Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Gorączka nie jest objawem, gorączka Fobia może nie być dobra dla dzieci

Większość rodziców jest tak zaniepokojona leczeniem i zapobieganiem jakiejkolwiek gorączce u swoich dzieci, że Amerykańska Akademia Pediatrii musiała wydać raport kliniczny zatytułowany „Gorączka i zażywanie przeciwgorączkowe u dzieci”. Lek przeciwgorączkowy to coś, co tłumi lub zmniejsza gorączkę. Akademia twierdzi, że wydała raport, aby pomóc specjalistom, takim jak pediatrzy i lekarze pierwszego kontaktu (lekarze pierwszego kontaktu), w kształceniu rodziców i rodzin na temat gorączki i gorączki fobii.

Raport pojawia się w najnowszym numerze czasopisma Pediatrics.

Gorączka, znana również jako gorączka, jest podniesieniem wewnętrznej temperatury ciała do poziomu uznawanego za powyżej normy. Nasza średnia normalna temperatura ciała wynosi około 98,6 ° F (37 ° C). Temperatury powyżej 100 ° C (38 ° C) są zwykle uważane za gorączkowe (gorączkowe).

Nasza wewnętrzna temperatura ciała jest określona przez naszą termoregulacyjną wartość zadaną. Ta wartość zadana wzrasta, gdy reagujemy na, na przykład, infekcje wirusowe lub bakteryjne. Kiedy to nastawienie wzrośnie, pojawia się gorączka i ciało postrzega siebie jako zimniejszego niż powinno (cierpiącego na hipotermię). Ciało pracuje nad osiągnięciem nowej, wyższej nastawy i pojawieniem się objawów gorączki, w tym uczuciem zimna, przyspieszonego bicia serca, sztywności i drżenia.

Naturalne jest bycie zaniepokojonym, gdy ktoś ma gorączkę. Jednak rzadko są powodem do paniki, chyba że trwają dłużej niż kilka dni lub temperatura znacznie wzrosła.

Mówiąc prościej, gorączka jest jednym z mechanizmów naszego organizmu, które pomagają nam zwalczać infekcje. Chociaż znaczna liczba rodziców podaje swoim dzieciom leki zmniejszające gorączkę, takie jak ibuprofen lub acetaminofen, raport podkreśla, że ​​ich głównym celem powinno być zapewnienie dzieciom większej wygody. Jest to o wiele ważniejsze niż próba wyeliminowania temperatury za wszelką cenę.

Rodzice powinni skoncentrować się na tym, aby dziecko miało dużo płynów, zwracać uwagę na oznaki i objawy ciężkiej choroby, obserwować i regulować ich aktywność oraz koncentrować się na ich dobrym samopoczuciu.

Jeśli dziecko śpi, rodzice nie powinni ich budzić, aby dać im lek przeciwgorączkowy. Ważne jest bezpieczne przechowywanie środków przeciwgorączkowych.

Dawka każdego leku powinna być zgodna z wagą i wiekiem dziecka. Jeśli to konieczne, za każdym razem należy używać dokładnego urządzenia pomiarowego.

Chociaż istnieją pewne dowody na to, że przemiana acetaminofenu i ibuprofenu może być bardziej skuteczna w obniżaniu temperatury ciała, AAP zastanawia się, jak bezpieczna jest ta metoda dla dzieci i czy czyni ją bardziej wygodną. Ta metoda leczenia, znana jako terapia skojarzona, ma większe ryzyko niedokładnego dawkowania, dodaje AAP.

Raport stwierdza, że ​​wielu rodziców podaje leki przeciwgorączkowe, nawet gdy gorączka jest niewielka, lub gdy temperatura dziecka jest normalna jako środek zapobiegawczy. Wydaje się, że istnieje nadmierna troska o utrzymanie „normalnej” temperatury ciała, co może nie być najlepszą rzeczą dla dziecka w tym czasie.

Autorzy napisali:

„Nie ma dowodów na to, że gorączka pogarsza przebieg choroby lub powoduje długotrwałe powikłania neurologiczne”.
Dodają, że zgodnie z aktualnymi dowodami, nie ma znaczącej różnicy w skuteczności i bezpieczeństwie acetaminofenu i ibuprofenu podczas opieki nad zdrowymi dziećmi z gorączką.

W raporcie wezwano pediatrów do nalegania na uproszczone receptury, instrukcje i urządzenia dozujące, w celu ochrony bezpieczeństwa pacjentów.

„Raport kliniczny – stosowanie gorączki i środków przeciwgorączkowych u dzieci”
Janice E. Sullivan, MD, Henry C. Farrar, MD, Sekcja Farmakologii Klinicznej i Terapii oraz Komitet ds. Narkotyków
PEDIATRICS (doi: 10.1542 / peds.2010-3852)

Napisane przez Christiana Nordqvista

Like this post? Please share to your friends: