Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Czy możesz zajść w ciążę z anteverted macicy?

Anteverted macica jest zupełnie normalna. Oznacza to, że macica lub macica jest przechylona w kierunku przedniej części jamy brzusznej. Zwykle nie ma wpływu na organizm ani na zdolność osoby do zajścia w ciążę.

Przerywana macica jest naturalną odmianą, podobnie jak posiadanie określonego koloru oczu. Macicę osoby można również przechylić do tyłu. Jest to mniej powszechne i nazywa się retrowertyczną macicą.

W tym artykule dowiesz się więcej o anteverted macicy, jak testowane jest przechylenie macicy i co to oznacza dla płodności.

Czym jest macica?

Test ciążowy dla macicy anteverted

Macica to organ w kształcie gruszki w podbrzuszu kobiety, w którym rosną płody.

Nazywa się je również macicą.

Macica jest połączona z jajnikami, które produkują jaja.

Kiedy kobieta zaczyna jajeczkować, jajo przemieszcza się w kierunku macicy przez jajowody.

Macica jest przymocowana do ścian miednicy za pomocą elastycznych więzadeł, które pozwalają jej przechylić się do przodu i do tyłu.

Antywersyjna częstotliwość macicy

Często występująca macica występuje u około 75 procent kobiet. Oznacza to, że macica jest przechylona do przodu w kierunku pęcherza. Jak daleko naprzód końcówki macicy różnią się między poszczególnymi osobami.

Nie wpływa na strukturę macicy i nie jest zaburzeniem ani stanem zdrowia. Posiadanie przedniej macicy nie zakłóca reprodukcji ani nie ma wpływu na zdrowie kobiety.

Macica przewraca się do tyłu o pozostałe 25 procent czasu. Nazywa się to przechyloną, przechyloną lub odwróconą macicą i czasami może powodować problemy podczas ciąży.

Czy istnieje znana przyczyna?

Przerywana macica jest naturalną odmianą genetyczną, przypominającą kolor oczu lub włosów.

Czy przednia macica wpływa na płodność?

Niepłodność dotyka około 1 na 6 par w Stanach Zjednoczonych. Przyczyną niepłodności może być problem z męskim lub żeńskim układem rozrodczym lub z obydwoma.

Problemy z żeńskim układem rozrodczym stanowią tylko około 50 procent przypadków niepłodności.

Przodknięta macica jest normalna i zazwyczaj nie jest przyczyną problemów z płodnością. Problemy z owulacją, szyjką macicy lub jajowodem są najczęstszymi przyczynami niepłodności u kobiet.

Inne rzeczy, które mogą wpływać na płodność kobiety obejmują:

 • poprzednia infekcja
 • polipy
 • endometrioza
 • włókniaki
 • blizna lub zrosty
 • choroba przewlekła
 • poprzednia ciąża pozamaciczna (jajowód)
 • nieprawidłowość narodzin macicy

Odwrócone macica może jednak czasami powodować problemy podczas ciąży. Objawy mogą obejmować:

 • ból w dole brzucha i miednicy
 • ból dolnej części pleców
 • objawy żołądkowo-jelitowe, takie jak zaparcia

Ciąża rozpoczyna się od retrowersyjnej macicy około 15 procent czasu. Macica ma tendencję do samodzielnego poruszania się w górę do 14 tygodnia ciąży, ale czasami pozostaje w tym samym miejscu i może się „zaklinować” w jamie miednicy, gdy rośnie.

Wpływ na płeć i zdrowie seksualne

Posiadanie przedniej macicy jest najczęstszą zmianą pozycji macicy. Nie wpływa to na życie seksualne ani na płeć.

Skąd mam wiedzieć, czy moja macica jest anteverted?

 Image Image: SPD Swiss Precision Diagnostics GmbH, 2007 </ br>„></p> <p align=Dopóki lekarz nie podejrzewa, że ​​to powoduje problem, często zdarza się, że większość kobiet nie wie, czy macica jest odwrócona, czy odwrócona.

Można wykonać badanie miednicy lub USG w celu określenia nachylenia macicy. Wstępny egzamin miednicy może obejmować wszystkie lub niektóre z następujących czynności:

 • Badanie Vulval: Ten test sprawdzi genitalia pod kątem zewnętrznych krwawień lub oznak infekcji, takich jak wydzielina z pochwy.
 • Badanie wziernikowe: Wprowadza się przyrząd medyczny, aby umożliwić lekarzowi zbadanie pochwy i szyjki macicy, które mają być zbadane.
 • Bimanualne palpacje: lekarz lub specjalistyczna pielęgniarka używają palców do zbadania wnętrza pochwy i odczucia, czy macica lub jajniki są delikatne lub powiększone.

Leczenie

Anteverted macica jest zupełnie normalna i nie jest uważana za stan zdrowia. Nie wymaga leczenia.

Jeśli kobieta martwi się o jej płodność lub historię rodzinną retrowertycznej macicy powodującej problemy podczas ciąży, może porozmawiać z lekarzem na temat badań płodności i sprawdzić pochylenie macicy.

Na wynos

Przecież macica oznacza po prostu, że macica jest pochylona do przodu. Jest to normalne i nie jest uważane za stan zdrowia.

Większość kobiet ma przodkowaną macicę. Nie ma żadnego wpływu na życie seksualne, cykl menstruacyjny czy płodność.

Like this post? Please share to your friends: