Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Czy kadzidło może leczyć raka?

Olej z kadzidła pochodzi z drzewa. Ma długą historię w mitach i medycynie ludowej. W Biblii jest to jeden z trzech darów ofiarowanych Jezusowi przez mędrców, prawdopodobnie z powodu jego pozornej mocy uzdrawiania.

Niektórzy zwolennicy medycyny ziołowej twierdzą, że kadzidło oferuje liczne korzyści zdrowotne. Te rzekome korzyści obejmują kontrolowanie krwawienia, przyspieszenie procesu gojenia ran, poprawę zdrowia jamy ustnej, zwalczanie stanów zapalnych, takich jak zapalenie stawów, oraz poprawę zdrowia macicy.

Jego najbardziej obiecującym zastosowaniem może być leczenie nowotworów. Rak jest główną przyczyną śmierci, zabijając w 2012 roku 8,2 miliona ludzi na całym świecie. Obecne badania nad skutecznością kadzideł są ograniczone, ale wczesne wyniki są obiecujące.

Frankincense i zapalenie

Frankincense zawiera kwas bosweliowy, który może pomóc zwalczać stany zapalne.

[trzech mędrców]

Zapalenie jest jednym z kluczowych procesów, przez które organizm zwalcza infekcję. Gdy tkanka ulega zapaleniu, dochodzi do pojawienia się białych krwinek w celu zwalczania infekcji. Miejscowe zapalenie powoduje zaczerwienienie, obrzęk i upał. Może wystąpić w przypadku obrażeń od łagodnego do zagrażającego życiu.

Na przykład pryszcze są kieszeniami zapalnymi. Poważne infekcje skóry, takie jak zapalenie tkanki łącznej, mogą powodować rozprzestrzenianie się zapalenia i zagrażać życiu.

Długotrwałe zapalenie, zwłaszcza gdy występuje w wielu obszarach ciała, wiąże się z wieloma problemami zdrowotnymi. Zapalenie stawów jest chorobą zapalną, a dowody coraz częściej wskazują na stan zapalny jako czynnik depresyjny.

W badaniu z 2006 roku opublikowano wiele odkrytych sposobów, w jaki kwas bosawy w kadzidełkach może zwalczać infekcje. Kwas Bosweliowy hamował 5-lipoksygenazę, substancję chemiczną zaangażowaną w procesy zapalne. Naukowcy odkryli również, że kwas bosawolowy może być skierowany przeciwko wolnym rodnikom i cytokinom. Oba odgrywają rolę w zapaleniu.

Ma to ważne implikacje dla walki z rakiem. Liczne badania łączyły zapalenie z rakiem. Poprzez zakłócanie procesów zapalnych kadzidło może zatrzymać raka, zanim się zacznie.

Przeciwzapalne właściwości kadzidła sugerują, że może on być również skuteczny w leczeniu chorób takich jak:

  • Reumatoidalne zapalenie stawów
  • choroba Crohna
  • Astma oskrzelowa
  • Wrzodziejące zapalenie jelita grubego.

Czy kadzidło może zwalczać raka bezpośrednio?

Frankincense może nie tylko zmniejszyć stan zapalny. Może również bezpośrednio atakować komórki rakowe.

[drzewo kadzidła frankincense] drzewo.

Jednym z wyzwań związanych z leczeniem raka jest to, że w przeciwieństwie do bakterii lub wirusów komórki rakowe nie są obcymi najeźdźcami. Zamiast tego rak pojawia się, gdy komórki organizmu wyrastają spod kontroli, atakując zdrową tkankę.

Proces ten utrudnia zwalczanie raka bez zabijania zdrowych komórek. W rzeczywistości większość metod leczenia raka zabija zdrowe komórki.

Chemioterapia, na przykład, zabija wiele zdrowych komórek, ponieważ zwalcza raka. To dlatego chorzy na raka poddawani chemioterapii często tracą włosy, odczuwają mdłości i stają się bardziej podatni na infekcje.

Niektóre dowody sugerują, że kadzidło może celować w komórki rakowe, nie uszkadzając zdrowych komórek.

W 2009 roku badanie raka pęcherza zbadało, jak kadzidło wpływa na kultury prawidłowych i rakowych komórek pęcherza. Olej kierował komórki nowotworowe, ale nie niszczył zdrowych komórek.

Badanie z 2015 r. Wykazało podobne efekty w przypadku raka piersi. Naukowcy odkryli, że kadzidło może zabijać komórki raka piersi i zakłócać rozwój przyszłych komórek rakowych.

Wyniki tych badań są wstępne. Jednak dają nadzieję, że kadzidło może pewnego dnia walczyć z niektórymi rodzajami raka bez potencjalnie zagrażających życiu skutków chemioterapii.

Przyszłe badania: Czy na horyzoncie istnieje lek na raka?

Badania nad kadzidłem jako leczeniem nowotworów dotyczyły jedynie kultur komórkowych, a nie raka rosnącego w żywym, ludzkim. Zanim kadzidło może być stosowane w leczeniu raka, naukowcy muszą przeprowadzić badania na ludziach, aby udowodnić, że to działa i są w miarę bezpieczne.

W wielu badaniach odkryto substancje, które mogą zabijać komórki rakowe na płytce Petriego. Substancje od wybielaczy po leki przeciw pasożytom zabijają raka w laboratorium, ale jeszcze nie u człowieka.

Ciała ludzkie są skomplikowanymi systemami. Przed użyciem kadzidła na ludziach, naukowcy muszą opracować bezpieczne dawkowanie, zbadać potencjalne skutki uboczne i zdecydować, jak najlepiej zapewnić leczenie. Ponieważ badania wciąż znajdują się w początkowej fazie, jest mało prawdopodobne, aby kadzidło stało się głównym leczeniem raka w najbliższej przyszłości.

Bezpieczeństwo

Ludzie powinni porozmawiać z lekarzem, zanim spróbują kadzidła lub jakiegokolwiek innego olejku eterycznego.

Frankincense nie jest alternatywą dla głównych metod leczenia raka. Żadne badania obecnie nie wspierają stosowania oleju zamiast innych metod leczenia raka. Kadzidło może być jednak stosowane jako uzupełnienie leczenia medycznego.

Frankincense nie został zatwierdzony jako lek dla jakiejkolwiek konkretnej choroby i nie ma naukowo udowodnionych wytycznych dotyczących jego stosowania.

Producenci olejków eterycznych sugerują szereg zastosowań.

[kawałki kadzidła]

Obejmują one:

  • Używając kadzidła w produktach do pielęgnacji skóry, na przykład, dodaj kroplę lub dwa olejki z kadzideł do ulubionych balsamów.
  • Moczenie w kadzidle w wannie. Kilka kropelek tworzy aromatyczną kąpiel, a ciało może wchłonąć trochę oleju.
  • Używanie kadzidła w punktach impulsowych podczas medytacji lub jogi, lub nakładanie kilku kropel oleju na gorący kompres.
  • Spożywając kadzidło, ale pamiętaj, aby najpierw rozcieńczyć olej. Jedna popularna rekomendacja zaleca stosunek wody do kadzidełka w stosunku 10: 1.

Ludzie mogą również dodać kadzidło do miodu lub innego środka słodzącego. Mogą ukryć swój ostry smak, dodając słodzik do kawy lub herbaty.Zaleca się ograniczyć spożycie do zaledwie kilku kropli dziennie i najpierw porozmawiać z lekarzem o zatwierdzenie.

Użytkownicy powinni uważnie obserwować skutki uboczne i powinni natychmiast przerwać stosowanie, jeśli pojawią się jakiekolwiek złe efekty. Jeśli ktoś planuje używać kadzidła na skórze, powinien najpierw spróbować przetestować rozcieńczoną wersję oleju na małej skórze.

Olejki eteryczne można rozcieńczyć oliwą z oliwek. Jeśli ktoś zamierza spożyć olej, powinien zacząć od mocno rozcieńczonej kropli, a następnie stopniowo zwiększać dawkowanie przez kilka dni.

Kadzidło jest naturalne, ale podobnie jak wiele innych naturalnych substancji może być trujące. Osoby w ciąży, karmiące piersią, w przeszłości występowały reakcje alergiczne lub mają osłabiony układ odpornościowy, powinny unikać podawania kadzidła, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Like this post? Please share to your friends: