Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Nowe spojrzenie na wpływ marihuany na rozwijający się mózg

Ponieważ potencjał medyczny marihuany nadal jest badany w całych Stanach Zjednoczonych, badacze starają się uzyskać lepsze zrozumienie jego wpływu na mózg. Teraz nowe badanie ujawniło, w jaki sposób główny składnik aktywny marihuany może wpływać na regulację dopaminy w rozwijającym się mózgu.

marihuana na ciemnym tle

W ostatnich latach różne amerykańskie regiony dążą do legalizacji marihuany do celów medycznych. Aż 29 stanów „zezwala teraz na kompleksowe publiczne programy marihuany i marihuany” – wynika z krajowej konferencji organów ustawodawczych.

Ale jeśli chodzi o zalety i wady używania marihuany, trwają dyskusje: niektórzy badacze chwalą potencjał leczniczy leku, podczas gdy inni zalecają ostrożność.

Na przykład, doniesiono o badaniu, które pokazało, jak długotrwale użytkownicy marihuany byli mniej dotknięci przez stres, a także o badaniach sugerujących, że marihuana bogata w tetrahydrokanabinol (THC) może wywoływać drgawki.

Dr Jeffrey Edwards i inni badacze z Brigham Young University w Provo, UT, niedawno zbadali, w jaki sposób THC, który jest głównym psychoaktywnym składnikiem marihuany, wpływa na uwalnianie dopaminy – neuroprzekaźnika związanego z reakcją nagrody – w rozwijającym się mózgu.

Wyniki badania opublikowano wczoraj w.

„THC może pośredniczyć w nagrodzie”

Naukowcy przeprowadzili serię eksperymentów z młodymi – zarówno młodymi, jak i młodymi – myszami, aby zobaczyć, jak THC wpływa na brzuszny obszar nakrywki (VTA) ich mózgów.

VTA bierze udział w układach nagrody i zawiera dwa rodzaje komórek nerwowych: receptory dopaminy i komórki kwasu gamma-aminomasłowego (GABA). GABA jest hamującym neuroprzekaźnikiem, co oznacza, że ​​komórki GABA w VTA odgrywają rolę w modulowaniu aktywności napędzanej dopaminą.

Jednym z powodów, dla których badacze zdecydowali się zbadać działanie THC „, było to, że właśnie odkryli nowatorską formę plastyczności synaptycznej w brzusznym obszarze nakrywowym […] pobudzających wejść do komórek hamujących VTA (GABA). tonicznie hamować komórki dopaminy VTA „- powiedział dr Edwards.

„Uważa się, że zwiększona aktywność komórek dopaminy pośredniczy w nagradzaniu” – dodał. „Tak więc, jeśli te komórki hamujące VTA zmieniają swoją aktywność, zmieni on aktywność pobliskich komórek dopaminowych i tym samym zmieni nagrodę.”

„Ciekawe było to, że receptorem pośredniczącym w tej plastyczności był CB1” – powiedział dr Edwards. CB1 odnosi się do „receptora kanabinoidowego typu 1”, który jest aktywowany, między innymi, przez kannabinoidy pochodzenia roślinnego – takie jak THC z marihuany.

„Ponieważ THC celuje głównie w CB1 w mózgu, aby pośredniczyć w większości jego głównych efektów psychoaktywnych, zastosowanie THC (np. Palenie marihuany) może naśladować tę długotrwałą depresję [pobudzających czynników wejściowych w mózgu], […] oraz w [ robi to] [demonstruje] nowatorski mechanizm, dzięki któremu marihuana / THC może pośredniczyć w niektórych z jego satysfakcjonujących efektów „- powiedział dr Edwards.

THC ogranicza odzyskiwanie synaptyczne

W swoich eksperymentach naukowcy wstrzyknęli THC młodym myszom, koncentrując się na ich wpływie na komórki GABA w VTA. Zespół zauważył, że tylko jeden zastrzyk THC nie miał istotnego wpływu na funkcjonowanie komórek GABA.

Jednak podawanie wielu wstrzyknięć – jednej iniekcji THC dziennie przez 7 do 10 kolejnych dni – blokowało funkcję zwaną „odzyskiwaniem synaptycznym” w komórkach GABA mózgów myszy.

Dr Edwards wyjaśnił, że „wszystkie substancje psychoaktywne, które zmieniają plastyczność synaptyczną […] komórek dopaminy VTA, nawet gdy lek jest poza układem, są uzależniające, podczas gdy nie uzależniające substancje psychoaktywne nie zmieniają plastyczności. próbował zastrzyków chronicznych THC i zauważył, że plastyczność synaptyczna (długotrwała depresja) została zablokowana. „

Funkcja odzysku synaptycznego ułatwia wychwyt zwrotny neuroprzekaźnika lub proces „recyklingu” neuroprzekaźników, aby można je było ponownie wykorzystać. Proces ten pomaga również regulować poziomy neuroprzekaźników w ośrodkowym układzie nerwowym, zapewniając, że nie są one ani za niskie, ani za wysokie w tym samym czasie.

Skumulowany efekt wielokrotnej absorpcji THC w mózgach młodych myszy miał wpływ na to, jak normalnie funkcjonują komórki nerwowe GABA, co prowadzi do rozregulowania poziomów dopaminy.

Ponieważ dopamina „motywuje” nas do angażowania się w pewne zachowania – takie jak jedzenie lub stosunek seksualny – czyniąc je przyjemnymi, jeśli ten neuroprzekaźnik nie jest odpowiednio regulowany, może prowadzić do uzależnienia.

„Negatywny wpływ THC na młodzież”

To może wyjaśnić, dlaczego zaburzenia związane z używaniem marihuany są tak powszechne wśród konsumentów w USA, gdzie prawie 6 milionów osób doświadczyło tego w samym 2016 roku, według National Institutes of Health (NIH).

Dr Edwards wyjaśnił, że dostrzegł potencjał kliniczny w wynikach badań i powiedział, że jego zespół badawczy może zaoferować nowy wgląd w mechanizmy uzależnienia i wycofania.

„Ważne jest, aby zauważyć,” wyjaśnił, „że badania te przeprowadzono u myszy młodocianych / dorastających w wieku młodzieńczym, jest to ważne, ponieważ dorośli ludzie mają gorsze wyniki wywołane THC w porównaniu do dorosłych.”

„[A] dolepcy, którzy używają THC, mają obniżone IQ, obniżone zdolności poznawcze i zwiększoną zmianę dalszego nadużywania narkotyków z innymi lekami” – powiedział.

„Dlatego ma to duże znaczenie, ponieważ podczas gdy państwa USA debatują nad tym, czy zalegalizować rekreacyjne lub lecznicze stosowanie marihuany, negatywny wpływ THC na młodzież powinien być uważany za część tego równania”.

Dr Jeffrey Edwards

Mówiąc do nas o następnym kroku z tego badania, Dr.Edwards powiedział, że on i jego zespół są zainteresowani odkryciem, czy THC ma taki sam skumulowany wpływ na mózg dorosłego.

„Następnie chcielibyśmy zbadać, czy ta plastyczność występuje u dorosłych, a jeśli tak, to THC może również zmienić tę plastyczność, ponieważ jeśli nie zrobi tego u dorosłych, to sugerowałoby, że ta strona pośredniczy w niektórych negatywnych skutkach zażywanie konopi indyjskich lub zwiększone nadużywanie substancji, które występuje u młodzieży, która nie występuje u dorosłych „- wyjaśnił

Like this post? Please share to your friends: