Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Jak pozbyć się bólu w klatce piersiowej w domu

Atak serca może być pierwszą rzeczą, o której myśli osoba, gdy ma ból w klatce piersiowej. Istnieje jednak wiele potencjalnych przyczyn bólu w okolicy klatki piersiowej. Bez względu na przyczynę, osoba zwykle chce szybko usunąć ból.

Strona główna zadośćuczynienie za bóle serca mają na celu leczenia rzadkiego bólu w klatce piersiowej, który jest spowodowany problemów trawiennych, takich jak gaz, napięcie mięśni i lęk.

Może nie być łatwo odróżnić ten łagodny ból od cięższych chorób. W razie wątpliwości ludzie powinni zawsze zwracać się o pomoc lekarską.

Osoba musi otrzymać pilną opiekę medyczną, gdy:

 • ból w sercu lub klatce piersiowej jest miażdżący, napięty, ściskający lub ciężki
 • osoba podejrzewa, że ​​ma atak serca
 • duszność występuje wraz z bólem w klatce piersiowej

Dziesięć domowych środków na ból serca

Almony i mleko migdałowe mogą być domowym lekarstwem na bóle serca

Jest kilka rzeczy, które osoba może wypróbować w domu, aby złagodzić ból serca, gdy wystąpi, i zapobiec przyszłym wydarzeniom.

Poniższe środki zaradcze w domu powinny być stosowane tylko wtedy, gdy osoba została zbadana przez lekarza i jest pewne, że ból w klatce piersiowej nie jest spowodowany przez coś poważnego, na przykład zawał serca.

Te środki zaradcze nie są również przeznaczone dla osób z dławicą piersiową. Osoby z dusznicą bolesną powinny przestrzegać leczenia podanego im przez lekarza.

1. Migdały

Kiedy zarzucanie kwasu jest odpowiedzialne za ból serca, może pomóc zjedzenie kilku migdałów lub wypicie filiżanki mleka migdałowego.

Nie ma wielu naukowych dowodów na poparcie tych twierdzeń wokół migdałów. Zamiast tego, większość dowodów jest anegdotyczna z ludźmi przekazującymi swoją wiedzę lub doświadczenie innym.

Należy pamiętać, że migdały zawierają dużo tłuszczu, co może powodować refluks żołądkowy. W takim przypadku migdały mogą nawet pogłębić ból.

Jednak niektóre badania wskazują, że spożycie migdałów może pomóc w zapobieganiu chorobom serca. Chociaż migdały mogą nie powstrzymać natychmiastowego bólu, mogą mieć pozytywny wpływ na ogólne zdrowie serca.

2. Zimne opakowanie

Częstą przyczyną bólu serca lub klatki piersiowej jest napięcie mięśni. W takich przypadkach dana osoba może odczuwać ból w klatce piersiowej z powodu wysiłku fizycznego, innych czynności lub tępego urazu.

W każdym z tych przypadków oblodzenie obszaru zimnym opakowaniem jest powszechnie akceptowaną metodą, która pomaga zmniejszyć obrzęk i zatrzymać ból.

3. Gorące napoje

Gorący napój może pomóc w wyeliminowaniu gazu, gdy ból jest spowodowany przez gaz lub wzdęcia. Gorący płyn może również pomóc w trawieniu.

Niektóre napoje mogą być lepsze od innych pod tym względem. Na przykład stwierdzono, że herbata hibiskus ma wiele zalet poza pomaganiem w wzdęciach.

Hibiskus może również odgrywać rolę w obniżaniu ciśnienia krwi i obniżaniu poziomu cholesterolu. Te dodatkowe korzyści mogą pomóc w zapobieganiu powikłaniom sercowym.

4. Soda oczyszczona

Inną popularną rekomendacją dla bólu serca jest dodanie sody oczyszczonej do ciepłej lub zimnej wody. Rezultatem jest alkaliczny roztwór, który może pomóc zmniejszyć kwas w żołądku, jeśli powoduje to ból.

Jednak badanie z 2013 r. Wykazało, że soda oczyszczona może być dobra w leczeniu zgagi, ale może mieć negatywny wpływ na serce.

5. Czosnek

żarówki i miskę czosnku

Czosnek jest uważany za lekarstwo na ból w klatce piersiowej, chociaż nie ma nauki, aby to poprzeć.

Ludzie mogą mieszać ząbek lub dwa z mielonego czosnku ze szklanką ciepłego mleka. Zamiast pić czosnek, powinny one żuć kawałki, aby uzyskać maksymalną korzyść.

Badania wykazały, że czosnek może pomóc w odwróceniu chorób serca i zmniejszyć nagromadzenie płytki nazębnej w tętnicach.

6. Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy to kolejny środek domowy, który ma wspomóc refluks żołądkowy. Ludzie twierdzą, że picie przed posiłkiem lub po posiłku może zapobiec refluksowi kwasu. Chociaż jest to popularna teoria, istnieje niewiele dowodów na poparcie twierdzeń.

Ocet jabłkowy ma minimalne skutki uboczne, ale osoby przyjmujące rozcieńczalnik mogą chcieć uniknąć jego stosowania, ponieważ mogą również rozrzedzać krew.

7. Aspiryna

Osoba może zażywać aspirynę, jeśli odczuwa ból w klatce piersiowej. Lek przeciwbólowy, taki jak aspiryna, może pomóc złagodzić bóle serca związane z mniej ciężkimi przypadkami.

Badania wskazują również, że konsekwentne stosowanie niskiej dawki aspiryny może pomóc w zapobieganiu zawałom serca. Aspiryna pozostaje kontrowersyjna ze względu na zwiększone ryzyko krwawienia.

8. Połóż się

Kiedy ból serca uderza, leżenie natychmiast z głową uniesioną ponad ciałem może przynieść ulgę. Lekko wyprostowana pozycja pomaga, gdy ból jest spowodowany refluks.

9. Imbir

Podobnie jak w przypadku innych ziół, uważa się, że imbir ma działanie przeciwzapalne. Co ważniejsze, badania wskazują, że imbir może pomóc złagodzić problemy żołądkowe i zapobiegać wymiotom.

10. Mleko kurkuma

Kurkuma ma właściwości przeciwzapalne, które mogą złagodzić objawy bólowe w klatce piersiowej.

Mleko z kurkumy łączy w sobie łyżeczkę przyprawy kurkumy z filiżanką ciepłego mleka. Mieszaninę należy wypić przed snem, aby złagodzić ból.

W przypadku długotrwałego stosowania badania wskazują, że związki zawarte w kurkumie mogą pomóc w zapobieganiu chorobom serca. Wykazano również, że przyprawa obniża poziom cholesterolu.

Przyczyny bólu serca

osoba trzymająca obie ręce na sercu z powodu bólów w klatce piersiowej

Istnieje wiele potencjalnych przyczyn bólu serca w klatce piersiowej. Niektóre wymagają natychmiastowej pomocy medycznej. Inne są bardziej łagodne i mogą reagować na domowe środki zaradcze.

Niektóre z typowych przyczyn bólu serca to:

 • atak serca
 • stabilna dławica piersiowa
 • niestabilna dławica piersiowa
 • zgaga
 • refluks kwasu lub GERD
 • napięcie mięśniowe
 • obrażenia mięśni

Zawał serca wymaga natychmiastowej pomocy lekarskiej. Jeśli dana osoba myśli, że może mieć zawał serca, powinna natychmiast udać się do lekarza.

Angina, która wynika z zatkania lub zwężenia naczyń wieńcowych, może również wymagać pomocy medycznej i leczenia.

Możliwe powikłania

Głównym problemem, kiedy występuje ból w klatce piersiowej, jest atak serca.

Ludzie powinni zdawać sobie sprawę z objawów zawału serca i szukać natychmiastowej pomocy lekarskiej w przypadku podejrzenia zawału serca.

Objawy mogą obejmować oprócz bólu w klatce piersiowej:

 • ból w innych obszarach górnej części ciała, w tym szyi, żuchwy lub ramienia
 • duszność
 • nudności
 • zawroty
 • zimny pot

Kobiety powinny mieć świadomość, że są mniej narażone na silny ból w klatce piersiowej niż mężczyźni. Bardziej prawdopodobne jest, że odczuwają nieprzyjemny nacisk lub ściskanie w klatce piersiowej niż ból. Kobiety częściej doświadczają innych objawów zawału serca niż mężczyzna.

Kiedy iść do lekarza

Osoba powinna natychmiast szukać pomocy medycznej przy pierwszych oznakach zawału serca.

Ponadto, osoba nie powinna używać domowych środków zaradczych jako pierwszej linii obrony.

Jeśli ból jest nowy lub nietypowy, ludzie powinni szukać diagnozy medycznej, aby upewnić się, że nie jest ona spowodowana czymś poważniejszym niż zgaga lub gaz.

Na wynos

Środki domowe mają miejsce w skutecznym leczeniu często niewielkiego bólu w klatce piersiowej, gdy znana jest przyczyna, i nie jest to poważny stan. Z drugiej strony wszelkie poważne przypadki, takie jak zawał serca lub dławica piersiowa, powinny być natychmiast leczone przez lekarza.

Jeśli dana osoba ma jakiekolwiek wątpliwości, powinna unikać stosowania leczenia domowego i jak najszybciej zwrócić się o pomoc lekarską.

Like this post? Please share to your friends: