Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Czy ludzie z cukrzycą mogą jeść cukier z palm kokosowych?

Aby kontrolować ich stan, osoby chore na cukrzycę muszą monitorować spożycie cukru. Dobrym sposobem na to może być wybór opcji naturalnej substancji słodzącej. Jednym z bardziej popularnych wyborów jest cukier kokosowy.

W tym artykule przyjrzymy się wpływowi cukru z palm kokosowych na poziom cukru we krwi (glukozy) i czy może on być korzystny dla osób z cukrzycą.

Czym jest cukrzyca?

[cukier z palm kokosowych]

Osoby z cukrzycą mają ciała, które nie wytwarzają wystarczającej ilości insuliny lub nie stosują insuliny w prawidłowy sposób.

Insulina jest hormonem potrzebnym do wspomagania organizmu w normalizowaniu poziomu cukru we krwi. Poziom cukru we krwi jest miarą ilości cukru we krwi.

Większość pokarmów zawiera cukier. Ciało przechowuje cukier i transportuje go przez krwioobieg do komórek, które używają go jako energii.

Kiedy insulina nie działa prawidłowo, cukier nie może dostać się do komórek i nie są w stanie wyprodukować tyle energii. Kiedy komórki organizmu nie mogą przetwarzać cukru, pojawia się cukrzyca.

Czym jest cukier z orzecha kokosowego?

Cukier kokosowy wytwarzany jest z soku z palmy kokosowej. Cukier jest ekstrahowany z dłoni poprzez podgrzewanie go, aż wilgoć wyparuje. Po przetworzeniu cukier ma karmelowy kolor i smakuje jak brązowy cukier, dzięki czemu można go łatwo zastąpić w każdej recepturze.

Cukier z palm kokosowych jest uważany za zdrowszą opcję dla osób chorych na cukrzycę, ponieważ zawiera mniej czystej fruktozy niż inne słodziki.

Przewód pokarmowy nie wchłania fruktozy, podobnie jak inne cukry, co oznacza, że ​​nadmiar fruktozy trafia do wątroby. Zbyt dużo fruktozy w wątrobie może prowadzić do wielu problemów metabolicznych, w tym cukrzycy typu 2.

Czy ludzie z cukrzycą mogą jeść cukier z palm kokosowych?

Podczas gdy American Diabetes Association (ADA) uważa, że ​​cukier z palmy kokosowej jest akceptowalnym substytutem cukru, nie wydaje się, aby popierał jego stosowanie.

Cukier z palm kokosowych i indeks glikemiczny

Niektórzy uważają, że cukier z palmy kokosowej jest bardziej zdrowy, ponieważ ma niższy indeks glikemiczny (GI).

Osoby chorujące na cukrzycę są zachęcane do spożywania pokarmów o niskim IG, ponieważ nie zwiększą poziomu cukru we krwi tak bardzo jak pokarmy o wysokim IG. Każda wartość GI równa 55 lub mniej jest uważana za niską, a wszystko powyżej 70 jest wysokie w OG.

Zarówno miód, jak i cukier trzcinowy mają GI około 50, podczas gdy GI cukru z palm kokosowych, jak podaje Instytut ds. Żywności i Żywienia na Filipinach, wynosi 35.

Jednak Uniwersytet w Sydney zmierzył GI cukru palmowego z palmy kokosowej na poziomie 54. W oparciu o jego skład chemiczny, uważa się, że jest to najbardziej prawdopodobna wartość. Pomimo różnicy zdań cukier kokosowy jest nadal uważany za żywność o niskim IG.

Problemy z patrzeniem na OG

[starsza para gotowana w domu]

W Stanach Zjednoczonych nie ma oficjalnego systemu oceny OG. ADA zauważa jednak, że numery GI dla konkretnych pokarmów różnią się w zależności od ich źródła, co prawdopodobnie dotyczyłoby cukru z palm kokosowych.

Według Joslin Diabetes Center, GI nie jest najlepszą wskazówką, co dzieje się z poziomem cukru we krwi po jedzeniu.

Istnieje wiele czynników, które wpływają na proces, w tym:

 • indywidualny
 • zawartość żywności
 • jak przygotowuje się jedzenie
 • Jakie inne produkty są spożywane
 • tempo trawienia

Dlatego ADA zaleca ludziom, aby traktowali cukier z orzecha kokosowego tak jak każdy inny środek słodzący, w tym czysty cukier trzcinowy. Ważne jest również uwzględnienie liczby kalorii i węglowodanów zawartych w planowaniu posiłków.

Ludzie powinni zawsze sprawdzać wartości odżywcze na cukierku z palm kokosowych. Dzieje się tak dlatego, że cukier kokosowy może zawierać inne składniki, w tym cukier trzcinowy, co oznacza, że ​​jego GI będzie znacznie wyższy niż odnotowany w systemie oceny.

Cukier palma kokosowego zawiera inulinę

Inulina to fermentowalne włókno prebiotyczne, korzystne dla bakterii jelitowych, które mogą pomóc w kontrolowaniu poziomu cukru u chorych na cukrzycę typu 2.

Co najmniej jedno badanie naukowe stwierdza, że ​​cukier z palm kokosowych zawiera znaczne ilości inuliny.

Badanie z 2016 r. Wykazało, że fermentowalne węglowodany mogą pomóc poprawić wrażliwość na insulinę. Mogą również mieć unikalne efekty metaboliczne u osób z wysokim ryzykiem cukrzycy.

Korzyści dla kobiet z cukrzycą typu 2

W innym badaniu stwierdzono, że inulina zapewnia pewne korzyści dla kobiet z cukrzycą typu 2, w tym kontrolę glikemii we krwi i stan antyoksydacyjny. Przeciwutleniacze chronią organizm przed chorobami i uszkodzeniami.

Potrzebne są dalsze badania, aby dokładniej zidentyfikować i zrozumieć te odkrycia, aby rozszerzyć się na inne populacje z cukrzycą typu 2.

Wartość odżywcza cukru z palm kokosowych

Cukier palma kokosowego zawiera tyle samo kalorii i węglowodanów co zwykły cukier trzcinowy.

Ponadto cukier kokosowy i cukier trzcinowy zawierają:

 • fruktoza, która jest monosacharydem lub pojedynczym cukrem
 • glukoza, która jest monosacharydem
 • sacharoza, która jest disacharydem, który składa się z dwóch cukrów: pół fruktozy, pół glukozy

Jednak udział tych cukrów różni się w cukrze trzcinowym i cukrze palmowym.

Zawartość fruktozy

Cukier trzcinowy i cukier trzcinowy zawierają prawie taką samą ilość fruktozy, ale w cukrze trzcinowym występuje czystsza fruktoza, co może powodować problemy u osób chorych na cukrzycę.

Często określane jako „cukry proste”, sacharoza, fruktoza i glukoza są również niezbędnymi węglowodanami.

Sacharoza to cukier powszechny w wielu produktach spożywczych. Jest to naturalny związek i zapewnia organizmowi energię życiową, ale może być szkodliwy w dużych ilościach. Dodane słodziki znalezione w przetworzonej żywności, deserach i napojach zawierają najwięcej sacharozy.

Gdy sacharoza jest podgrzewana, rozkłada się, tworząc fruktozę i glukozę.

[wybór owoców na drewnianym stole]

Wysokie poziomy fruktozy znajdują się w:

 • owoce
 • nektar z agawy lub syrop
 • syrop kukurydziany o dużej zawartości fruktozy
 • żywność z dodatkiem cukrów

Wysokie poziomy glukozy znajdują się w:

 • dekstroza, znana również jako cukier gronowy lub cukier kukurydziany
 • jakieś owoce
 • skrobie, takie jak chleb, ziarna i makaron
 • żywność z dodatkiem cukrów

Inne składniki odżywcze znajdujące się w cukrze z palm kokosowych

Cukier kokosowy można uważać za lepszą opcję, ponieważ ma on większą wartość odżywczą niż niektóre inne cukry.

W przeciwieństwie do cukru trzcinowego zawiera:

 • żelazo
 • wapń
 • magnez
 • potas
 • inne ważne minerały

Jednak ludzie powinni pamiętać, że cukier trzcinowy zawiera niewielkie ilości tych składników odżywczych. Większość ludzi spożywa tylko kilka łyżeczek cukru kokosowego na raz, które w rzeczywistości zawierają mniej niż 2 procent wszystkich składników odżywczych.

Zdrowe produkty spożywcze zapewnią znacznie więcej tych samych składników odżywczych przy mniejszej ilości kalorii.

Wniosek

Nie ma wystarczających badań, by potwierdzić, że cukier kokosowy jest bardziej zdrowy, lepszy lub inny niż jakikolwiek inny cukier na cukier.

Podczas gdy cukier kokosowy zawiera inulinę, może nie zawierać wystarczająco dużo, aby znacząco wpłynąć na poziom cukru we krwi. Ponadto cukier palmowy z orzecha kokosowego ma równie wysoką kaloryczność jak zwykły cukier trzcinowy.

Cukier z palm kokosowych wydaje się być nieco bardziej korzystny niż zwykły cukier, ale nadal jest najlepiej spożyty z umiarem. Dlatego osoby z cukrzycą typu 2 powinny traktować ją tak samo jak inne cukry i używać jej oszczędnie, ponieważ nadal może ona podnosić poziom glukozy we krwi, pomimo jej prawdopodobnie niższego IG.

Like this post? Please share to your friends: