Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Czy ocet jabłkowy może leczyć zaburzenia erekcji?

Zaburzenia erekcji mogą być frustrującym i demoralizującym stanem, szczególnie gdy standardowe leczenie nie działa. Nie ma dowodów naukowych, że ocet jabłkowy może leczyć zaburzenia erekcji.

Ocet jabłkowy może jednak leczyć niektóre schorzenia, które mogą prowadzić do zaburzeń erekcji (ED). Anegdotyczne dowody i ludowa tradycja medyczna sugerują, że ED może ulec poprawie dzięki octu jabłkowego.

Większość mężczyzn doświadcza niewielu efektów ubocznych związanych z ocet jabłkowy lub nie ma ich wcale, co czyni je możliwą alternatywą dla mężczyzn obawiających się o skutki zdrowotne narkotyków ED.

Szybkie fakty dotyczące octu jabłkowego i ED:

 • Ocet jabłkowy to popularny środek ludowy.
 • ED, czasami nazywane impotencją, obejmuje szereg objawów.
 • Dla większości ludzi ocet jabłkowy jest w miarę bezpieczny i dobrze tolerowany.
 • Ocet jabłkowy nie jest naukowo potwierdzoną metodą leczenia zaburzeń erekcji.

Czym jest ocet jabłkowy?

Ocet jabłkowy w szkle i misce, obok dużego jabłka na stole.

Cydr jabłkowy to sfermentowany sok jabłkowy. Ocet jabłkowy wytwarzany jest z jabłkowego cydru. Cydr jabłkowy zwykle zawiera alkohol, więc może też być ocet jabłkowy.

Konkretna zawartość i stężenia alkoholu i jabłek w occie jabłkowym różnią się w zależności od producenta.

Podobnie jak cały ocet, ocet jabłkowy musi zawierać co najmniej 4 gramy (g) na 100 mililitrów (ml) kwasu octowego, aby można go było zaklasyfikować jako ocet.

Zwolennicy twierdzą, że może leczyć czkawkę, ból gardła, zatory i ból brzucha. Może również obniżyć poziom cholesterolu, leczyć drobne problemy skórne, takie jak łupież i trądzik, pomaga w skurczach nóg i eliminuje nieświeży oddech.

Ocet jabłkowy dla ED

Dla niektórych mężczyzn ED oznacza całkowitą niezdolność do uzyskania erekcji. W innych erekcja nie trwa wystarczająco długo lub wymaga wiele wysiłku, aby ją utrzymać.

Żadne z badań nie przetestowało bezpośrednio wpływu octu jabłkowego na ED. Oznacza to, że człowiek nie powinien używać octu jako jedynego sposobu leczenia dla jego zaburzenia erekcji, szczególnie gdy nie wie, co jest przyczyną problemu.

Najczęstsze problemy, które prowadzą do zaburzeń erekcji obejmują:

 • problemy z lękiem, depresją, stresem i relacjami
 • choroba nerek
 • stwardnienie rozsiane
 • cukrzyca typu 2
 • choroba serca
 • wysokie ciśnienie krwi lub wysoki poziom cholesterolu
 • urazy penisa spowodowane operacją lub urazem
 • rak pęcherza lub operacja pęcherza

Ocet jabłkowy można traktować niektóre, ale nie wszystkie, przyczyny zaburzeń erekcji. Co więcej, badania nad skutecznością octu jabłkowego są mieszane.

Niektóre badania, które odniosły korzyść, były niewielkie lub źle zaprojektowane. W innych przypadkach niektóre badania przyniosły korzyść, podczas gdy inne nie. Więc mężczyźni powinni porozmawiać ze swoimi lekarzami zanim spróbują octu jabłkowego na ED.

Niektóre badania sugerują, że ocet jabłkowy może pomóc w:

Ochrona zdrowia serca

Jabłko trzymane w rękach człowieka z wyciętym kształtem serca.

Ocet jabłkowy może pomóc obniżyć stężenie lipidów we krwi i cholesterolu. Może to poprawić zdrowie serca, teoretycznie zmniejszając nasilenie zaburzeń erekcji.

W 2014 r. Badanie samic myszy wykazało, że ocet jabłkowy może obniżyć stężenie lipidów we krwi.

Badanie na 2017 r. Samców szczurów znalazło związek między ocet jabłkowy a lepszym zdrowiem układu krążenia. Chociaż szczury zjadały dietę wysokotłuszczową, ocet jabłkowy zmniejszał ryzyko otyłości, co jest związane ze słabym zdrowiem serca.

Szczury, które spożywały ocet jabłkowy były mniej podatne na zmiany metaboliczne związane z otyłością i gorszym zdrowiem serca.

Poprawa zdrowia narządów

Stres oksydacyjny jest jednym ze sposobów na uszkodzenie nerek i wątroby w czasie. Badania na myszach wykazały, że ocet jabłkowy może spowolnić oznaki stresu oksydacyjnego w nerkach i wątrobie.

Ocet jabłkowy może również zwiększyć poziom przeciwutleniaczy, które mogą poprawić zdrowie narządów. Chociaż żadne badania nie wykazały, że może to zapobiec ED z powodu uszkodzenia nerek lub wątroby, sugeruje to, że osoby cierpiące na choroby narządów mogą korzystać z octu jabłkowego.

Nie ma dowodów na to, że ocet jabłkowy może poprawić objawy ED związane z niedawną operacją narządu.

Leczenie cukrzycy

Cukrzyca może osłabić zdrowie serca i krążenie, utrudniając uzyskanie erekcji. Niektóre badania wykazały, że ocet jabłkowy może leczyć cukrzycę. Na przykład, badanie cukrzycowe na 2015 rok wykazało, że ocet może znacznie obniżyć poziom glukozy we krwi. Inne badania wykazały, że różne octy mogą pomóc w cukrzycy.

Jednak przegląd poprzednich badań z 2016 r. Dowodzi, że nie ma jednoznacznych dowodów łączących ocet jabłkowy z poprawą objawów cukrzycy. W badaniu stwierdzono, że inne ocet może być pomocny, ale autorzy badania twierdzą, że ryzyko octu jabłkowego przewyższa korzyści.

Czy ocet jabłkowy jest bezpieczny?

Mężczyzna patrzeje paczkę nadprogram witaminy w sklepie.

Osoby uczulone na jabłka lub cydr nie powinny używać octu jabłkowego.

Istnieją obawy związane z bezpieczeństwem stosowania silnego octu jabłkowego. W jednym z badań zbadano moc tabletek octu jabłkowego sprzedawanych w różnych sklepach.

Produkty różniły się znacznie i często różniły się siłą i kwasowością od reklamacji na etykiecie. Badanie to było następstwem doniesień o ludziach, których gardła spłonęły po zastosowaniu tabletek octu jabłkowego.

Osoby z problemami z kwaśnym refluksem lub innymi problemami żołądkowymi związanymi z kwasem mogą chcieć uniknąć octu jabłkowego. Ze względu na doniesienia o tym, że ocet wypuszcza ludziom gardła, dla osób z bólem gardła, owrzodzeniem jamy ustnej lub owrzodzeniem najlepiej jest unikać octu jabłkowego, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Jak korzystać z octu jabłkowego

Ocet jabłkowy to suplement diety, więc nie ma jednej zalecanej dawki. Ma bardzo mocny smak, dzięki czemu jest przydatny jako ostra przyprawa w niektórych potrawach.

Kilka sposobów na wykorzystanie octu jabłkowego to:

 • Dodanie niewielkiej ilości, na przykład łyżeczki do smoothie.
 • Zastąpienie sosu sałatkowego lub innych octu octem jabłecznika.
 • Połknięcie łyżeczki octu jabłkowego jako suplementu dziennego.
 • Mieszanie łyżeczki octu jabłkowego z gazowaną wodą dla aromatycznego napoju.

Na wynos

ED można dobrze kontrolować za pomocą szeregu zabiegów. Leki na receptę mogą pomóc mężczyźnie w uzyskaniu i utrzymaniu erekcji. Pomocne może być również leczenie schorzeń podstawowych. Człowiek z depresją lub lękiem może stwierdzić, że jego ED poprawia się przy pomocy terapii, leków lub obu. Podobnie, doradztwo dla par może pomóc parom pokonać stres lub związek ED związany z relacjami.

Ocet jabłkowy może być skutecznym uzupełnieniem standardowych metod leczenia schorzeń związanych z zaburzeniami wzwodu. Jednakże, gdy mężczyzna nie zna przyczyny swojego zaburzenia erekcji, nie powinien stosować octu jabłkowego jako pierwszego wyboru leku.

Zamiast tego powinien udać się do swojego lekarza na badania, aby zrozumieć przyczynę. Gdy lekarz określi przyczynę, zarówno standardowe, jak i dodatkowe leczenie – w tym ocet jabłkowy – może pomóc złagodzić objawy.

Like this post? Please share to your friends: