Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Jak oczyścić swój honorarium: Osiem pomocnych wskazówek

Większość ludzi nigdy nie pomyślałaby o dniach bez szczotkowania zębów. Jednak wiele osób korzystających z retainera korzysta z długich okresów bez czyszczenia tych urządzeń.

Te same bakterie, które gromadzą się na zębach, mogą rosnąć na ustalaczu. W rezultacie umieszczenie nieczystego elementu ustalającego w jamie ustnej jest jak nakładanie na zęby i dziąsła roztworu bakterii i płytek nazębnych.

Jeśli ludzie nie wiedzą, jak czyścić retainery, istnieje kilka prostych rozwiązań opisanych tutaj, które mogą pomóc. Jednak osoba powinna zawsze porozmawiać najpierw ze swoim dentystą lub ortodonty, jeśli mają obawy o czystość swojego opiekuna.

Kiedy czyścić element ustalający

czyszczenie ustalacza

Ludzie powinni czyścić swój uchwyt, delikatnie szczotkując miękką szczotką za każdym razem, gdy myją zęby. Dokładniejsze czyszczenie powinno odbywać się raz w tygodniu.

Oto kilka oznak, że dana osoba musi wyczyścić swój opiekun:

  • retainer pachnie lub smakuje źle
  • na uchwycie jest folia
  • element ustalający wygląda na pochmurny
  • minęło ponad tydzień, odkąd został oczyszczony
  • na uchwycie znajdują się białe plamki.

Białe plamki mogą być nagromadzeniem minerałów (kamień nazębny), płytką nazębną, która powoduje ubytki w zębach lub kombinacją tych dwóch.

Kolejnym znakiem, że element podtrzymujący wymaga czyszczenia, jest to, że ciągle pęka lub pęka. Podobnie jak bakterie mogą uszkodzić zęby, mogą także uszkodzić element ustalający.

Jeśli nagle u pacjenta pojawiają się próchnicy, nadwrażliwość zębów lub inne problemy ze zdrowiem jamy ustnej, może to oznaczać problem z ich opiekunem. W takim przypadku powinni oni przejrzeć właściwą opiekę opiekuna u swojego dentysty lub ortodonty i poprosić o sprawdzenie, czy element ustalający dobrze pasuje.

Osiem końcówek do czyszczenia elementu ustalającego

Oto osiem wskazówek dla ludzi, aby upewnić się, że ich elementy są czyste i wolne od bakterii.

1. Woda do czyszczenia w podróży

Woda nie będzie sama czyścić ustalacza, ale picie dużej ilości wody w ciągu dnia może zapobiec nadmiernemu wzrostowi bakterii. Utrzymanie wilgotności elementu ustalającego pomoże zapobiec uszkodzeniom. Woda również zwalcza suchość w jamie ustnej, która wiąże się z próchnicą zębów.

Jeśli retainer czuje się brudny, osoba może spróbować kilkukrotnie wstrząsnąć wodą w ustach.

Soda i inne słodkie napoje mogą wpływać na element ustalający, tak jak wpływają na zęby. Ludzie powinni zabrać swój opiekun, zanim napiją się słodkiego napoju i przed zjedzeniem czegokolwiek.

Uchwyty, które wysychają, są bardziej podatne na uszkodzenia. W rezultacie ludzie nie powinni pozwalać na to, szczególnie w ciągu jednej nocy. Zamiast tego należy zanurzyć element ustalający w wodzie destylowanej za każdym razem, gdy zostanie usunięty.

Jeśli nie ma nic, co umożliwiałoby przechowywanie elementu ustalającego lub jeśli element ustalający jest brudny i nie można go od razu wyczyścić, można go wsiąknąć w wilgotny papierowy ręcznik, aż do jego wyczyszczenia.

2. Pasta do zębów

Podczas mycia zębów ludzie powinni również szczotkować swój element ustalający. Najlepiej używać miękkiej szczoteczki do zębów i nie wybielającej pasty do zębów. Następnie wyjąć element zabezpieczający i dokładnie opłukać.

Ludzie powinni ponownie myć zęby po zdjęciu elementu ustalającego, aby oczyścić wszystkie obszary objęte nim.

3. Środek do czyszczenia protez

Od czasu do czasu można bezpiecznie wyczyścić element mocujący za pomocą środka do czyszczenia protez, zwłaszcza w przypadku braku innej opcji. Z biegiem czasu jednak środek czyszczący do protez dentystycznych może zmienić żółty kolor ustalacza.

Aby wyczyścić środkiem do czyszczenia protez, ludzie powinni przepłukać element zabezpieczający, a następnie pozwolić mu na namoknięcie środka do czyszczenia protez przez około 20 minut. Po wyjęciu, należy delikatnie wyszorować je miękką szczoteczką do zębów.

Jeśli ustalacz smakuje jak oczyszczacz protez później, płukanie powinno być kontynuowane, aż przestanie.

4. Soda oczyszczona

proszek do pieczenia

Soda oczyszczona jest bezpiecznym, uniwersalnym środkiem dezynfekującym. Może również pomóc w wybieraniu zabezpieczonych elementów, które się pożółkły. Soda oczyszczająca kontroluje bakterie bez ostrych chemikaliów i może zapobiegać zaburzeniom równowagi pH, które uszkadzają jamę ustną.

Aby użyć sody oczyszczonej, ludzie powinni utworzyć pastę, która jest pół wody i pół sody oczyszczonej. Mieszanina powinna być wystarczająco gruba, aby przykleić się do ustalacza.

Następnie mogą delikatnie wytrzepać element ustalający za pomocą mikstury i miękkiej szczoteczki do zębów, podobnie jak w przypadku pasty do zębów. Pozostałości należy usunąć, dokładnie płucząc ustalacz.

5. Ocet

Biały ocet to delikatny środek dezynfekujący, który usuwa nieprzyjemne zapachy i pozostałości.

Aby wyczyścić pojemnik octem, ludzie powinni stworzyć mieszankę w małym naczyniu, które jest w połowie białym octem i pół ciepłą wodą. Następnie element ustalający powinien być namoczony w mieszaninie przez 20 minut.

Jeśli element ustalający pokryty jest warstwą lub złożami mineralnymi, można użyć miękkiej szczoteczki do zębów w celu wyczyszczenia elementu ustalającego w czystości. Po przepłukaniu zimną wodą należy ją namoczyć przez kolejne 20 minut.

Ocet ma silny zapach, więc ludzie mogą chcieć wyczyścić swój uchwyt na zewnątrz, jeśli podążymy za wskazówkami. Korzystanie z jednorazowego naczynia może również zmniejszyć nieprzyjemny zapach octu.

6. Kastylia mydło

Kastylia mydło jest mniej toksyczne niż wiele innych środków czyszczących. Ludzie mogą zrobić własną z roztworem oliwy z oliwek i mydła kokosowego, ale mydło kauczukowe jest łatwo dostępne w większości sklepów.

Aby wyczyścić element zabezpieczający za pomocą mydła kauczukowego, ludzie powinni dodać niewielką ilość do ciepłej wody. Następnie mogą zanurzyć ustalacz w mieszance i wyszorować szczoteczką.

Element ustalający należy pozostawić do namoczenia na 2-3 minuty przed ponownym szorowaniem, w razie potrzeby. Następnie należy go spłukać zimną wodą, a następnie ponownie włożyć do ust lub umieścić w wodzie destylowanej.

7. Płyn do płukania ust

Płyn do płukania ust służy do zwalczania płytki nazębnej, bakterii i innych złogów w jamie ustnej. Może również wyczyścić element ustalający, jeśli inne opcje nie są dostępne.

Używanie płynu do płukania ust do czyszczenia elementu ustalającego za każdym razem nie jest idealne i może go nieoczyścić wystarczająco dokładnie.Płyn do płukania ust zawierający alkohol może również wysuszyć zarówno retainer, jak i usta.

Jeśli nie są dostępne żadne inne opcje, ludzie mogą próbować zanurzać element podtrzymujący w niealkoholowym płynie do płukania ust przez 2-3 minuty, płukać zimną wodą, a następnie delikatnie szczotkować miękką szczoteczką do zębów.

8. Środek czyszczący ustalający

Niektórzy producenci oferują środki czyszczące do retainerów. Dla tych, którzy nie mają czasu ani ochoty na samodzielne rozwiązanie, produkty te są niedrogą opcją.

Ważne jest, aby postępować zgodnie ze wskazówkami na opakowaniu. Kilka rodzajów wymaga użycia sonicznej maszyny czyszczącej lub moczenia przez noc. Inne nie powinny być stosowane w przypadku niektórych rodzajów elementów ustalających lub osób z wrażliwymi zębami lub chorobą dziąseł.

Ortodonta może polecić środek czyszczący spełniający indywidualne potrzeby.

Mity do sprzątania

W Internecie pojawiły się mity na temat zdrowia jamy ustnej i opieki nad opiekunami.

szczotka i ustalacz

Ludzie nie powinni wierzyć następującym twierdzeniom:

  • Uchwyty są czyste, o ile regularnie myjesz zęby i nie jesz podczas noszenia retainera.
  • Rozwiązania do czyszczenia ustalającego są złe dla twojego elementu ustalającego lub zębów.
  • Probiotyki lub inne suplementy zachowają zdrową i zdrową jamę ustną bez czyszczenia.
  • Musisz pozwolić na powstanie dobrych bakterii na swoim naczyniu, a czyszczenie zakłóca działanie tych bakterii.

Niektórzy uważają też, że szczotkowanie elementu zabezpieczającego spowoduje jego zarysowanie. Prawdą jest, że niektórzy opiekunowie nie powinni być szczotkowani, ale jeśli ktoś ma pozwolenie od swojego dentysty, szczotkowanie jest w porządku.

Like this post? Please share to your friends: