Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Diety mogą prowadzić do wycofania żywności i depresji

Spożywanie tłustych i słodkich pokarmów może powodować zmiany chemiczne w mózgu, sprawiając, że osoba na diecie czuje się tak, jakby miała wypisywanie leków.

Odkrycie to pochodzi z nowych badań na myszach opublikowanych przez dr Stephanie Fulton z CRCHUM i Wydziału Medycyny Uniwersytetu Montrealskiego w International Journal of Otyłość.

Fulton wyjaśnił:

„Pracując z myszami, których mózgi są pod wieloma względami porównywalne do naszych, odkryliśmy, że neurochemia zwierząt, którym karmiono wysokotłuszczową, słodką dietę, różniła się od tych, którym karmiono zdrową dietę.

Chemikalia zmienione przez dietę są związane z depresją. Zmiana diety powoduje następnie objawy odstawienia i większą wrażliwość na stresujące sytuacje, wywołując błędne koło złego odżywiania. „
Przez sześć tygodni zespół ekspertów karmił jedną grupę myszy dietą niskotłuszczową, jednocześnie karmiąc drugą grupę myszy dietą wysokotłuszczową, aby mogli oni przeanalizować, w jaki sposób różne produkty spożywcze wpływały na zachowanie zwierząt. .

Jedenaście procent kalorii w diecie niskotłuszczowej składało się z tłuszczu i 58% z diety wysokotłuszczowej. To spowodowało, że grupa wysokotłuszczowa zwiększyła swój obwód w talii o 11%, ale nie uważano ich jeszcze za otyłych.

Fulton i jej zespół następnie zbadali związek między nagradzaniem myszy żywnością a ich behawioralnymi i emocjonalnymi wynikami za pomocą różnych metod, które zostały naukowo udowodnione. Mózgi zwierząt zostały również przeanalizowane, aby eksperci mogli zaobserwować wszelkie zmiany, które zaszły.

Naukowcy odkryli, że grupa wysokotłuszczowa wykazywała oznaki niepokoju, na przykład starali się unikać obszarów, które były otwarte. Według autorów doświadczenia zwierząt fizycznie zmieniły ich mózgi.

Dopamina była jedną z obserwowanych cząsteczek w mózgu. Pozwala mózgowi nagradzać ludzi dobrymi uczuciami, co z kolei motywuje jednostki do nabywania określonych zachowań.

Dopamina jest substancją chemiczną, która działa tak samo u ludzi, jak u myszy i innych zwierząt. CREB jest cząsteczką, która reguluje aktywację genów, które odgrywają rolę w funkcjonowaniu ludzkiego mózgu, w tym tych, które powodują wytwarzanie dopaminy. Przyczynia się również do tworzenia wspomnień.

Fulton stwierdził:

„CREB jest znacznie bardziej aktywowany w mózgach myszy o wyższej zawartości tłuszczu, a te myszy mają również wyższy poziom kortykosteronu, hormonu, który jest związany ze stresem, co wyjaśnia zarówno depresję, jak i negatywny cykl zachowań.

Interesujące jest to, że zmiany te występują przed otyłością. Te odkrycia kwestionują nasze zrozumienie związku między dietą, ciałem i umysłem. Jest to pożywka dla myślenia o tym, jak możemy wspierać psychicznie ludzi, którzy starają się przyjmować zdrowe nawyki żywieniowe, niezależnie od ich aktualnej cielesności. „
Badania są podobne do poprzednich badań, które wykazały, że dieta bogata w tłuszcze nasycone i cukier rafinowany może nie tylko prowadzić do otyłości, ale także zmieniać ich mózgi, co sprawia, że ​​chcą jeść więcej.

Napisane przez Sarah Glynn

Like this post? Please share to your friends: