Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Czy oliwa z oliwek jest dobrym środkiem nawilżającym do Twojej twarzy?

Oliwa z oliwek pochodzi z oliwek i jest podstawą diety śródziemnomorskiej. Olej ma wiele zalet odżywczych, gdy jest spożywany, ale często jest również stosowany na skórę i włosy.

Dowiedz się więcej o korzyściach płynących z używania oliwy z oliwek na twarzy i dowiedz się, jak z niej korzystać, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

Zalety oliwy z oliwek dla skóry i twarzy

Niektóre z potencjalnych korzyści oliwy z oliwek dla skóry obejmują:

1. Zawartość przeciwutleniaczy

Oliwa z oliwek w butelce, która może być używana na twarzy

Oliwa z oliwek działa jak przeciwutleniacz, który jest substancją, która zapobiega utlenianiu. Utlenianie jest procesem, który może wytwarzać wolne rodniki, które są substancjami chemicznymi, które mogą potencjalnie uszkadzać komórki i mogą przyczyniać się do rozwoju raka.

Po zastosowaniu na skórę przeciwutleniacze mogą zapobiegać przedwczesnemu starzeniu. Ponadto niektóre badania sugerują, że umieszczenie oliwy z oliwek na skórze po ekspozycji na słońce może zwalczyć komórki rakotwórcze.

W badaniu naukowcy zastosowali olej na skórze myszy, które zostały wystawione na działanie potencjalnie szkodliwych promieni ultrafioletowych (UV). Wzrost guza był znacząco niższy u myszy, które miały oliwę z oliwek na skórze w porównaniu z tymi, którzy jej nie mieli.

Naukowcy muszą przeprowadzić więcej badań w tej dziedzinie, aby zrozumieć wpływ właściwości przeciwutleniających oliwy z oliwek na ludzką skórę.

2. Zawartość witaminy

Oliwa z oliwek zawiera rozpuszczalne w tłuszczach witaminy A, D, E i K. Niektóre z tych witamin mogą być korzystne dla skóry.

Na przykład, ludzie stosowali miejscowo witaminę E przez całą historię w leczeniu różnych chorób skóry, w tym łuszczycy i egzemy.

3. Efekty antybakteryjne

Wykazano, że oliwa z oliwek ma właściwości antybakteryjne. Jednak istnieje bardzo niewiele badań dotyczących zdolności oliwy z oliwek do kontrolowania bakterii na skórze.

Jedno małe badanie dotyczyło wpływu używania oliwy z oliwek i oleju kokosowego na bakterie na skórze. Wyniki wykazały, że oba oleje wykazują właściwości antybakteryjne, ale olej kokosowy z pierwszego tłoczenia był bardziej skuteczny w eliminowaniu bakterii.

Niemniej jednak, czasami w leczeniu infekcji bakteryjnych skóry może być stosowana oliwa z oliwek. Może również poprawić gojenie u osób z owrzodzeniami stóp spowodowanymi cukrzycą typu 2.

4. Efekty nawilżające

Oliwa z oliwek jest popularnym naturalnym środkiem nawilżającym, który jest często stosowany do zmiękczania skóry i włosów. Jednak niewiele jest badań dotyczących jego skuteczności.

Jak używać oliwy z oliwek na skórze

Oliwa z oliwek jest składnikiem wielu produktów do higieny osobistej, w tym do mycia twarzy, mycia ciała, mydła i płynów. Inne sposoby wykorzystania oliwy z oliwek na skórze to:

Nawilżający i po opalaniu

Niektórzy ludzie używają oliwy z oliwek jako balsamu nawilżającego, nakładając go bezpośrednio na skórę przed zdezynfekowaniem nadmiaru oleju. Alternatywnie olej można nakładać na wilgotną skórę, aby zapobiec tłustemu uczuciu.

Opierając się na badaniu jego działania antyoksydacyjnego na myszy, oliwa z oliwek może być szczególnie korzystna po zastosowaniu po ekspozycji na słońce.

Exfoliator

Aby złuszczać twarz i ciało oraz leczyć obszary suchej lub łuszczącej się skóry, można mieszać oliwę z oliwek i sól morską, aby uzyskać peeling.

Ludzie powinni używać drobnoziarnistej soli na twarzy i innych wrażliwych obszarach oraz grubszych ziaren na resztę ciała.

Makijaż do oczu

Oliwa z oliwek rozkłada wszelkie wodoodporne substancje w makijażu oczu, dzięki czemu łatwiej je zetrzeć.

Aby usunąć makijaż oczu, wystarczy dodać kilka kropel oliwy z oliwek do wacika i delikatnie wytrzeć okolice oczu.

Maska

Osoby z suchą skórą mogą zauważyć korzyści płynące z używania maski na bazie oliwy z oliwek. Oliwa z oliwek zmieszana ze składnikami takimi jak białko jaja, miód lub mielony owies może zmiękczyć i nawodnić twarz.

Leczenie zmarszczek

Ze względu na zawartość przeciwutleniaczy, oliwa z oliwek może zmniejszyć starzenie się skóry i zmarszczki. Olej można nanieść na okolice oczu w nocy lub po ekspozycji na słońce.

Blizny

Witaminy i inne przeciwutleniacze zawarte w oliwie z oliwek mogą zanikać blizny, pomagając regenerować komórki skóry.

Po prostu rozmasuj nierozcieńczony olej na blizny lub wymieszaj je z wyciskaniem soku z cytryny w celu leczenia obszarów przebarwień, gdzie skóra pociemniała z powodu blizn.

Oliwa z oliwek może być również stosowana do zapobiegania lub leczenia rozstępów, chociaż badania nad jej skutecznością wykazały mieszane wyniki.

Ryzyka

Wyprysk u stóp dziecka

Chociaż niektóre badania wykazały, że oliwa z oliwek ma korzyści dla skóry, inne sugerują, że nie jest to najlepsza opcja dla wszystkich.

Potencjalne ryzyko związane z użyciem oliwy z oliwek na twarzy obejmują:

Uszkodzona bariera skórna

W badaniu z 2013 r. Stwierdzono, że nie należy zachęcać do stosowania oliwy z oliwek w przypadku skóry suchej u dorosłych i niemowląt. Badacze sugerują, że u niektórych osób może to powodować zaczerwienienie i uszkodzenie zewnętrznej warstwy skóry.

Egzema atopowa u dzieci

Oliwa z oliwek może przyczyniać się do rozwoju wyprysku dziecięcego, zgodnie z badaniami przeprowadzonymi w 2016 r., Zwłaszcza u dzieci z rodzinną historią choroby.

Zatkane pory

Oliwa z oliwek jest ciężkim olejem, który może zatykać pory i pułapki bakterii, jeśli jest stosowany w nadmiarze. Ludzie powinni używać go oszczędnie i natychmiast zetrzeć dodatkowy olej miękką szmatką lub wacikiem.

Używanie oleju o niskiej jakości

Ważne jest używanie wysokiej jakości oliwy z oliwek. Niskotrwałe oleje mogą zawierać dodatki lub substancje chemiczne, które mogą podrażniać lub niszczyć skórę.

Ludzie powinni próbować kupować od renomowanej marki i szukać certyfikatu Międzynarodowej Rady ds. Oliwy.

Badania wykazały, że 73 procent z pięciu najlepiej sprzedających się importowanych marek oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia w Stanach Zjednoczonych nie spełniało wymaganych norm dotyczących oliwy z oliwek.

Na koniec należy wybrać czystą oliwę z oliwek lub oliwę z pierwszego tłoczenia na mieszankach.

Na wynos

Oliwa z oliwek może oferować pewne korzyści dla skóry, w tym witaminy, przeciwutleniacze i działanie przeciwbakteryjne.Jednak badania dotyczące korzyści oliwy z oliwek dla twarzy i skóry są ograniczone.

Dowody sugerują, że u niektórych osób może to wywoływać niepożądane reakcje, więc osoby o wrażliwej skórze powinny go stosować oszczędnie i najpierw wykonać łatkę testową.

Aby to zrobić, wetrzyj kilka kropel oleju w ramię i obserwuj reakcję. Jeśli żadna nie pojawi się w ciągu 48 godzin, prawdopodobnie będzie bezpiecznie.

Pamiętaj, aby używać wyłącznie certyfikowanej oliwy z oliwek o wysokiej jakości.

Like this post? Please share to your friends: