Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Hit ciężary, a nie bieżni, w celu zmniejszenia tłuszczu z brzucha

Dzisiaj są Święta Bożego Narodzenia, a wielu z nas bez wątpienia czuje się rozciągniętych w talii po oddaniu trochę (lub dużo) w świątecznych smakołykach. Choć może trochę wcześnie zacząć myśleć o noworocznych rezolucjach, nowe badanie może dostarczyć mądrych rad: w porównaniu z ćwiczeniami aerobowymi, codzienny trening siłowy jest bardziej skuteczny w utrzymywaniu tłuszczu w plecach.

Darmowe ciężary

Pierwszą rzeczą, którą wielu ludzi robi, gdy wchodzą na siłownię na początku stycznia, jest chodzenie na bieżni, ale nowe badanie – opublikowane w czasopiśmie – sugeruje, że możemy chcieć skręcić w stronę sekcji wag.

Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) zauważa, że ​​wiele czynników odgrywa ważną rolę w otyłości, czyniąc ją „złożonym problemem zdrowotnym, któremu należy się zająć”.

Choć masa ciała jest wynikiem naszych genów, metabolizmu, środowiska i kultury, otyłość wynika z braku równowagi energetycznej – po prostu: kiedy jemy zbyt dużo kalorii i nie mamy wystarczająco dużo ćwiczeń.

Ponieważ zachowanie i środowisko odgrywają dużą rolę w otyłości, CDC zauważa, że ​​są to największe obszary zapobiegania i leczenia.

Główny autor badania, Rania Mekary, z Wydziału Żywienia w Harvard School of Public Health (HSPH), mówi o znaczeniu zdrowego obwodu talii:

„Ponieważ starzenie się jest związane z sarcopenia, utrata masy mięśni szkieletowych, powołując się na samej masy ciała jest niewystarczająca do badania zdrowego starzenia się. Pomiar obwodów talii jest lepszym wskaźnikiem zdrowego składu ciała u osób starszych.”

Ponieważ poprzednie badania koncentrowały się na określonej populacji uczestników – na przykład tych, którzy mieli nadwagę lub mieli cukrzycę typu 2 – przez krótki czas, uzyskując mieszane wyniki, Mekary i jej zespół użyli dużej próbki zdrowych mężczyzn, z szerokim zakres indeksów masy ciała (BMI) w długim okresie czasu.

Trening siłowy w połączeniu z ćwiczeniami aerobowymi to wciąż najlepsza opcja

Naukowcy przebadali 10500 zdrowych mężczyzn w Stanach Zjednoczonych w wieku powyżej 40 lat, którzy byli częścią badania follow-up dotyczącego pracowników służby zdrowia w latach 1996-2008. Po ocenie aktywności fizycznej, obwodu talii i masy ciała mężczyzn, zespół przeanalizował zmiany w ich poziomach aktywności w ciągu 12 lat i jak wpłynęło to na ich obwód w talii.

Szybkie fakty dotyczące otyłości

  • Dorosły, który ma BMI równy 30 lub więcej uważa się za otyłego
  • Obwód talii przewiduje ryzyko wystąpienia chorób związanych z otyłością
  • Osoby otyłe są narażone na wiele chorób, w tym cukrzycę typu 2, choroby serca, nowotwory i nadciśnienie.

Dowiedz się więcej o otyłości

Wyniki pokazały, że mężczyźni, którzy zwiększyli ilość czasu spędzanego na podnoszeniu ciężarów o 20 minut dziennie, mieli mniejszy przyrost talii w czasie (-0,67 cm) w porównaniu z tymi, którzy zwiększyli swoje ćwiczenia aerobowe o 20 minut dziennie (- 0,33 cm) lub który zwiększył prace na podwórku lub wchodzenie po schodach (-0,16 cm).

Nic dziwnego, że osoby, które zwiększyły siedzący tryb życia, w tym oglądanie telewizji, zyskały na wadze w okolicy brzucha.

Naukowcy zwracają również uwagę, że chociaż ćwiczenia aerobowe same w sobie wiązały się z mniejszym przyrostem masy ciała w porównaniu z treningiem siłowym, obwód w talii jest lepszym objawem zdrowia u osób starszych. Dodatkowo, kombinacja treningu siłowego i aerobiku dała najlepsze wyniki, mówią.

„Angażowanie się w trening oporowy lub, najlepiej, łączenie go z ćwiczeniami aerobowymi może pomóc starszym osobom dorosłych w zmniejszeniu poziomu tłuszczu w jamie brzusznej przy jednoczesnym zwiększaniu lub utrzymywaniu masy mięśniowej” – dodaje Mekary.

Prof. Frank Hu, starszy autor HSPH, mówi:

„Badanie podkreśla wagę treningu siłowego w zmniejszaniu otyłości brzusznej, szczególnie u osób starszych, Aby utrzymać prawidłową wagę i talię, ważne jest włączenie treningu siłowego z ćwiczeniami aerobowymi.”

Wcześniej w tym tygodniu doniesiono o badaniu sugerującym, że Amerykanie kupują mniej ciast, ciastek i ciast – pozytywny trend, który może pomóc w obniżeniu spożycia energii, cukru i tłuszczów nasyconych.

Like this post? Please share to your friends: