Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Czy olej kokosowy może leczyć drożdże?

Infekcje drożdżakowe są powszechnymi infekcjami grzybiczymi, które mogą wystąpić na skórze, w jamie ustnej, w piersiach matek karmiących piersią lub w pochwie. Według badań, olej kokosowy może być skutecznym leczeniem.

Te swędzące, nieprzyjemne infekcje często mogą być trudne do usunięcia. Wiele osób leczy infekcje drożdżakami za pomocą over-the-counter (OTC) lub kremów na receptę, niektórzy jednak badają opcje leczenia domowego; jednym z nich jest olej kokosowy.

Czym jest olej kokosowy?

Olej kokosowy to tłuszczowy olej pochodzący z białej miazgi kokosa. Mówi się, że olej ma wiele korzyści zdrowotnych, w tym:

 • wspomaganie trawienia
 • zwiększenie metabolizmu
 • zmniejszanie drgawek
 • zmniejszenie głodu

Dodatkowo, według niektórych badań, olej kokosowy ma właściwości antybakteryjne; te właściwości mogą sprawić, że będzie to skuteczne leczenie infekcji drożdżowych.

Badanie oleju kokosowego

[Olej kokosowy i kokosowy]

Naukowcy ustalili, że olej kokosowy jest skutecznym środkiem przeciwgrzybiczym. Badania wskazują, że olej kokosowy może być skuteczny przeciwko, rodzaj grzyba, który jest najczęściej odpowiedzialny za infekcje grzybicze.

W jednym z badań opublikowanych w 2015 r. Zbadano, czy olej kokosowy może zmniejszyć liczbę zakażeń. Autorzy opisali „10-krotny spadek kolonizacji u myszy karmionych olejem kokosowym”.

W innym badaniu, przeprowadzonym w Nigerii i opublikowanym w 2007 r., Stwierdzono, że w laboratorium olej kokosowy skutecznie zwalczał szereg gatunków grzybów. Autorzy podsumowali:

„Olej kokosowy powinien być stosowany w leczeniu zakażeń grzybiczych ze względu na pojawiające się oporne na lek gatunki Candida.”

Wyniki wielu badań wskazują na pozytywny wpływ oleju kokosowego w leczeniu zakażeń grzybiczych. Ponadto, brak jest negatywnych skutków ubocznych związanych z olejem kokosowym, co jest plusem.

Wybór właściwego oleju kokosowego do leczenia

Olej kokosowy jest ogólnie bezpieczny i może być spożywany lub stosowany miejscowo (na skórze). Typowe leczenie zakażeń drożdżami obejmuje miejscowe leczenie zakażonych obszarów.

Przed zakupem oleju kokosowego w celu leczenia należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Nie wszystkie sprzedawane oleje kokosowe są w 100 procentach czyste, dlatego należy je stosować w celu uzyskania najlepszych wyników. Lista składników powinna składać się tylko z jednego składnika – oleju kokosowego. Dodatkowo, czysty olej kokosowy będzie zwykle pachniał słabiej niż oleje sprzedawane z dodatkami.

Leczenie zakażeń drożdży

Infekcje drożdżowe mogą wystąpić na skórze, w jamie ustnej lub w pochwie. Choć podobne, miejsce infekcji pomaga określić, jak jest traktowane.

Drożdże w ustach

W przeciwieństwie do wielu olejów, w temperaturze pokojowej olej kokosowy jest stosunkowo gęstym ciałem stałym. Kiedy osoba używa oleju kokosowego do leczenia drożdży w jamie ustnej, powinna wykonać następujące czynności:

 1. Rozpuścić olej kokosowy w kuchence mikrofalowej na kilka sekund.
 2. Gdy jest wystarczająco chłodny, aby nie palić skóry, świstać w jamie ustnej przez około 30 sekund.
 3. Wypluj olej kokosowy.
 4. Unikaj jedzenia i picia przez pół godziny.

Infekcje drożdżakowe skóry

Kiedy na powierzchni skóry pojawia się infekcja drożdżowa, olej kokosowy można nakładać podobnie jak krem ​​bez recepty lub na receptę. Osoba powinna pocierać niewielką ilość na obszarach dotkniętych, w tym w zagniecenia lub fałdy.

Infekcje drożdżakowe pochwy

Podobnie jak w przypadku każdego trudno dostępnego obszaru, leczenie infekcji pochwy drożdżami miejscowym kremem może być nieco trudniejsze. Wiele konwencjonalnych metod jest dostarczanych z aplikatorem przeznaczonym do umieszczenia leku w miejscu, w którym będzie działał.

Olej kokosowy nie ma takiej wygody. Sugerowanym rozwiązaniem jest jednak lekkie otulenie tamponu olejem kokosowym. Wstawiając tampon, olej kokosowy jest bezpośrednio podawany do miejsca zakażenia.

Przed zastosowaniem olejku kokosowego dopochwowo kobieta powinna skontaktować się z lekarzem.

Zagrożenia i ostrzeżenia

[Olej kokosowy i kokosowy w słoiku]

Podczas gdy badania nie wykazały złych efektów ubocznych z oleju kokosowego, ludzie powinni zachować ostrożność przed użyciem go w leczeniu zakażeń drożdży.

Każdy, kto ma alergię na orzechy kokosowe lub kokosowe, nie powinien jej używać w żadnych okolicznościach.

Olej kokosowy jest tłuszczem, którego spożycie może wywołać biegunkę lub rozstrój żołądka, a z czasem spowoduje przyrost masy ciała, podobnie jak każdy inny tłuszcz.

Ponadto ludzie nie powinni stosować oleju kokosowego do leczenia zakażeń drożdży, jeśli:

 • Stosowana jest inna forma leczenia, w tym leczenie bez recepty lub na receptę.
 • Nie ma pewności, że występuje drożdżakowa infekcja.
 • Drożdże są nawracające.

Osoby z innymi schorzeniami lub w ciąży powinny skonsultować się z lekarzem przed użyciem oleju kokosowego do leczenia drożdży.

Kiedy iść do lekarza

Przed samodzielnym leczeniem infekcji drożdżowej olejem kokosowym należy skonsultować się z lekarzem. Lekarz może potwierdzić, że infekcja faktycznie jest infekcją drożdżową i zalecić dodatkowe opcje leczenia infekcji. Lekarz będzie również miał wpływ na to, czy użycie oleju kokosowego będzie skuteczne lub słabo wchodzić w interakcje z innymi lekami.

W przypadku przewlekłych zakażeń drożdży lekarz może pomóc w ustaleniu przyczyny infekcji. Po ustaleniu źródła lekarz może leczyć źródło infekcji. Lecząc źródło, ograniczy lub wyeliminuje nawrót zakażeń drożdżakami w przyszłości.

Inne sposoby leczenia zakażeń drożdży

Istnieją inne sposoby leczenia zakażeń drożdżakami. Olej kokosowy może być skuteczny dla niektórych osób, ale istnieją inne skuteczne metody.

Inne naturalne opcje obejmują zmiany w diecie. Zmniejszenie spożycia cukru i spożywanie pokarmów, takich jak jogurt, który jest pełen zdrowych bakterii, może pomóc w zapobieganiu i zmniejszaniu objawów drożdży.

Bardziej tradycyjne metody leczenia zakażeń drożdży obejmują leki przeciwgrzybicze na receptę bez recepty. Te zabiegi są przyjmowane doustnie, jako czopek lub stosowane miejscowo.Niektórzy użytkownicy mogą odczuwać dodatkową irytację podczas stosowania miejscowych środków przeciwgrzybiczych. Często są podawane w jednej lub dwóch dawkach od lekarza. Czasy leczenia OTC różnią się w zależności od produktu.

Jeśli w dowolnym momencie infekcja nie ulegnie poprawie lub leczenie powoduje niepożądane skutki uboczne, należy skonsultować się z lekarzem.

Like this post? Please share to your friends: