Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Dziecko, które rozwijało się na zewnątrz Urodziło się łona

27-letnia Nicolette Soto, której płód rozwijała się poza jej macicą, otoczona cienką ścianą błony i mięśni, urodziła w Arizonie po 32 tygodniach ciąży, do 14 kg niemowlęcia o masie 2 funtów w Ośrodku Medycyny Płodowej dla matek w centrum medycznym Banner Good Samaritan. Lekarze zastanawiają się, czy to się kiedykolwiek zdarzyło.

Dziecko rozwijało się tuż obok macicy matki, ale poza nią. Łożysko nie przyczepiło się prawidłowo i ostatecznie przyczepiło się do zewnętrznej strony ściany macicy. Lekarze twierdzili, że usunięcie go było znacznie łatwiejsze, niż się spodziewali. W przypadku komplikacji zespół ekspertów od urologii, traumy i radiologii, a także chirurg naczyniowy byli w gotowości – na szczęście ich usługi nie były wymagane.

Pani Soto została ostrzeżona przez lekarzy, że urodzenie dziecka poza macicą stanowi zagrożenie dla życia zarówno jej, jak i jej dziecka. Jednak, według chłopaka, Victora Perfecto, dała jasno do zrozumienia, że ​​chce zobaczyć ciążę aż do końca.

Azelan Cruz cruz urodził się w zeszły poniedziałek.

Zarodek przylgnął do miejsca, gdzie jajowód spotyka się z macicą, wyjaśniła ekipa medyczna – ciąża zbożowa. W większości przypadków pęknięcie rurek i ciąża kończą się około 12-14 tygodnia.

Jeden z zespołów medycznych zaangażowanych w dostarczanie, dr Rodney Edwards, powiedział, że szukał w literaturze medycznej, aby ustalić, czy żywe dziecko zostało kiedykolwiek wydane z takiej ciąży i nie znalazło żadnych wcześniejszych przypadków.

Dr Rodney Edwards powiedział:

„To tylko przypadek, który udowadnia w medycynie:
nic się nie dzieje „zawsze” lub „nigdy”. „
Dopiero w osiemnastym tygodniu Nicolette Soto wiedziała, że ​​jest w ciąży. Gdyby wiedziała wcześniej, jej lekarze powiedzieliby, że poradziliby jej, aby zakończyła. Ryzyko pęknięcia i śmiertelnej utraty krwi byłoby znaczne. Jednak już pod koniec 18 tygodnia niebezpieczeństwo już istniało.

Ostrzegli Soto, że mogą musieli chirurgicznie usunąć jej macicę, a także część jej jelita. Gdyby istniało przywiązanie do ważnego organu, coś, co mogłoby zająć łożysko, aby uzyskać dopływ krwi, sprawy mogłyby stać się poważnie skomplikowane, ostrzegli.

Soto był jasny; chciała mieć dziecko. Została przyjęta do szpitala w marcu i ściśle monitorowana aż do porodu.

Zespół medyczny powiedział, że dostawa była o wiele prostsza, niż się spodziewali. Żadna specjalna interwencja medyczna nie była konieczna, a utrata krwi była minimalna. Większa niż normalna blizny brzusznej była jedynym nienormalnym aspektem jej operacji.

Oczekuje się, że Soto będzie poza szpitalem w ciągu najbliższych czterech dni. Jej dziecko pozostanie w szpitalu przez około cztery tygodnie.

Napisane przez Christiana Nordqvista

Like this post? Please share to your friends: