Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Długotrwałe zadowolenie seksualne: jaki jest sekret?

Kiedy tylko powiewają nowe powieści, dla wielu wkracza codzienność codziennego życia. Ale jak utrzymać przy życiu iskrę?

Para

Seks jest kluczowym czynnikiem w większości romantycznych związków. W rzeczywistości, na początku tego roku, odnotowano, że „poświata”, którą odczuwają młodzi małżeństwa przez okres do 2 dni po seksie, wiąże się z większą satysfakcją małżeńską.

Ale w ubiegłym tygodniu nowe badanie wykazało, że 34 procent kobiet i 15 procent mężczyzn, którzy żyli ze swoim partnerem przez co najmniej 1 rok, straciło zainteresowanie seksem.

Istnieje wiele czynników, które mogą wpływać na pożądanie seksualne. Dowiedz się, ile seksu ma największy wpływ na szczęście, dlaczego niektórzy ludzie tracą zainteresowanie i jakie czynniki przyczyniają się do długotrwałej satysfakcji seksualnej.

Ile seksu wystarczy?

W artykule z 2016 r. Amy Muise, Ph.D. – doktor habilitowany z Wydziału Psychologii na University of Toronto Mississauga w Kanadzie – wyjaśnia, że ​​istnieje wiele dowodów na to, że „[…] im więcej osób seksualnych relacjonowało, tym bardziej się czuli”.

Dr Muise zastanawia się jednak, czy próba uprawiania seksu tak często, jak to tylko możliwe, przyniesie pożądany skutek, szczególnie w świetle intensywnego życia, które wielu ludzi prowadzi.

Czy presja częstego seksu staje na drodze do szczęścia?

Dr Muise zgłasza wyraźną zależność między częstotliwością seksu i szczęścia. Okazało się, że ludzie uprawiający seks raz w tygodniu lub częściej byli znacznie bardziej zadowoleni niż ci, którzy uprawiali seks rzadziej.

Ale uczestnicy badania, którzy uprawiali seks kilka razy w tygodniu, nie byli szczęśliwsi niż ci, którzy uprawiali seks raz w tygodniu.

Wyniki były prawdziwe w przypadku osób, które pozostawały w związku romantycznym, w tym kobiety, starsi uczestnicy i osoby w długotrwałych związkach, które mają tendencję do mniejszego seksu.

Co ciekawe, uprawianie seksu miało większy wpływ na szczęście uczestników niż na dochody. Jeśli więc seks nas uszczęśliwia, dlaczego tak wiele osób traci zainteresowanie?

Kto traci zainteresowanie seksem?

Istnieje wiele dowodów na to, że przebywanie w długotrwałym związku, bycie kobietą i wzrastający wiek są powiązane ze spadkiem częstotliwości seksualnej.

W ubiegłym roku odnotowano, że pożądanie seksualne kobiet zmniejszyło się w długotrwałych związkach. Jednak w ciągu 7-letniego okresu nauki poprawiła się zdolność uczestników do osiągania orgazmu – szczególnie w tych, którzy przez cały czas pozostawali w tym samym związku.

Tak więc, dla kobiet, przebywanie z partnerem oznacza lepsze orgazmy, ale mniejsze zainteresowanie seksem, zgodnie z wynikami badań.

W zeszłym tygodniu opublikowaliśmy nowe opublikowane badania, które dodają do materiału dowodowego, że zainteresowanie kobiet płcią maleje w związkach.

Cynthia Graham z Centrum Badań nad Zdrowiem Seksualnym na University of Southampton w Wielkiej Brytanii stwierdziła, że ​​ponad 34 procent kobiet, które mieszkały ze swoim partnerem przez co najmniej 1 rok, nie miało zainteresowania seksem, a tylko 15 procent mężczyzn.

Największe wyłączenia

Prof. Graham zidentyfikował szereg czynników, które wiązały się ze spadkiem pożądania seksualnego, jaki stwierdzono w jej badaniu.

Dla kobiet były to małe dzieci, które były w ciąży w ciągu ostatniego roku, mieszkały ze swoim partnerem, były w dłuższym związku, nie podzielały tego samego poziomu zainteresowania seksualnego i nie dzieliły tych samych preferencji seksualnych.

W przypadku obu płci warunki zdrowotne (w tym depresja), nieprzyjemność w stosunku do partnera podczas stosunku płciowego, brak zadowolenia ze związku i seks rzadziej niż były zainteresowane, przyczyniły się do spadku zainteresowania seksualnego.

Wiek był kolejnym czynnikiem. Mężczyźni doświadczali najniższych poziomów zainteresowania seksem w wieku od 35 do 44 lat, podczas gdy w przypadku kobiet było to między 55 a 64 rokiem życia.

Julia Velten, Ph.D. – doktor habilitowany w Ośrodku Badań i Leczenia Zdrowia Psychicznego na Uniwersytecie Ruhry w Bochum w Niemczech – poinformował, że kiedy mężczyźni uważają, że ich partner oczekuje od nich zawsze inicjowania seksu, miało to negatywny wpływ na ich satysfakcję seksualną.

Rozbieżność w pożądaniu seksualnym, która jest różnicą między faktyczną i pożądaną częstotliwością seksu, była czynnikiem negatywnym zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

Funkcja seksualna odegrała również rolę dla par w badaniu dr Velten. Mężczyźni byli dotknięci brakiem funkcji seksualnej partnera, na przykład brakiem podniecenia, podczas gdy kobiety były bardziej dotknięte zaniepokojeniem partnera z powodu własnego problemu seksualnego, takiego jak zaburzenia erekcji.

W jaki sposób masturbacja pasuje do obrazu?

Na ten temat wyniki badań nie zgadzają się. W badaniu z udziałem par mieszkających w Pradze, Kateřina Klapilová, Ph.D. – z Wydziału Antropologii Ogólnej na Uniwersytecie Karola w Pradze – odkryli, że masturbacja negatywnie wpływa na seksualną satysfakcję kobiet.

Ale masturbacja nie miała wpływu na mężczyzn w tych parach.

Tymczasem prof. Graham odkrył, że mężczyźni, którzy niedawno masturbowali się, byli mniej zainteresowani seksem, podczas gdy masturbacja nie była związana ze zmianami w popędzie seksualnym kobiet.

Prof. Graham powiedziała, że ​​w swoich wcześniejszych badaniach „odkryła uderzające różnice między płciami w czynnikach związanych z częstotliwością masturbacji u mężczyzn i kobiet”.

Dodała, że ​​”kiedy mężczyźni uprawiali seks z mniejszym partnerem, częściej masturbowali się, podczas gdy kobiety były odwrotnie”.

51,7 proc. Mężczyzn i 17,8 proc. Uczestniczek, które zgłosiły masturbację na 7 dni przed rozmowami kwalifikacyjnymi, jest wyraźnie ważnym czynnikiem w wielu związkach.

Ale to, jak masturbacja przyczynia się do długotrwałej satysfakcji seksualnej lub odwraca jej uwagę, pozostaje niewidoczne.

Przy znaczącym poziomie zarówno mężczyzn, jak i kobiet zgłaszających spadek zainteresowania seksualnego i satysfakcji, czy istnieje tajemnica, aby utrzymać iskrę przy życiu?

Sekret satysfakcji seksualnej

Badania dr Klapilovej wykazały, że zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet, stosunek płciowo-pochwowy i konsekwencja osiągania orgazmu pochwy wiązały się z satysfakcją seksualną.

Wskazuje na „szczególną rolę orgazmu pochwowego (w odróżnieniu od innych wyzwalaczy orgazmu) w utrzymywaniu relacji intymnych o wyższej jakości”.

Anik Debrot, Ph.D. – wraz z Dr. Muise i innymi kolegami z University of Toronto Mississauga – niedawno badali związek między uczuciem a aktywnością seksualną.

W swoim artykule, który został opublikowany w tym roku w czasopiśmie, wyjaśnia, że ​​”angażując się w seks, ludzie nie tylko szukają intymnego związku, ale także doświadczają więcej uczuć, zarówno podczas seksu, jak i w ciągu najbliższych kilku godzin.”

„W związku z tym seks w romantycznych związkach zapewnia znaczący sposób, aby ludzie mogli doświadczyć silnego związku ze swoim partnerem” – dodaje.

Dla niej oznacza to, że seks jest ważny w romantycznych związkach z powodu emocjonalnych korzyści, które odczuwamy. Dr Debrot sugeruje, „[Kiedy seks może być osłabiony], uczucie może pomóc utrzymać dobre samopoczucie pomimo zmniejszonej częstotliwości seksualnej.”

Wpływ czasu

Badanie przeprowadzone przez prof. Julię Heiman z Wydziału Psychologii i Brain Sciences na Uniwersytecie Indiana w Bloomington, studiowało 1000 par w pięciu krajach (Brazylia, Niemcy, Japonia, Hiszpania i Stany Zjednoczone).

Chociaż długość relacji między parami wynosiła od 1 do 51 lat, połowa przebywała razem przez co najmniej 25 lat.

Prof. Heiman stwierdził, że „kobiety zgłaszały znacznie więcej satysfakcji seksualnej niż mężczyźni i mężczyźni, więcej satysfakcji z relacji”. W szczególności: „Mężczyźni, którzy cenili sobie orgazm partnera, częściej zgłaszali związek szczęścia”.

Satysfakcja seksualna kobiet wzrosła z 40 procent na początku związku do 86 procent, gdy byli z partnerem przez 40 lat.

Z tych badań, płeć-pochwowy seks, uczucie i czas spędzony w związku są kluczowymi składnikami szczęśliwego życia seksualnego. Ale jest jeszcze jeden czynnik, który może być kluczowy: otwarta komunikacja.

Mówiąc o seksie

W gabinecie dr Veltena otwarta komunikacja na temat pragnień seksualnych i częstotliwości miała pozytywny wpływ na jakość seksu, o czym mówili uczestnicy.

Podobnie, uczestnicy badania prof. Grahama, dla którego łatwiej było rozmawiać o seksie ze swoim partnerem, byli bardziej zainteresowani seksem.

Powiedziała, że ​​”[ich] odkrycia podkreślają, że otwarta komunikacja z partnerem w sprawie seksu jest jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, aby zachować seksualne zainteresowanie w związku”.

Seksualne pragnienia i preferencje są z natury rzeczy osobiste i indywidualne. Badania w tej dziedzinie są złożone, a podczas gdy badania mogą pokazywać związki i trendy, nie będą w stanie ujawnić przyczyn satysfakcji seksualnej danej osoby.

„Nie sądzę, żeby istniała jakaś” tajemnica „długotrwałej satysfakcji seksualnej! Ludzka seksualność jest zbyt różnorodna i” płynna „, aby tak się stało – ale […] otwarta komunikacja na temat seksu z partnerem powinna być w jakiś sposób zapobiegać rozwojowi problemów seksualnych. „

Prof. Cynthia Graham

Mówienie o seksie może być dobrym punktem wyjścia. Znalezienie sposobu na dopasowanie seksu do presji dnia codziennego może być wyzwaniem, ale czułość i czas razem mogą pomóc.

Like this post? Please share to your friends: