Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Czy ciśnienie krwi zmienia się podczas ataku serca?

Podczas ataku serca ciśnienie krwi może wzrosnąć, spaść lub pozostać bez zmian. W rezultacie zmiana ciśnienia krwi bez innych objawów nie jest niezawodną oznaką zawału serca.

W tym artykule badamy, jak ciśnienie krwi może się zmienić podczas ataku serca. Przyjrzyjmy się również, jakie są oznaki zawału serca i kiedy należy udać się do lekarza.

Ciśnienie krwi podczas ataku serca

Atak serca na ciśnienie krwi

Ciśnienie krwi jest siłą, która pompuje krew wokół układu krążenia.

Kiedy przepływ krwi jest ograniczony lub całkowicie zablokowany, mięsień sercowy jest pozbawiony tlenu. To prowadzi do ataku serca.

Podczas ataku serca ciśnienie krwi może wzrosnąć, obniżyć się lub pozostać na stałym poziomie, w zależności od reakcji ciała.

Zwiększenie ciśnienia krwi

Podczas ataku serca może wzrosnąć ciśnienie krwi, ponieważ uwalniane są hormony, takie jak adrenalina. Hormony te są uwalniane, gdy reakcja „walcz lub uciekaj” jest wyzwalana w czasie intensywnego stresu lub niebezpieczeństwa.

Ta automatyczna reakcja może sprawić, że serce będzie bić szybciej i silniej.

Zmniejszenie ciśnienia krwi

Ciśnienie krwi może spaść, jeśli ktoś ma zawał serca, ponieważ serce jest zbyt słabe, by go utrzymać, ponieważ mięsień mógł zostać uszkodzony.

Silny ból, który może odczuwać człowiek podczas zawału serca, może również powodować automatyczną odpowiedź, która może prowadzić do obniżenia ciśnienia krwi i omdlenia.

Ciśnienie krwi i zawał serca

Jeśli nadciśnienie pozostanie nieleczone, może zwiększyć ryzyko zawału serca.

Wysokie ciśnienie krwi może być miarą tego, jak ciężko serce musi pracować, aby pompować krew wokół ciała przez tętnice, dlatego lekarze monitorują to.

Nagromadzenie tłuszczu, cholesterolu i innych substancji w tętnicach nazywa się płytką nazębną. Z upływem czasu płytka twardnieje, powodując zwężenie tętnic. To zwężenie oznacza, że ​​potrzeba więcej nacisku, aby przepchnąć krew przez sieć rur.

Kiedy płytka odrywa się od ściany tętnicy, wokół płytki tworzy się skrzep krwi.

Zawał serca może się zdarzyć, ponieważ płytka nazębna lub skrzepy krwi powodują przerwanie lub zablokowanie dopływu krwi do serca.

Jednak wysokie ciśnienie krwi nie zawsze stanowi poważny problem zdrowotny. Nawet zdrowi ludzie mogą doświadczyć podwyższonego ciśnienia krwi od czasu do czasu z powodu ćwiczeń lub stresu.

Jak mierzone jest ciśnienie krwi?

Ciśnienie krwi mierzy się na dwa sposoby:

 1. Skurczowe ciśnienie krwi to ciśnienie w tętnicach, ponieważ serce pompuje krew do organizmu.
 2. Rozkurczowe ciśnienie krwi to ciśnienie w tętnicach pomiędzy uderzeniami serca.

Na wykresach ciśnienia krwi, najwyższa liczba odnosi się do ciśnienia skurczowego, podczas gdy liczba pod spodem odnosi się do ciśnienia rozkurczowego.

Co to jest „normalne” i jakie jest „wysokie” ciśnienie krwi?

„Prawidłowe” skurczowe ciśnienie krwi nie powinno wzrosnąć powyżej 120, a „normalne” ciśnienie rozkurczowe nie powinno wzrosnąć powyżej 80.

„Wysokie” ciśnienie krwi jest klasyfikowane jako odczyt 140 powyżej 90 lub więcej.

Jeśli skurczowe ciśnienie krwi wzrośnie powyżej 180, lub gdy rozkurczowe ciśnienie krwi wzrośnie powyżej 110, konieczna jest opieka w nagłych wypadkach.

Jakie są objawy wysokiego ciśnienia krwi?

Przez większość czasu wysokie ciśnienie krwi nie powoduje żadnych objawów. Z tego powodu wysokie ciśnienie krwi może być „cichym zabójcą”. Jedynym sposobem na sprawdzenie ciśnienia krwi jest monitorowanie go.

Objawy zawału serca

Według National Heart, Lung and Blood Institute najczęstsze objawy zawału serca to:

Objawy ataku serca

 • ból w klatce piersiowej
 • dyskomfort w górnej części ciała
 • duszność

Inne objawy to:

 • wyzysk
 • nudności
 • zawroty
 • niepokój
 • obrzęk nóg

Czy objawy mogą się różnić u mężczyzn i kobiet?

Objawy mogą się różnić w zależności od płci, ale najczęstszym objawem zawału serca u kobiet i mężczyzn jest ból lub dyskomfort w klatce piersiowej.

Niektórzy lekarze twierdzą, że kobiety mogą mieć również inne objawy. Mogą na przykład odczuwać duszność, nudności, choroby lub bóle w plecach i szczęce.

Według American Heart Foundation choroba serca jest główną przyczyną śmierci kobiet w Stanach Zjednoczonych. Mimo to wiele kobiet uważa, że ​​ich objawy są spowodowane przez mniej poważne choroby, w tym refluks żołądkowy, grypę lub po prostu starzenie się.

Czym jest cichy atak serca?

Cichy atak serca, jak sugeruje nazwa, może mieć niewiele lub nie mieć żadnych widocznych objawów. W niektórych przypadkach ludzie mogą czuć się zmęczeni lub mieć objawy grypopodobne lub mogą odczuwać niestrawność lub dyskomfort w klatce piersiowej, plecach, ramionach lub szczęce.

Ten rodzaj ataku serca może czasami być gorszy niż zwykły, ponieważ osoby, które je mają, mogą nie otrzymać leczenia.

Cichy atak serca można zdiagnozować jedynie za pomocą elektrokardiogramu lub badania MRI.

Czynniki ryzyka

Ryzyko zawału serca zwiększa się o:

 • palenie
 • mieć nadwagę
 • jedzenie niezdrowej diety
 • będąc fizycznie nieaktywnym
 • picie nadmiaru alkoholu
 • o rodzinnej historii problemów z sercem
 • o wysokim ciśnieniu krwi
 • o wysokim poziomie cholesterolu
 • z cukrzycą

Kiedy iść do lekarza

Ciśnienie krwi atakuje lekarza

Ktoś w USA ma atak serca co 40 sekund. Ludzie powinni spotkać się z lekarzem, jeśli odczuwają bóle w klatce piersiowej lub dyskomfort, z jednym z poniższych objawów lub bez:

 • ból w jednej lub obu ramionach
 • ból w plecach, szyi, szczęce lub żołądku
 • zadyszka
 • wyzysk
 • nudności
 • zawroty

Wzrost ciśnienia krwi, gdy ciśnienie skurczowe jest wyższe niż 180 lub ciśnienie rozkurczowe osiąga 110 lub więcej, należy również skierować do lekarza.Ciśnienie krwi w tym zakresie naraża ludzi na większe ryzyko zawału serca.

Like this post? Please share to your friends: