć czas trzeźwości wszystkich swoich znajomych.

Like this post? Please share to your friends: