Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Jak ogólne znieczulenie wpływa na mózg

Anestetyki ogólne mają bardziej rozpowszechniony wpływ na mózg niż wywoływanie snu, sugerują nowe badania, które mogą prowadzić do ulepszonych leków do stosowania w chirurgii.

chirurdzy przygotowują pacjenta

Zespół z Uniwersytetu Queensland w Australii pisze w dzienniku, że ich „odkrycia mogą zapewnić pełniejsze zrozumienie ogólnego znieczulenia”.

Wykorzystując technikę znaną jako mikroskopia obrazowania jednocząsteczkowego, naukowcy byli w stanie zbadać wpływ propofolu, powszechnego znieczulenia ogólnego na pojedyncze komórki.

W szczególności badali wpływ leku na uwalnianie synaptyczne, które jest mechanizmem, za pomocą którego komórki nerwowe lub neurony komunikują się ze sobą.

„Wiemy z poprzednich badań”, mówi Bruno van Swinderen, profesor nadzwyczajny w Queensland Brain Institute, „że anestetyki ogólne, w tym propofol, działają na systemy snu w mózgu, podobnie jak pigułki nasenne”.

Zakłócenie mechanizmów synaptycznych

Jednak w nowym badaniu – w którym badano wpływ leku na szczury i muchy – naukowcy odkryli, że propofol może również działać w inny, zupełnie inny sposób.

Jak tłumaczy prof. Van Swinderen, zespół odkrył, że lek „rozrywa mechanizmy presynaptyczne, prawdopodobnie wpływając na komunikację pomiędzy neuronami w całym mózgu w sposób systematyczny, który różni się od zwykłego zaśnięcia”.

On i jego zespół odkryli, że propofol ogranicza mobilność białka zwanego syntaksyną 1A, które jest potrzebne w synapsach neuronowych, aby neurony mogły się ze sobą komunikować.

Synapsy są połączeniami, w których neurony przekazują sygnały do ​​innych neuronów, a także do innych typów komórek, takich jak komórki gruczołowe i mięśniowe.

Większość sygnałów jest przenoszona przez przekaźniki chemiczne zwane neuroprzekaźnikami. Są one uwalniane przez neuron presynaptyczny i odbierane w komórce postsynaptycznej.

Nowe odkrycie jest znaczące, ponieważ, jak zauważył prof. Van Swinderen i jego koledzy w swoich badaniach, „każdy neuron komunikuje się z innymi neuronami za pośrednictwem neurotransmisji, w której pośredniczy syntaksyna1A”, a mechanizm jest taki sam u wszystkich gatunków, od „robaków”. dla ludzi. „

Implikacje dla osób z chorobą Alzheimera

Prof. van Swinderen mówi, że niedawne odkrycie zespołu może wyjaśnić niektóre skutki uboczne znieczulenia ogólnego, takie jak dlaczego czujemy się oszołomieni i zdezorientowani po operacji.

Podczas gdy propofol i inne ogólne środki znieczulające kładą nas do snu, sugeruje to, że „powszechne zakłócenie łączności synaptycznej” – lub ścieżki komunikacyjne w mózgu – umożliwiają operację chirurgiczną.

„Odkrycie ma wpływ na ludzi, których łączność mózgowa jest podatna na zranienie, na przykład u dzieci, których mózgi wciąż się rozwijają, lub u osób z chorobą Alzheimera lub Parkinsona” dodaje prof. Van Swinderen.

Mówi, że potrzeba więcej pracy, aby ustalić, czy ogólne znieczulenia wywołują długotrwałe skutki uboczne w tych wrażliwych grupach.

„Nigdy nie było zrozumiałe, dlaczego znieczulenie ogólne jest czasem problematyczne dla bardzo młodych i starszych.Ten nowo odkryty mechanizm może być powodem”.

Prof. Bruno van Swinderen

Like this post? Please share to your friends: