Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Czy można bezpiecznie czuwać w nocy?

Nie zasypianie w pracy może być czasami trudne, szczególnie gdy pracujesz późno lub wykonujesz żmudne zadania. Uczucie zmęczenia w pracy jest powszechne, ale może zaszkodzić wydajności i wydajności.

Wiele osób pije kolejną filiżankę kawy z lunchem, aby nie zasnąć w pracy. To działa dobrze dla niektórych osób, ale inne rzeczy oprócz kawy mogłyby pomóc w zachowaniu energii przez cały dzień.

Dowiedz się, co zrobić, w tym zmiany stylu życia, tym artykule.

Jak nie spać w pracy?

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci nie zasnąć w pracy, jeśli dana osoba czuje się zmęczona i śpiąca:

1. Miej trochę kofeiny

Mężczyzna śpi przy biurkiem przed laptopem i filiżanką kawy.

Kofeina jest bardzo popularnym stymulantem w kawie, która pomaga ciału pozostać w stanie czuwania. Kwestią, która wielu ludzi ma z kawą, jest to, że powoduje ona awarię energetyczną po wyczerpaniu się efektów.

Niektóre osoby decydują się zastąpić kawę innymi napojami zawierającymi mniej kofeiny, np. Czarnej lub zielonej herbaty.

Herbata może mieć łagodniejszy efekt stymulujący, który może pomóc zredukować spadki i szczyty energii, której doświadcza ktoś w ciągu dnia.

2. Zachowaj spójny harmonogram snu

Zapotrzebowanie na środki pobudzające, takie jak kofeina, może być spowodowane złym harmonogramem snu lub nieprawidłowym schematem snu. Większość dorosłych potrzebuje od 7 do 9 godzin snu każdej nocy.

Może się to różnić, ale uzyskanie takiej samej ilości snu każdej nocy może pomóc ciału zrównoważyć jej poziom energii.

Może również pomóc iść do łóżka i obudzić się o tej samej porze każdego dnia. Posiadanie regularnego harmonogramu może pomóc ciału uzyskać więcej odpoczynku, co może pomóc umysłowi zachować czujność i aktywność przez cały dzień.

3. Wyjdź na zewnątrz

Rytm dobowy organizmu, który pomaga regulować cykle snu i czuwania, czerpie swoje wskazówki z poziomów światła dziennego.

Może pomóc spędzić trochę czasu na dworze każdego dnia, próbując wyzerować rytmy dobowe, aby znaleźć równowagę w cyklu snu.

Niektórzy ludzie uważają, że niebieskie światło poranka jest najlepsze, ale jeśli nie jest to możliwe, po prostu spędzanie czasu na dworze każdego dnia może być pomocnym początkiem.

4. Prowadź rozmowę

Wciągająca rozmowa często pozostawia niewiele miejsca, aby czuć się zmęczonym, a ludzie, którzy regularnie rozmawiają z kolegą lub przyjacielem, mogą być bardziej czujni niż inni.

Wybór rozmów przez e-maile, gdy tylko jest to możliwe, może być także bardziej wciągający i może pomóc poprawić monotonię w miejscu pracy.

5. Słuchaj muzyki

Odtwarzanie muzyki w pracy lub w słuchawkach może również pomóc w utrzymaniu aktywności mózgu. Rodzaj muzyki to osobiste preferencje, chociaż bardzo uspokajająca lub relaksująca muzyka może po prostu sprawić, że osoba będzie bardziej zmęczona. Porównując, wybieranie czegoś żywego może stymulować zamiast wywoływać sen.

6. Spróbuj ćwiczyć

Może się wydawać, że ćwiczysz, gdy już zmęczony jest sprzeczny z intuicją, ale ćwiczenia fizyczne mogą pomóc w zwiększeniu przepływu krwi bogatej w tlen w całym ciele. Poprawa przepływu krwi może mieć rewitalizujący wpływ na umysł. Kilka przysiadów lub szybki jogging wokół bloku może być wystarczający, aby uzyskać przepływ krwi.

7. Bądź aktywny

Jeśli ćwiczenie jest niemożliwe w pracy, wystarczy, że po prostu zaczniesz robić aktywne przerwy w ciągu dnia zamiast siedzieć w pokoju odpoczynku. Spacerowanie po budynku podczas przerwy może być wystarczające, aby utrzymać przepływ krwi.

8. Rozciągnij

Niektóre podstawowe rozciągnięcia przy biurku lub na stanowisku roboczym mogą pomóc, jeśli wstanie i poruszanie się nie jest możliwe.

Rozciąganie ramion nad głową, przetaczanie szyi na boki lub wykonywanie skrętów tułowia może być prostym sposobem na rozluźnienie napiętych mięśni i utrzymanie przepływu krwi, a ciało jest pod napięciem.

9. Bądź uwodniony

Picie dodatkowej wody w ciągu dnia może pomóc w uniknięciu odwodnienia, które może utrudnić skupienie się i zachować czujność przez cały dzień.

Dodatkowa woda może również zwiększyć potrzebę oddawania moczu, co może również pomóc w utrzymaniu ciała w stanie czuwania, gdy osoba idzie do łazienki.

10. Przekąść na zdrowej żywności

Różnorodne dokrętki w pucharze na drewnianym stole.

Rodzaj jedzenia spożywanego przez cały dzień może również odgrywać rolę w utrzymaniu czujności lub poczuciu powolności.

Zdrowe przekąski mogą zużywać mniej energii do strawienia lub pomóc w utrzymaniu zbilansowanego cukru we krwi bardziej niż jedzenie niezdrowej żywności lub napojów słodzonych cukrem.

Pomysły na przekąskę, aby ciało było zadowolone i pełne energii przez cały dzień, obejmują:

 • orzechy lub mieszanka szlaków
 • muesli
 • jajko na twardo
 • jogurt naturalny
 • plasterki warzyw i hummus
 • świeże owoce, takie jak banany, winogrona lub jabłka

11. Wykonaj głęboki oddech

Pełne napełnienie płuc podczas siedzenia przez długi czas może być trudne. Poświęcenie czasu na ćwiczenie głębokiego oddychania każdego dnia może zwiększyć ilość tlenu w ciele i zmniejszyć zmęczenie.

Nawet kilka powolnych, głębokich oddechów w jamie brzusznej może wystarczyć, aby osoba poczuła się chwilowo odmłodzona i czujna.

12. Zdrzemnąć się

Szybka drzemka w czasie lunchu lub przed późnym przesunięciem pracy może również pomóc w zresetowaniu mózgu i utrzymaniu ciała w napięciu przez całą zmianę roboczą.

Dla osób pracujących od rana do popołudnia może to być tak proste, jak szybkie drzemki trwające od 10 do 20 minut.

Osoby pracujące w wieczorowej lub nocnej zmianie mogą chcieć się zdrzemnąć, zanim pójdą do pracy.

13. Zachowaj jasny obszar roboczy

Jasno oświetlona przestrzeń robocza może również pomóc w utrzymaniu umysłu w stanie czuwania i czujności. Dodanie jaśniejszej żarówki do biurka lub otwarcie dodatkowych okien, aby zapalić światło, może załatwić sprawę.

Podczas nocnych zmian pomocne może być włączenie dodatkowego oświetlenia.

14. Zachowaj spokój

Rozpryskiwanie bardzo zimnej wody na twarzy i dłoniach może pomóc obudzić ciało i mózg, ponieważ ciało musi wtedy pracować, aby zastąpić utracone ciepło.

Usunięcie kurtki lub innej odzieży wierzchniej, która utrzymuje kogoś w cieple, lub nieco gorszej klimatyzacji, może również ochłodzić ciało i sprawić, by umysł był bardziej czujny.

15. Wdychaj ostre zapachy

liście mięty pieprzowej obok małej butelki olejku.

Ostre lub ostre zapachy mogą pomóc obudzić zmysły i sprawić, że poczujesz się bardziej czujny. Wdychanie olejków eterycznych może pomóc, w tym zapachy:

 • eukaliptus
 • mięta pieprzowa
 • bergamota
 • cytrynowy
 • kamfora

Zapach parzenia kawy może również wystarczyć, aby poczuć się czujnym. Nawet jeśli nikt nie planuje go wypić, parzenie dodatkowej kawy, aby zapach w powietrzu mógł pomóc ludziom poczuć się czujnym.

16. Zmiany w stylu życia

Chociaż wspomniane rozwiązania są dobre w szczypie, idealnym rozwiązaniem może być dla osoby, aby dokonać długotrwałych zmian w swoim stylu życia, aby uniknąć objawów zmęczenia i ospałości.

Zmiany w stylu życia mogą obejmować bardziej zdrową dietę, więcej ćwiczeń, lepszą jakość snu lub inne sugestie, które mogą stać się długoterminowymi zmianami.

17. Unikaj używek przed snem

Pobudzające działanie herbaty, kawy i czekolady może być wspaniałe w ciągu dnia, ale może utrudnić im zasypianie lub zasypianie. Najlepiej więc unikać stymulowania lub energetyzowania żywności i napojów w ciągu dnia, aby organizm mógł naturalnie się uspokoić.

18. Utoruj sobie drzemkę

Niewielka drzemka w ciągu dnia może pomóc zresetować ciało i zapobiec senności. Jeśli drzemki są pomocne, spróbuj zaplanować drzemkę każdego dnia, aby utrzymać ciało w spójny wzór i pomóc regulować nawyki snu.

19. Unikaj niebieskiego światła przed snem

Jak wspomniano, niebieskie światło pomaga ciału dostosować rytmy okołodobowe, aby nie zasnąć. Jest to dobre w ciągu dnia, ale zbyt dużo niebieskiego światła w nocy może działać przeciwko ciału i umysłowi. To może utrzymać ciało i umysł w stanie czuwania i czujności w czasie, gdy osoba próbuje odpocząć i zregenerować się.

Ograniczanie ekspozycji na niebieskie światło w nocy oznacza obcięcie czasu spędzonego przed ekranem komputera, telewizora lub smartfona. Pomocne może też być unikanie jasnych lamp w domu lub posiadanie dodatkowej lampy z delikatniejszym światłem w sypialni.

Na wynos

Uczucie zmęczenia lub powolności w pracy jest powszechne, ale nie musi być trwałe. Istnieją pewne nawyki, które można dodać do codziennej rutyny, dzięki czemu ktoś może nie zasnąć w pracy.

Wspomagające zmiany w stylu życia mogą być bardziej długoterminowymi rozwiązaniami, które również pomagają w utrzymaniu zmęczenia.

Like this post? Please share to your friends: