Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

FDA zatwierdza ponad przeciw-odchudzające pigułki

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zatwierdziła stosowanie orlistatu jako leku przeciw utracie wagi przeznaczonego dla osób dorosłych z nadwagą. Lek, który został zatwierdzony do stosowania na receptę w 1999 r., Zachowa status leczenie otyłości.

FDA oświadczyło, że sam lek nie zadziała. Jeśli masz nadwagę i stosujesz lek, aby zrzucić wagę, musisz wziąć udział w „programie o obniżonej kaloryczności, niskiej zawartości tłuszczu i programu ćwiczeń” – powiedzieli.

Dr Douglas Throckmorton, zastępca dyrektora Centrum FDA ds. Oceny i Badań Narkotyków powiedział wczoraj: „Wiemy, że nadwaga ma wiele konsekwencji, w tym wzrost ryzyka chorób serca i cukrzycy typu 2.” Powiedział, że ten bez recepty lek, wraz z „dietą i ćwiczeniem, może pomóc nadwagą dorosłych, którzy starają się stracić zbędne kilogramy, aby poprawić swoje zdrowie.”

Orlistat będzie produkowany przez GlaxoSmithKline jako marka Alli i będzie dostępny dla dorosłych w wieku powyżej 18 lat w postaci kapsułek o masie 60 mg, które będą przyjmowane do 3 razy dziennie z posiłkami zawierającymi tłuszcz.

Lek działa poprzez zmniejszenie zdolności jelit do wchłaniania tłuszczu. Ponieważ może to również zmniejszyć wchłanianie niezbędnych składników odżywczych, jeśli weźmiesz lek, przed pójściem spać, przed pójściem do łóżka, weź również suplement multiwitaminowy – powiedziała FDA.

Istnieją przeciwwskazania. Nie należy przyjmować leku Orlistat, jeśli pacjent nie ma nadwagi lub nie może prawidłowo wchłonąć pokarmu, zgodnie z zaleceniami FDA.

National Institutes of Health definiuje nadwagę jako mającą wskaźnik masy ciała (BMI) 27 kg na metr kwadratowy. Jest to liczba, w której dzielisz wagowo inkilogramy przez kwadrat wysokości w metrach.

FDA ostrzega, że ​​jeśli przeszczepiono narząd, nie należy przyjmować leku Orlistat, ponieważ może on zakłócać działanie innych leków. Ponadto, jeśli pacjent stosuje leki przeciwzakrzepowe lub stosuje leczenie cukrzycy lub choroby tarczycy, powinien z twoim lekarzem o tym, czy ten lek jest dla ciebie odpowiedni.

Do skutków ubocznych bez recepty Orlistat należą zakłócenia w jelitach, takie jak luźniejsze stolce. Ten efekt można zmniejszyć, jeśli masz niską sprawność.

Orlistat to wersja Xenical o zmniejszonej wytrzymałości (produkowana przez Roche), która jest dostępna na receptę w leczeniu otyłości. Jest to normalnie przepisywane przez lekarzy w połączeniu z dietą kontrolowaną na kaloriach.

Orlistat jest również znany jako tetrahydrolipstatyna i działa poprzez spowolnienie uwalniania lipazy, enzymu trzustkowego, który rozkłada tłuszczowe triglicerydy w jelicie. Zahamowanie uwalniania lipazy oznacza, że ​​część trójglicerydów nie przekształca się w kwasy tłuszczowe, które normalnie byłyby absorbowane w krwiobiegu. Zamiast tego przechodzą przez jelita do kału, dlatego może to powodować luźniejsze stolce.

W dawce 120 mg trzy razy na dobę lek zapobiega wchłanianiu około 30 procent tłuszczu w pożywieniu.

Jest to pierwszy raz, gdy FDA zatwierdziła lek na odchudzanie do stosowania bez recepty.

Napisane przez: Catharine Paddock

Like this post? Please share to your friends: