Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Co powinieneś wiedzieć o wodzie różanej

Woda różana to płyn z wody i płatków róży. Jest stosowany jako perfumy ze względu na słodki zapach, ale ma również walory lecznicze i kulinarne.

Istnieje długa tradycja stosowania wody różanej w medycynie, w tym w Iranie i innych częściach Bliskiego Wschodu, już w VII wieku.

Istnieją również dowody na to, że plemiona Ameryki Północnej używają jej w leczeniu dolegliwości.

Szybkie fakty dotyczące wody różanej:

 • Woda różana może być zwykle stosowana bez żadnych skutków ubocznych.
 • Woda różana zawiera liczne, silne przeciwutleniacze.
 • Ostatnie badania wykazały, że może to pomóc w rozluźnieniu centralnego układu nerwowego.

Jakie są korzyści?

Poniżej przedstawiamy niektóre zalety wody różanej i ich zastosowania w medycynie.

Skóra

Woda różana w małej szklanej butelce, obok kwiatu róży.

Skóra jest największym organem w ciele i działa jako bariera przeciwko promieniowaniu UV, chemikaliom i innym fizycznym zanieczyszczeniom.

Przeciwutleniacze w wodzie różanej chronią komórki skóry przed uszkodzeniem.

Woda różana ma również właściwości przeciwzapalne, co oznacza, że ​​można ją nakładać na skórę, aby złagodzić podrażnienie spowodowane przez takie choroby jak egzema i trądzik różowaty.

Woda różana działa jako inhibitor wobec elastazy i kolagenazy, które są szkodliwe dla skóry.

To z kolei może pomóc złagodzić skórę i zmniejszyć zaczerwienienie, a także działać jako produkt przeciwstarzeniowy, zmniejszając widoczność linii i zmarszczek.

Produkty do twarzy z wodą różaną są dostępne w sprzedaży online.

Oddechowy

Ze względu na działanie łagodzące i przeciwzapalne, woda różana może być stosowana w leczeniu bólu gardła. Ponadto badanie wykazało, że może działać rozluźniająco na mięśnie gardła.

Oczy

W postaci płynnej woda różana może być używana jako część kropli do oczu i wykazano, że ma doskonałe zalety dla osób z problemami ze wzrokiem.

Warunki, które może pomóc w leczeniu obejmują:

 • zapalenie spojówek
 • rogówki spojówki lub suche oko
 • ostry dacryocystitis
 • choroby zwyrodnieniowe, takie jak skrzydlice lub pinguecula
 • zaćma

Rany

Woda różana ma właściwości antyseptyczne i antybakteryjne, co oznacza, że ​​może pomóc ranom goić się szybciej, utrzymując je w czystości i zwalczając zastrzyki.

Rodzaje ran wody różanej mogą być wykorzystane na:

 • oparzenia
 • kawałki
 • blizny

Infekcje

Ze względu na właściwości antyseptyczne i fakt, że woda różana może pobudzić tworzenie histaminy przez układ odpornościowy, wykazano, że jest przydatna w zapobieganiu i leczeniu zakażeń.

Mózg

Woda różana w misce z płatkami róż, do terapii oparów.

Wdychanie oparów wody różanej było tradycyjnie stosowane w celu poprawy nastroju danej osoby. Płyn można również przyjmować doustnie.

Badania wykazały, że woda różana ma właściwości antydepresyjne i przeciwlękowe. Uważa się, że wywołuje on sen i ma działanie hipnotyczne podobne do działania leku farmaceutycznego diazepam.

Jest stosowany w leczeniu wielu schorzeń psychicznych, w tym:

 • depresja
 • smutek
 • naprężenie
 • napięcie

W innych medycznych przypadkach wiadomo, że woda różana jest korzystna w leczeniu stanów takich jak otępienie i choroba Alzheimera.

Wykazano, że specyficzny fragment białka zwany amyloidem, który jest tworzony przez organizm, jest obecny w tych warunkach i wpływa na funkcję mózgu, zabija komórki i utrudnia pamięć. Co gorsza, właściwości znajdujące się w wodzie różanej są inhibitorem tego amyloidu.

Bóle głowy

Tak jak dymy wody różanej są wdychane w celu poprawienia samopoczucia, uważa się, że działanie odstresowujące może również pomóc w leczeniu bólów głowy i migreny.

Woda różana jest od jakiegoś czasu używana w aromaterapii i można ją również nakładać na ściereczkę i nakładać na czoło, aby uzyskać podobne efekty.

Trawienie

Wykazano również, że spożywanie wody różanej ma korzystny wpływ na układ trawienny. Działa poprzez zwiększenie przepływu żółci, co pomaga w objawach typowych dolegliwości, w tym wzdęcia i rozstroju żołądka.

Zużycie wody różanej może również działać jako środek przeczyszczający. Może zwiększyć zarówno ilość wody w kale, jak i częstotliwość pójścia do toalety, co czyni ją dobrą metodą leczenia zaparć.

Jakie są formy i typy?

Woda różana w butelce z dyfuzorem.

Woda różana zawiera od 10 do 50 procent olejku różanego. Jest często używany w ceremoniach religijnych, a także w przemyśle spożywczym. Jednak ten sam produkt może występować w różnych formach.

Olej różany

Jest to tworzone przez destylację kwiatu róży. Olej może być produkowany masowo w fabrykach i jest blady, żółty kolor i półstały.

Ze względu na wysokie stężenie, olejek różany jest znany jako dość drogi produkt.

Wysuszone kwiaty

Zarówno pąki, jak i płatki róży mogą być suszone i są wykorzystywane z różnych powodów.

Często płatki są spożywane, na przykład z jogurtem, i są używane do wcześniej wspomnianych korzyści trawiennych.

Inne produkty

Inne formy, które mogą zawierać różne produkty to:

 • Biodra róży: nasienie róż, które są używane albo świeże lub suszone, i jak są one lub przetwarzane w fabrykach.
 • Hydrosol i ekstrakt absolutny: można go pobrać z kwiatu, płatków lub bioder i może być tańszą alternatywą dla olejku różanego.
 • Ekstrakty etanolowe, wodne i chloroformowe: można je pobierać z kwiatów, płatków lub bioder i są wykorzystywane do celów badawczych.

Skutki uboczne

Osoba może stosować miejscowo produkty różane miejscowo, umieszczając niewielką ilość – o wielkości groszu – na ramieniu jako wstępny test. Jeśli w ciągu 24 godzin nie wystąpią żadne objawy niepożądane lub reakcje alergiczne, można je bezpiecznie stosować w innych miejscach.

W niektórych przypadkach dana osoba może reagować na wodę różaną ze względu na szczególną i często nieznaną wrażliwość na produkt.

Może to obejmować:

 • palenie
 • kłujący
 • czerwień
 • podrażnienie

Jeśli ktoś doświadcza któregokolwiek z tych objawów po użyciu wody różanej, powinien natychmiast powiedzieć o tym lekarzowi, ponieważ może to być oznaką infekcji lub reakcji alergicznej.

Wybraliśmy powiązane produkty w oparciu o jakość produktów i wyszczególniliśmy ich wady i zalety, aby pomóc Ci ustalić, która z nich będzie dla Ciebie najlepsza. Współpracujemy z niektórymi firmami, które sprzedają te produkty, co oznacza, że ​​Healthline UK i nasi partnerzy mogą otrzymać część przychodów, jeśli dokonasz zakupu za pomocą linku (ów) powyżej.

Like this post? Please share to your friends: