Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Jak pozbyć się trądziku na plecach

Trądzik jest najczęstszą chorobą skóry w Stanach Zjednoczonych. Może powodować zaskórniki, zaskórniki i wypełnione ropą plamy.

Według American Academy of Dermatology, 40-50 milionów Amerykanów ma trądzik w tym samym czasie.

Trądzik zaczyna się w okresie dojrzewania, a większość ludzi doświadcza go w tym czasie, zanim ustąpi on pod koniec nastolatków lub na początku lat dwudziestych. Dla niektórych osób może jednak przetrwać do późnych lat dwudziestych, a nawet 30-tych.

Jego nasilenie może różnić się od kilku punktów do większych skupisk dotkniętych obszarów. Jak również na plecach, trądzik może pojawić się na twarzy, szyi i klatce piersiowej. Jeśli trądzik nie jest leczony, na skórze mogą pojawić się ciemne plamy i trwałe blizny.

Szybkie fakty dotyczące trądziku pleców

 • Skóra tłusta, zaskórniki, zaskórniki, czerwone plamki, żółte pryszcze wypełnione ropą i blizny są charakterystyczne dla trądziku na plecach.
 • Osoby ze skłonnością do trądziku mają gruczoły produkujące ropę, które są szczególnie wrażliwe na niektóre hormony.
 • Istnieje wiele metod leczenia trądziku, w tym miejscowe leczenie i leki.
 • Jeśli chodzi o łagodny trądzik, dalsze stosowanie leków dostępnych bez recepty po usunięciu pierwotnego problemu pomoże uniknąć wyprysków.

Pozbycie się trądziku tylnego

Dostępnych jest kilka opcji leczenia, aby pomóc ludziom pozbyć się trądziku na plecach.

Kremy miejscowe

Powrót trądzik.

Większość zabiegów polega na stosowaniu miejscowych leków bezpośrednio na skórze. Zazwyczaj są one pierwszym wyborem w leczeniu trądziku łagodnego do umiarkowanego.

Dla osób mających zaledwie kilka miejsc, leki bez recepty często zajmują się problemem. American Academy of Dermatology zaleca stosowanie produktu zawierającego nadtlenek benzoilu lub kwas salicylowy.

Ludzie powinni stosować lek do całej dotkniętej części pleców, a nie tylko do miejsc, zwykle raz lub dwa razy dziennie. Ten rodzaj leczenia zwykle prowadzi do uzyskania czystej skóry w ciągu 4-8 tygodni.

Pigułki

Lekarz lub podmiot świadczący opiekę zdrowotną może przepisać leki doustne, jeśli osoba ma ciężki trądzik, w tym torbiele i guzki trądziku. Leczenie może obejmować:

 • Antybiotyki zabijające bakterie i łagodzące stany zapalne: czasami lekarze przepisują te leki razem z miejscowym lekiem. Osoba może potrzebować wziąć je przez 2 do 6 miesięcy.
 • Tabletki antykoncepcyjne i inne leki wpływające na działanie hormonów: mogą zmniejszyć ilość oleju wytwarzanego przez skórę, ale mogą zająć od 3 do 4 miesięcy. Ta opcja, która przerywa owulację, może nie być odpowiednia dla młodych nastolatek.
 • Izotretynoina: jest to potężny lek, który może przynieść korzyści ludziom przez okres do 2 lat po leczeniu. Może jednak powodować działania niepożądane – może zaszkodzić nienarodzonym dzieciom, co oznacza, że ​​nie nadaje się dla kobiet planujących zajść w ciążę. Przed przepisaniem izotretynoiny lekarze mogą zlecać badania krwi i kontynuować monitorowanie osób podczas ich stosowania.

W przypadku niektórych leków, w szczególności izotretynoiny, istnieją obawy, że może powodować depresję i uczucia samobójcze. Izotretynoina może również powodować suchość skóry, szczególnie wokół ust, dlatego zaleca się stosowanie balsamu do ust.

Również izotretynoina może powodować problemy z bólem stawów wtórne do wysychania i zmniejszone smarowanie stawów.

Procedury skórne

Lasery i inne terapie światłem mogą zmniejszyć poziom na skórze, ale istnieją ograniczone dowody potwierdzające skuteczność tego podejścia. Dermatolodzy czasami oferują skórkę chemiczną do leczenia zaskórników i grudek.

Drenaż i ekstrakcja to procedura usuwania dużych torbieli trądzikowych, jeśli nie reagują na leki. Pomoże to złagodzić ból, ale prawdopodobnie pozostawi blizny.

Zapobieganie

Dopasowane ubranie do ćwiczeń, które łapie pot obok skóry na plecach i blokuje pory, może przyczynić się do wybuchu epidemii. Ludzie powinni rozważyć noszenie luźnych ubrań, szczególnie podczas ciężkiej sesji gimnastycznej.

Man showering.

Inne wskazówki dotyczące zmniejszania ryzyka wyprysków trądziku tylnego to:

 • mycie po poceniu
 • używanie palców do nakładania delikatnego, nieściernego środka czyszczącego
 • unikanie produktów drażniących skórę
 • nie szorowanie dotkniętych obszarów
 • nie popping, picking lub wyciskanie plam, ponieważ może to prowadzić do ich rozprzestrzeniania się i blizny
 • przebywanie poza słońcem i unikanie solarium, ponieważ uszkodzona skóra jest bardziej podatna na trądzik

Co to jest trądzik ponownie?

Czasami na plecach mogą rozwinąć się duże torbiele. Mogą one pękać lub leczyć się bez pękania. Skóra dotknięta trądzikiem może być wrażliwa na dotyk, czuć się gorąca lub być bolesna.

Nasilenie trądziku pleców może się różnić. Stopień 1 lub łagodny trądzik, zwykle składa się z kilku skaz i może obejmować zaskórniki, zaskórniki i pryszcze. 4. trądzik stopnia jest ciężki i charakteryzuje się wieloma plamami lub cystami.

Przyczyny

Gdy poziom hormonów we krwi wzrasta, gruczoły wytwarzają nadmiar oleju. W tym samym czasie martwe komórki skóry, które nie są zrzucane prawidłowo, blokują mieszki włosowe. Połączenie tych procesów prowadzi do nagromadzenia się oleju i powoduje powstawanie zaskórników i zaskórników.

Każdy ma bakterie żyjące na skórze i dla wielu nie powoduje żadnych problemów. Ale nagromadzenie się oleju na skórze, którego doświadczają osoby skłonne do trądziku, stwarza idealne środowisko do rozmnażania się bakterii. Może to prowadzić do zapalenia i powstawania ropnych lub czerwonych plam.

Według Brytyjskiego Stowarzyszenia Dermatologów niewiele jest dowodów na to, że jakakolwiek konkretna żywność, taka jak czekolada czy fast food, może powodować trądzik.

Amerykańska Akademia Dermatologów wskazuje jednak na badania wykazujące, że niektóre węglowodany, w tym biały chleb i chipsy ziemniaczane, zwiększają poziom cukru we krwi, co jest potencjalnym czynnikiem wyzwalającym trądzik.

Perspektywy

Większość osób doświadcza trądziku w okresie dojrzewania, a dla wielu sam się rozwiąże. Dostępne są niektóre terapie, które nie wyleczyją trądziku, ale zminimalizują epidemie.

Bez leczenia trądzik może powodować trwałe blizny, niskie poczucie własnej wartości, depresję i lęk.

Like this post? Please share to your friends: