Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Jak pozbyć się infekcji drożdży

Infekcja drożdżakami jest powszechnym rodzajem infekcji grzybiczych. Jednym z miejsc docelowych jest obszar narządów płciowych, co prowadzi do bólu, świądu i wypisu. Ale w jaki sposób można leczyć drożdże w domu?

Kobiety są bardziej podatne na infekcje drożdżakowe narządów płciowych, z czego 75 procent doświadcza co najmniej jednego w swoim życiu. Jednak mężczyźni mogą również dostać zakażenie drożdżakowe narządów płciowych.

Drożdże nazywane są najczęstszą przyczyną tych infekcji. Jednak inne typy drożdży również mogą być odpowiedzialne.

Dostępnych jest wiele metod leczenia zakażeń drożdży, w tym wielu samodzielnie podawanych środków do domu. W tym artykule opisano osiem domowych środków zaradczych na infekcję drożdży, aby pomóc ludziom znaleźć to, co najlepiej dla nich działa.

Strona główna zadośćuczynienie

krem wyciska się na palec

W wielu przypadkach infekcje drożdżakowe można łatwo i skutecznie leczyć w domu. Odbywa się to za pomocą produktów dostępnych bez recepty lub alternatywnych metod leczenia.

Z anegdotycznych doniesień wynika, że ​​wiele kobiet odczuwa ulgę w przypadku takich domowych terapii.

Jednak dowody naukowe różnią się pod względem skuteczności tych alternatywnych terapii.

1. Leczenie bez recepty

Zabiegi przeciwgrzybicze w postaci kremów lub pessarów można kupić bez recepty w celu leczenia zakażeń drożdżakami. Są one dostępne bez recepty i można je kupić przez Internet lub znajdują się w:

 • apteki
 • drogerie
 • sklepy spożywcze

W zależności od produktu zabieg może być do użytku zewnętrznego lub wewnętrznego i leczyć zakażenie:

 • pojedyncza aplikacja
 • 3-dniowa aplikacja
 • aplikacja tygodniowa

Okazało się, że terapie zastosowane wewnętrznie wyleczyły ponad 80 procent zakażeń drożdżakami pochwy. Zawierają one potężne leki przeciwgrzybicze o nazwie azole.

2. Kwas borny

Kapsułki kwasu bornego mogą działać u kobiet z drożdżakami. Mogą być szczególnie przydatne dla kobiet z nawracającymi infekcjami.

Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC) sugeruje dawkę 600 mg kwasu borowego w kapsułce włożonej dopochwowo raz dziennie przez 14 dni. Przed zakupem jakichkolwiek czopków skonsultuj się z lekarzem.

Niektóre doniesienia z badań, że miejscowo stosowany kwas borowy, wraz z przeciwgrzybiczą flucytozyną, skutecznie leczy około 70 procent kobiet. W badaniu tym badano kobiety z zakażeniem drożdżakami, które nie reagowały na leczenie przeciwgrzybicze oparte na azolach.

3. Olej z drzewa herbacianego

olejek z drzewa herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego od dawna ceniony jest za właściwości przeciwgrzybicze. Przegląd badań nad tym olejkiem potwierdził jego zdolność do zabijania szeregu drożdży i grzybów.

W większości zbadanych badań testowano olej z drzewa herbacianego, jeden z najczęstszych drożdży w infekcjach pochwy.

Grzyby dopochwowe zawierające olejek z drzewa herbacianego wykazano w leczeniu infekcji grzybiczych pochwy. Niektóre kobiety zgłaszają ulgę, dodając do tamponu rozcieńczony olejek z drzewa herbacianego i wkładając go do pochwy na noc.

Należy jednak zachować szczególną ostrożność przy stosowaniu olejku z drzewa herbacianego, ponieważ może on podrażniać skórę, a ściany pochwy są szczególnie wrażliwe.

Drzewo herbaciane jest olejem eterycznym i jako takie musi być mieszane z olejem nośnikowym. Ludzie mogą użyć 3-5 kropli olejku z drzewa herbacianego w 1 uncji rozgrzanego oleju kokosowego do moczenia tamponu. Ważne jest, aby regularnie zmieniać tampon.

Ponadto ludzie mogą być uczuleni na olejek z drzewa herbacianego. Przetestuj rozcieńczony olej na powierzchni wielkości bilonu na przedramieniu, a jeśli nie ma reakcji w ciągu 12 do 24 godzin, może być bezpiecznie stosować na bardziej wrażliwym obszarze narządów płciowych.

Inne badania wskazują, że składnik olejku z drzewa herbacianego (terpinen-4-ol) wzmaga aktywność zwykłego leku przeciwgrzybiczego – flukonazolu. Jest tak w przypadkach lekooporności.

4. Suplementy probiotyczne

Niektóre suplementy probiotyczne mogą stanowić naturalne rozwiązanie drożdży. Są one dostępne w aptekach i sklepach ze zdrową żywnością lub w Internecie.

Niektóre marki suplementów probiotycznych sprzedają specjalnie opracowane produkty dla kobiecego zdrowia reprodukcyjnego. Mają one na celu przywrócenie równowagi bakterii i drożdży w pochwie. Suplementy przyjmowane są doustnie lub wkładane dopochwowo.

W badaniu z 2012 r. Kobiety z przewlekłymi infekcjami drożdżowymi wprowadziły do ​​pochwy specjalnie opracowaną tabletkę probiotyczną. Prawie 87 procent zgłosiło poprawę objawów. Zabieg miał również długotrwały wpływ na drożdżaki odpowiedzialne za zakażenie.

W badaniu kobiety stosowały jedną tabletkę na noc przez tydzień. Następnie wkładano jedną co trzecią noc przez 3 tygodnie. Następnie stosowano leczenie tylko raz w tygodniu na bieżąco jako środek zapobiegawczy.

Inne badania sugerują, że probiotyk może zwiększać skuteczność leków przeciwgrzybiczych przyjmowanych przez kobiety z zakażeniem pochwy drożdżakowej.

5. Naturalny jogurt

Naturalny, niesłodzony, nie-smakowy jogurt zawiera korzystne bakterie, zwane probiotykami. Przyczyniają się do zdrowia i pomagają przywrócić równowagę bakterii i drożdży w ciele.

Przegląd badań z 2006 roku wykazał, że niektóre typy probiotyków mogą zwalczać niektóre z drożdży wywołujących zakażenie pochwy. Podczas gdy recenzenci zgłaszali problemy z kilkoma cytowanymi przez siebie badaniami, wiele osób zgłosiło zwolnienie z:

 • jeść jogurt
 • nakładanie na srom w okolicach pochwy
 • wkładam to waginalnie

6. Olej kokosowy

Olej kokosowy ma właściwości przeciwgrzybiczne i wykazano, że zwalcza drożdże. Surowy organiczny olej kokosowy można stosować wewnętrznie lub zewnętrznie w celu złagodzenia objawów.

Ogrzany olej kokosowy może być również stosowany jako olej nośny dla mocniejszych przeciwgrzybiczych olejków eterycznych, w tym olejku z drzewa herbacianego lub oleju z oregano.

Olej kokosowy jest dostępny do zakupu online.Niektóre produkty mogą być specjalnie przystosowane do gotowania, a nie do użytku na skórze, więc porównaj produkty i marki, aby wybrać odpowiedni produkt.

7. Czosnek

Czosnek to znany środek przeciwgrzybiczy i antybiotyk. Jednak ostatnie badania sugerują, że jedzenie czosnku nie ma wpływu na poziom drożdży w pochwie.

Jako alternatywę dla jedzenia czosnku, niektóre kobiety próbowały używać czosnku wewnętrznie. Twierdzą, że odczuwają ulgę od infekcji drożdżowej, umieszczając w pochwie ząbek czosnku, nawleczony sznurkiem, na noc. Chociaż nie ma dowodów na to, że to działa, jest to środek zaradczy o niskim ryzyku dla drożdży.

Osoby o wrażliwej skórze mogą odczuwać pieczenie, a nawet uszkodzenia skóry. W związku z tym ludzie nie powinni używać czosnku, jeśli mają wrażliwą skórę. Jeśli pogarsza się uczucie pieczenia, ludzie powinni zaprzestać stosowania.

Stwierdzono również, że krem ​​pochwowy zawierający czosnek i tymianek był tak samo skuteczny jak krem ​​pochwowy klotrimazolu w leczeniu infekcji drożdżowych.

8. Olej z oregano

olej oregano

Większość oleju z oregano wytwarza się przy użyciu zwykłego oregano, który nie ma specjalnych właściwości.

Jednak olej z oregano wytwarzany z dzikiego oregano zawiera dwa silne leki przeciwgrzybicze: tymol i karwakrol.

W niektórych badaniach wykazano, że olej z dzikiego oregano hamuje lub hamuje wzrost. Kapsułki zawierające olej oregano można wstawić w nocy do pochwy. Alternatywnie można go zastosować do tamponu przed wstawieniem. Zalecane jest porównywanie różnych produktów.

Olejki eteryczne powinny być mieszane z olejami nośnikowymi przed użyciem i nigdy nie nakładane bezpośrednio na skórę. Ludzie mogą wymieszać 3-5 kropli olejku z oregano w 1 uncji słodkiego oleju migdałowego, rozgrzanego oleju kokosowego lub oliwy z oliwek. Tampon należy namoczyć w tej mieszaninie przez kilka minut, a następnie wkładać i zmieniać co 2-4 godziny w ciągu dnia. Ludzie nie powinni zostawiać tamponu z lekami dłużej niż 6 godzin. Dobrym pomysłem jest przetestowanie alergii na olej z oregano na przedramieniu przed użyciem.

Kiedy unikać domowych środków zaradczych

Wiele domowych środków jest bezpiecznych dla większości osób z infekcjami drożdżakowymi. Jednak następujące osoby nie powinny próbować traktować siebie:

 • kobiety w ciąży
 • każdego, kto był narażony na infekcję przenoszoną drogą płciową
 • ludzie z nawracającą infekcją drożdżową
 • ludzie, którzy nie są pewni, czy ich objawy są spowodowane przez drożdże

Zapobieganie

Infekcje drożdżakowe pochwy to częsta skarga, której można zapobiec, podejmując proste środki ostrożności. Obejmują one:

 • noszenie luźnej odzieży i bawełnianej bielizny
 • unikanie obcisłych dżinsów i rajstop, ponieważ drożdże rozwijają się w wilgotnym i ciepłym otoczeniu
 • zmienianie się z mokrych strojów kąpielowych lub ubrań gimnastycznych, tak szybko, jak to możliwe
 • unikanie sprayów z pochwy, perfum i balsamów, które mogą podrażniać pochwę i powodować nierównowagę bakterii i drożdży
 • suszenie obszaru narządów płciowych dokładnie po kąpieli lub kąpieli
 • unikanie biczowania
 • stosowanie nawilżacza na bazie wody podczas stosunku płciowego
 • branie po stosunku i seks oralny
 • przyjmowanie probiotyków lub spożywanie pokarmów bogatych w probiotyki
 • zmniejszenie spożycia cukru, ponieważ drożdże żywią się cukrem
 • przyjmowanie antybiotyków tylko wtedy, gdy jest to konieczne, ponieważ zaburzają równowagę organizmu bakterii i drożdży
 • biorąc pod uwagę wybór środków antykoncepcyjnych, ponieważ antykoncepcja estrogenowa może sprzyjać wzrostowi drożdży

Objawy

Objawy drożdże obejmują:

 • ból, świąd lub pieczenie w okolicach pochwy
 • pieczenie pochwy po oddaniu moczu
 • bolesne współżycie
 • wysypka
 • gruba, biała wydzielina z pochwy, przypominająca twarożek
 • czerwień
 • obrzęk
 • pęknięcia lub owrzodzenia skóry

U mężczyzn objawy są widoczne na czole prącia i obejmują:

 • czerwień
 • podrażnienie
 • swędzenie
 • rozładować się

Kiedy iść do lekarza

Podczas gdy domowe środki zaradcze mogą rozwiązać wiele przypadków infekcji drożdżowych, nie są skuteczne we wszystkich sytuacjach.

Ważne jest, aby ludzie szukali leczenia, jeśli:

 • są w ciąży
 • to jest ich pierwsza infekcja drożdżowa, ponieważ konieczna jest diagnoza medyczna
 • infekcja drożdżakowa jest ciężka lub występują szczeliny lub rany
 • infekcje powracają, pojawiają się 4 lub więcej razy w roku
 • objawy nie ulegają poprawie w ciągu kilku dni od samodzielnego podania leku
 • istnieją podstawowe schorzenia, takie jak cukrzyca lub upośledzony układ odpornościowy

Wybraliśmy powiązane produkty w oparciu o jakość produktów i wyszczególniliśmy ich wady i zalety, aby pomóc Ci ustalić, która z nich będzie dla Ciebie najlepsza. Współpracujemy z niektórymi firmami, które sprzedają te produkty, co oznacza, że ​​Healthline UK i nasi partnerzy mogą otrzymać część przychodów, jeśli dokonasz zakupu za pomocą linku (ów) powyżej.

Like this post? Please share to your friends: