Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Czy mięso narządów jest dla ciebie dobre?

Mięso narządów jest czasami określane jako „podroby”. Słowo „off off” pochodzi od określenia „off fall”, odnoszącego się do jakiejkolwiek części zwierzęcia, która odpadnie po zmasakrowaniu, takiej jak ogon, stopy i jądra.

W Stanach Zjednoczonych mięso narządowe obejmuje wszystkie rzeczy, które wyróżniono jako podroby. Z drugiej strony, większość mięs, których używają Amerykanie do jedzenia, to mięśnie mięśniowe, a mięso narządowe nie jest uważane za podstawowy składnik zachodniej diety.

Mięso narządów niesie jednak pewne ryzyko, a także korzyści, gdy są spożywane, pomimo ich wartości odżywczej.

Szybkie fakty dotyczące mięsa narządów:

 • Mięso narządów jest bardzo bogate w niektóre witaminy i składniki odżywcze.
 • Są problemy ze szkodliwymi bakteriami w jelitach, jeśli nie są prawidłowo oczyszczone. Wiadomo również, że mięso z mózgu przenosi rzadkie choroby, takie jak choroba szalonych krów.
 • Pomimo zawartości witamin, kulturowo w USA, mięso narządów nie jest uważane za ważne w ramach planu żywieniowego, jak tradycyjne mięsnie mięsne.

Co to jest mięso narządów?

Wątroba jest rodzajem narządu lub podrobów.

Istnieje kilka różnych rodzajów narządów mięsnych, z których niektóre są lepiej znane niż inne, w tym:

 • wątroba
 • serce
 • nerki
 • grzanki
 • mózg
 • język
 • flaczki

Mięso narządów jest czasami określane jako „super żywność”, ponieważ są one gęstym źródłem witamin i składników odżywczych, w tym:

 • aneuryna
 • żelazo
 • fosfor
 • miedź
 • magnez
 • witamina A
 • witamina D
 • witamina E
 • witamina K

Na całym świecie wiele różnych kultur lubi używać zwierzęcia w całości do jedzenia, w tym do korzystania z krwi, kości i narządów.

W świecie przyrody drapieżne zwierzęta cenią sobie narządy swoich ofiar i, na przykład, najpierw jedzą wątrobę, ponieważ są tak gęsto upakowane substancjami odżywczymi.

Korzyści

Oto podział najbardziej popularnych narządów mięsnych i ich korzyści:

Wątroba

Wątroba jest bogata w witaminę A, kwas foliowy, żelazo i cynk.

Wątroba jest najbardziej odżywczym, gęstym mięsem narządów i jest silnym źródłem witaminy A. Witamina A jest korzystna dla zdrowia oczu i do zmniejszania chorób powodujących stan zapalny, w tym od choroby Alzheimera do zapalenia stawów.

Wątroba zawiera również kwas foliowy, żelazo, chrom, miedź i cynk i wiadomo, że jest szczególnie dobra dla serca i dla zwiększenia poziomu hemoglobiny we krwi.

Nerka

Bogate w składniki odżywcze i białka, mięso z nerek zawiera kwasy tłuszczowe omega-3. Wiadomo również, że ma właściwości przeciwzapalne i jest dobre dla serca.

Mózg

Mózg zawiera kwasy tłuszczowe omega-3 i składniki odżywcze. Te ostatnie obejmują fosfatydylocholinę i fosfatydyloserynę, które są dobre dla układu nerwowego.

Przeciwutleniacze uzyskane przez jedzenie mięsa mózgu są również pomocne w ochronie ludzkiego mózgu i rdzenia kręgowego przed uszkodzeniem.

Serce

Serce jest bogate w kwas foliowy, żelazo, cynk i selen. Jest także doskonałym źródłem witamin B2, B6 i B12, z których wszystkie trzy znajdują się w grupie znanych jako witaminy B-kompleksowe.

Witaminy z grupy B znajdujące się w mięsie narządów mają działanie kardioprotekcyjne, co oznacza, że ​​chronią przed chorobami serca.

Witaminy z grupy B są również związane z utrzymaniem prawidłowego ciśnienia krwi, obniżeniem wysokiego poziomu cholesterolu i tworzeniem zdrowych naczyń krwionośnych. Są korzystne dla mózgu i okazało się, że zmniejszają ryzyko choroby Alzheimera, otępienia, depresji i lęku.

Mięso serca jest również doskonałym źródłem koenzymu Q10 (CoQ10). Jest to przeciwutleniacz i może pomóc w leczeniu i zapobieganiu niektórym chorobom, szczególnie chorobom serca.

Wykazano, że CoQ10 spowalnia proces starzenia i poprawia poziom energii.

Język

Mięso jęczmienne jest bogate w kalorie i kwasy tłuszczowe, a także cynk, żelazo, cholinę i witaminę B12. Mięso to jest szczególnie korzystne dla osób po przebytej chorobie lub dla kobiet w ciąży.

Folian to witamina w mięsie narządów, uważana za korzystną dla płodności i pomagającą uniknąć wad płodu u dziecka, takich jak rozszczep kręgosłupa i problemy z sercem. Ponadto witamina B6 może pomóc w porannej fazie ciąży.

Ryzyka

Nerka jest przykładem organowego mięsa lub podrobów, które są bogate w witaminy i minerały.

Mięso narządów ma wysoką zawartość cholesterolu i tłuszczów nasyconych. Wbrew powszechnym przekonaniom, cholesterol i tłuszcz nasycony są obecnie uważane za ważne dla zrównoważonej diety, ale muszą być spożywane z umiarem.

Zgodnie z wytycznymi dietetycznymi Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (USDA), tłuszcze nasycone powinny być ograniczone do 10 procent lub mniej kalorii danej osoby.

Jednak dla dorosłych, którzy muszą obniżyć poziom cholesterolu, American Heart Association zaleca, aby tłuszcz nasycony nie stanowił więcej niż 5-6 procent dziennego spożycia kalorii.

Powszechnie uważa się, że ludzie, którzy mają dnę moczanową powinni unikać jedzenia narządów, ponieważ zawierają purynę, cząsteczkę związaną z zaostrzeniem dny moczanowej.

Ponadto może istnieć obawa, że ​​zwierzęta, które były narażone na toksyny i pestycydy, będą miały toksyczność w swoich narządach. Ważne jest jednak, aby pamiętać, że podczas gdy narządy, takie jak wątroba i nerki, działają jak filtry toksyn, które dostają się do organizmu, wydalają te toksyny i nie przechowują ich.

Jakość mięsa narządu

Ważne jest, aby wiedzieć, jak zwierzęta, których narządy są spożywane, były hodowane przed ubojem.

Pomijając moralne implikacje, mięso narządów uzyskiwane od zwierząt zestresowanych i źle traktowanych może powodować różnego rodzaju problemy.

Na przykład często gromadzą się złogi tłuszczowe, szczególnie w okolicach serca i nerek. Zasadniczo, jeśli zwierzę prowadzi niezdrowe życie, ich narządy wewnętrzne również nie będą zdrowe.

Zaleca się, aby mięso z narządów pochodziło z gospodarstwa stosującego praktyki ekologiczne i wyprowadzało zwierzęta na pastwisko.

Komunikat na wynos

Wiele organów mięsnych ma wysoką wartość odżywczą i może być bardzo korzystne dla organizmu ludzkiego na wiele sposobów.

To powiedziawszy, istnieje ryzyko, że zjemy za dużo mięsa narządów, a każdy, kto rozważa dokonanie istotnych zmian w diecie, powinien najpierw skonsultować się z lekarzem i upewnić się, że dokładnie zbadał plusy i minusy.

Ogólnie rzecz biorąc, tak długo, jak jedzone z umiarem, mięso narządów może być zdrową i regularną częścią zrównoważonej diety.

Like this post? Please share to your friends: