Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Jakie są korzyści z detox soli Epsom?

Detox soli Epsom to ciepła kąpiel z solą Epsom, która może poprawić naturalny proces detoksyfikacji organizmu i promować gojenie.

W tym artykule przyjrzymy się możliwym korzyściom kąpieli solnych firmy Epsom, zastosowaniu kąpieli detoksowej i ewentualnym zagrożeniom.

Zalety kąpieli solnej Epsom

epsom sól na drewnianej desce z drewnianą łyżką

Dwoma głównymi składnikami soli Epsom są magnez i siarczan. Uważa się, że połączenie obu składników stymuluje szlaki detoksykacji.

Magnez jest substancją naturalną, która wspomaga różnorodne funkcje organizmu, w tym usuwanie toksyn. Siarczany mogą wzmacniać ściany przewodu pokarmowego i ułatwiają uwalnianie toksyn.

Istnieje niewiele badań naukowych dokumentujących odtruwające działanie soli Epsom. Jednak zwolennicy tego twierdzą, że kąpiel detoksykacji soli Epsom może przynieść następujące korzyści:

Uspokój skórę

Kąpiel solankowa Epsom może zmiękczyć szorstką, suchą skórę i złuszczać martwe komórki skóry. Może także uśmierzać skórę dotkniętą chorobami skóry, w tym egzemą i łuszczycą.

Dobrze jest skonsultować się z lekarzem przed moczeniem w soli Epsom, jeśli dana osoba ma chorobę skórną, ponieważ może to pogorszyć objawy.

Zmniejszyć bolesność i ból

Kąpiel solankowa Epsom może łagodzić ból i zmniejszać obrzęk u osób żyjących z niektórymi rodzajami stanów zapalnych, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń, dna moczanowa i łuszczycowe zapalenie stawów.

Niski poziom magnezu może złagodzić ból u osób z zapaleniem stawów. Siarczan magnezu zawiera magnez i może pomóc organizmowi pozbyć się toksyn odpowiedzialnych za zaostrzenie stanu zapalnego, a także zmniejszyć obrzęk, sztywność i ból.

Redukować stres

Zdrowe poziomy magnezu mogą pobudzać neurotransmitery mózgu odpowiedzialne za wywoływanie snu i zmniejszanie stresu. Magnez może również promować melatoninę, hormon indukujący sen.

Osoby odczuwające stres i przytłoczenie mogą odnieść korzyść z kąpieli solnej Epsom. Niektóre badania wykazały, że ludzie, którzy cierpią z powodu stresu psychicznego i fizycznego, czerpią korzyści z zarządzania poziomem magnezu. Podczas gdy badanie dotyczyło suplementów doustnych, sól Epsom mogła mieć podobny efekt.

Przyjmowanie ciepłej kąpieli może także pomóc osobie zrelaksować się, pozwalając na uwolnienie napięcia mięśniowego i regenerację po długim dniu.

Promuj zdrowie stóp

Sól Epsom może pomóc w leczeniu grzybicy i wrastających infekcji paznokci. Osoba może kąpać się w wannie z słoną wodą Epsom lub moczyć stopy w ciepłej wodzie i soli Epsom, aby pomóc stopom leczyć szybciej i złagodzić swędzenie.

Moczenie stóp w solach firmy Epsom może również pomóc zmniejszyć zapach stóp.

Wyciągaj odpryski

Drzazgi mogą być trudne do usunięcia bez popychania ich dalej w głąb skóry. Moczenie w kąpieli solnej Epsom przez kilka minut może zmniejszyć stan zapalny w dotkniętym obszarze, zmiękczyć drzazg i ułatwić jego usunięcie.

Picie soli Epsom

Sól Epsom powinna być rozpuszczona w dużej ilości wody, jeśli zostanie spożyta doustnie. Dodawanie cytryny może poprawić smak.

Jednak jedyną korzyścią płynącą z picia soli Epsom jest środek przeczyszczający, gdy ktoś jest zaparty.

Podczas gdy doustne spożywanie soli Epsom jest bezpieczne w bardzo małych dawkach, nie ma wiarygodnych dowodów na to, że spożywanie go ma jakiekolwiek efekty odtruwające.

Każdy, kto myśli o piciu lub jedzeniu soli Epsom, powinien najpierw skonsultować się z lekarzem. Wiele leków, w tym paracetamol, może wchodzić w interakcje z solą Epsom.

Jak wziąć kąpiel detoksykującą sól Epsom

starsza kobieta korzystających z kąpieli detox sól epsom

Zaleca się kupowanie tylko soli Epsom, która posiada USP na etykiecie, co oznacza, że ​​została przetestowana na obecność człowieka, zgodnie z normami określonymi przez Amerykańskie Stowarzyszenie Żywności i Leków (FDA).

Na opakowaniu powinny być wydrukowane informacje o składnikach i narkotykach. Sól Epsom można kupić w sklepie ze zdrową żywnością, w niektórych aptekach lub w Internecie.

Aby wziąć kąpiel solną Epsom, dodaj 2 szklanki soli Epsom podczas kąpieli w standardowej wannie. Sól szybko się rozpuści, jeśli zostanie zalana bieżącą wodą.

Woda powinna być ciepła, ale nie za gorąca. Idealne są temperatury od 33 ° C do 37 ° C pomiędzy 92 ° F a 100 ° F.

Osoba może zanurzyć się w kąpieli przez 12 do 20 minut lub dłużej, jeśli jest taka potrzeba, i unikać stosowania mydła.

Ludzie powinni odpoczywać przez co najmniej 1 godzinę po kąpieli detoksykacyjnej lub kąpać się przed snem, aby później mogli zasnąć.

Inne rzeczy, które można dodać do kąpieli solnej Epsom w celu poprawy jego efektów to:

Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek zawiera przeciwutleniacze, a także pomaga zmiękczyć skórę po dodaniu do kąpieli. Osoba może użyć oliwy z oliwek dodając ½ filiżanki oleju, gdy kąpiel wypełnia się wodą.

Podczas wsiadania i wysiadania z wanny należy zachować ostrożność, aby uniknąć poślizgnięcia, ponieważ olej może powodować śliską powierzchnię wanny.

Korzystanie z oliwy z oliwek w kąpieli nie jest zalecane dla dzieci i osób starszych, które mają tendencję spadania.

Olejki eteryczne

Dodanie olejków terapeutycznych może sprawić, że kąpiel detoksyczna będzie bardziej relaksująca. Niektóre oleje, które ludzie mogą spróbować, obejmują:

 • lawenda
 • wanilia
 • bergamota
 • kadzidło
 • eukaliptus

Olejek eteryczny należy rozcieńczyć przed nałożeniem na skórę, najlepiej więc rozcieńczyć go olejem nośnikowym przed kąpielą.

Zazwyczaj stosuje się mieszaninę 3 do 5 kropli olejku eterycznego na ½ do 1 uncji oleju nośnego. Oleje nośnikowe mogą być olejem ze słodkich migdałów, olejem kokosowym, a nawet oliwą z oliwek. Trochę olejku eterycznego ma długą drogę, więc ważne jest, aby dodać tylko kilka kropli rozcieńczonego oleju do pełnej kąpieli.

Proszek do pieczenia

Wykazano, że soda oczyszczona ma właściwości przeciwgrzybiczne i może pomóc w zmniejszeniu podrażnienia drobnoustrojów. Może również zmiękczyć skórę i zmniejszyć swędzenie.

Zagrożenia i skutki uboczne

kobieta trzyma szklankę wody

Kąpiele solankowe Epsom są zwykle bezpieczne, nawet dla dzieci.Jednak doustne spożywanie soli Epsom może być niebezpieczne dla kobiet w ciąży, dzieci i osób z chorobami nerek.

Przedawkowanie soli w postaci epsom jest rzadkie, ale może powodować poważne skutki uboczne, w tym:

 • ekstremalne zmęczenie
 • rozmyty obraz
 • zawroty głowy i omdlenia
 • problemy z oddychaniem
 • wolne tętno
 • słabe mięśnie
 • zmiany w oddawaniu moczu

Na wynos

Potrzeba więcej badań, aby udowodnić korzyści i odtruwające efekty kąpieli solankowej Epsom. Jednak osoby stosujące kąpiele solne Epsom do detoksykacji wierzą w ich korzyści, takie jak relaksacja, łagodzenie bólu i zmiękczanie skóry.

Ciepłe kąpiele mogą pomóc zmniejszyć stres i promować lepszy sen. Dodawanie soli Epsom może być częścią zdrowej rutyny relaksacyjnej.

Like this post? Please share to your friends: