Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Czy marihuana powoduje zaburzenia erekcji?

Zaburzenia erekcji dotyczą niezdolności mężczyzny do uzyskania i utrzymania erekcji na tyle silnej, by uprawiać seks.

Sporadyczny problem z utrzymaniem wzwodu zwykle nie jest powodem do niepokoju. Jeśli wydaje się, że jest to ciągły problem, być może istnieje przyczyna, która powinna zostać zbadana.

Istnieje wiele różnych medycznych i psychicznych warunków zdrowotnych, które mogą prowadzić do zaburzeń erekcji (ED). Wybory stylu życia mogą również wpływać na erekcję, w tym na nadużywanie narkotyków.

Istnieje wiele dyskusji na temat marihuany i jej wpływu na zdrowie seksualne. Dla niektórych mężczyzn wydaje się, że jest on powiązany z zaburzeniami erekcji.

Przegląd

papieros marihuany

Według Narodowego Instytutu ds. Narkomanii w 2015 r. Ponad 11 milionów osób w wieku 18-25 lat stosowało w poprzednim roku marihuanę, co czyni marihuanę najczęściej stosowanym nielegalnym narkotykiem w Stanach Zjednoczonych.

Marihuana składa się z suszonych liści, kwiatów, nasion i łodyg z konopi,.

Zawiera wiele różnych substancji chemicznych, w tym grupę znaną jako kannabinoidy. Najbardziej znanym z nich jest chemiczny delta-9-tetrahydrokannabinol (THC). To ten, który wydaje się mieć największy wpływ na ciało.

Ludzie palą marihuanę w ręcznie zwijanych papierosach zwanych stawami, w rurach lub wodociągach. Blunty, które są cygarami, które zostały opróżnione i wypełnione marihuaną, są kolejną metodą używaną do palenia marihuany.

Ludzie, którzy nie chcą wdychać dymu marihuany, mogą używać parowników. Marihuanę można również mieszać w żywności, takiej jak ciasteczka lub ciasteczka, lub parzyć jak w herbacie.

Marihuana i ED

Tytoń do palenia został powiązany z ED, ponieważ ogranicza przepływ krwi do żył i tętnic. Ci, którzy palą papierosy są bardziej narażeni na rozwój zaburzeń erekcji i może to być takie samo dla tych, którzy palą marihuanę.

Ważne jest, aby pamiętać, że niektóre marihuany mogą zawierać więcej szkodliwych substancji chemicznych niż papierosy, co zwiększa ryzyko wystąpienia niepożądanych efektów.

Receptory kannabinoidowe są obecne w tkance prącia mięśni gładkich, a zatem THC może upośledzać funkcję prącia. U niektórych mężczyzn może to prowadzić do zaburzeń erekcji.

Marihuana może powodować euforię, a następnie senność i spowolnienie czasu reakcji. Niektórzy mężczyźni mogą nie mieć ochoty na seks po paleniu marihuany.

Marihuana zwiększa poziom substancji chemicznej zwanej dopaminą w ciele. Dopamina jest hormonem, który może wpływać na nastrój i uczucie. Jeśli człowiek przyzwyczaja się do tych sztucznie wysokich poziomów dopaminy, może odkryć, że naturalny poziom dopaminy w jego ciele może nie wystarczyć do stymulacji go seksualnie, co utrudnia mu osiągnięcie erekcji.

Marihuana może również wpływać na układ krwionośny i powodować wzrost ciśnienia krwi i tętna. Oba te schorzenia są ryzykiem zaburzeń erekcji.

Ruchomości

człowiek siedzi na ławce patrząc niespokojnych

Wiele osób czuje się przyjemnie po paleniu marihuany, ale nie jest to uczucie wspólne dla wszystkich użytkowników. Aby zrozumieć, dlaczego marihuana może powodować zaburzenia erekcji, ważne jest, aby dokładnie zrozumieć, w jaki sposób wpływa ona na organizm.

Marihuana wpływa na mózg. Kiedy jest palony, THC szybko przechodzi z płuc do krwioobiegu, gdzie jest przenoszony do mózgu i innych narządów w całym ciele. THC wchłania się wolniej, gdy osoba je lub pije.

Ze względu na podobieństwo struktury, THC może przyłączać się i aktywować niektóre cząsteczki, które normalnie reagują na naturalne substancje podobne do THC. Jednym z nich jest anandamid, znany jako „cząsteczka szczęścia”.

Ponieważ ciało rozpoznaje THC, różne funkcje psychiczne i fizyczne są zakłócane, w tym system nagrody w mózgu. Ten system zarządza reakcjami na przyjemne czynności, takie jak seks.

THC sygnalizuje organizmowi uwalnianie dopaminy na wyższych poziomach niż zwykle. Dopamina wpływa na nastrój i samopoczucie w ciele. To jest powód, dla którego ludzie czują się „wysoko” po spożyciu narkotyku.

Inne skutki marihuany obejmują:

 • Zmieniono zmysły
 • zmienił poczucie czasu
 • zmiany nastroju
 • upośledzony ruch ciała
 • trudności z myśleniem i rozwiązywaniem problemów
 • zaburzona pamięć

Leki

Medyczna marihuana i jej wpływ nadal są gorącym tematem, a dyskusje o jego skuteczności budzą wściekłość.

Marihuana może zakłócać inne leki, a więc oprócz ED, ważne jest zrozumienie niewidocznych niebezpieczeństw.

Marihuana może zakłócać niektóre leki, takie jak:

 • aspiryna, leki rozrzedzające krew
 • medycyna cukrzycowa
 • lekarstwo na ciśnienie krwi
 • benzodiazepiny
 • sterydy anaboliczne
 • kortykosteroidy
 • zioła i suplementy przeciwnowotworowe

Marihuana może wpływać na ryzyko krwawienia, poziomu cukru we krwi, ciśnienia krwi i poziomu senności spowodowanego przez niektóre leki.

Podsumowanie

Ilość marihuany, która jest zużywana, odgrywa rolę w rozwoju zaburzeń erekcji. Mężczyźni, którzy regularnie palą, narażają się na zwiększone ryzyko zachorowania.

W chwili obecnej niewiele wiadomo o związku między marihuaną a ED. Niektórzy uważają, że marihuana negatywnie wpływa na ich zdolności seksualne, podczas gdy inni twierdzą, że marihuana faktycznie zwiększa ich podniecenie seksualne.

Marihuana jest narkotykiem, więc uzależnienie zawsze stanowi niebezpieczeństwo. Ludzie powinni używać marihuany tylko pod opieką lekarza.

Like this post? Please share to your friends: