Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Dlaczego moje dłonie są ciepłe?

Ręce zmieniają temperaturę z wielu powodów i mogą czuć się ciepło lub zimno o różnych porach dnia. Osoba może się martwić, jeśli jej ręce są zawsze ciepłe, a nawet gorące. Kilka stanów chorobowych może powodować ten objaw, a każdy zainteresowany zmianą rąk powinien zgłosić się do lekarza.

Badanie z 2008 roku mogło obalić powiedzenie, że zimne dłonie oznaczają ciepłe serce. Badania sugerują, że ocieplenie rąk może prowadzić do poczucia ciepła w stosunku do innych ludzi.

Ale kiedy dłonie czują się niezwykle ciepłe przez cały czas, może to być przyczyną zwiększonego przepływu krwi, infekcji i innych problemów medycznych.

Ludzie, którzy mają ciepłe dłonie, nie powinni diagnozować samych siebie w oparciu o ten objaw. Inne symptomy i historia medyczna mogą pomóc lekarzowi ustalić, czy coś jest nie tak.

Przyczyny ciepłych dłoni

Poniższe problemy medyczne i inne czynniki mogą prowadzić do ciepłych rąk:

1. Zewnętrzne zmiany temperatury

Osoba ogrodnictwo kopać w ziemi na słonecznym dniu jest ubranym rękawiczki.

Gdy pogoda jest gorąca, ręce też mogą być. Niektórzy zauważają, że ich ręce są bardzo gorące po ogrodnictwie na zewnątrz w ogrodniczych rękawiczkach. Każda czynność, w której ręce są pokryte słoneczną pogodą, może sprawić, że poczują się cieplejsze niż reszta ciała.

Zimna pogoda może również mieć taki efekt, szczególnie u osób, które nosiły rękawiczki lub są bardzo wrażliwe na zmiany temperatury. W tym przypadku ciepłe dłonie po prostu wskazują na kontrast pomiędzy ciepłem ciała a temperaturą na zewnątrz.

2. Ćwiczenie

Ćwiczenia zwiększają przepływ krwi, więc każda aktywność, która wymaga częstego lub intensywnego ruchu rąk, może tymczasowo sprawić, że poczują się ciepło. Osoby, które spędzają długie godziny na pisaniu, pisaniu lub wykonywaniu ćwiczeń na chwyt, mogą zauważyć, że ich dłonie są ciepłe przez kilka minut.

Nie ma konieczności leczenia lub obserwacji medycznej, gdy ruch jest wyraźnie odpowiedzialny za ciepło.

3. Wysokie ciśnienie krwi

Ponieważ zwiększony przepływ krwi do obszaru ciała może sprawić, że poczuje się ciepło, osoby z wysokim ciśnieniem krwi mogą mieć ciepłe dłonie lub stopy. Prosty test może ocenić, czy wysokie jest ciśnienie krwi.

4. Zapalenie tkanki łącznej i inne infekcje

Podwyższona temperatura może pomóc organizmowi w zwalczaniu infekcji. Z tego powodu zarażony obszar wydaje się być ciepły, a dłonie nie są wyjątkiem.

Często odpowiedzialna jest infekcja zwana zapaleniem tkanki łącznej. Ta infekcja występuje głęboko w tkance skórnej i może szybko rozprzestrzeniać się.

Ludzie zwykle rozwijają zapalenie tkanki łącznej po urazie, ale nawet najmniejsze cięcie może umożliwić bakteriom przedostanie się do organizmu.

Jeśli dłonie są gorące, opuchnięte, bolesne lub zaczerwienione, przyczyną może być zapalenie tkanki łącznej. Każdy, kto podejrzewa, że ​​cierpi na tę chorobę, powinien zgłosić się do lekarza.

5. Warunki zapalne

Zapalenie jest jednym ze sposobów, w jaki organizm zwalcza infekcje. Niektóre schorzenia powodują przewlekłe zapalenie części ciała, co umożliwia przepływ krwi do zakażonego obszaru.

Zaburzenia zapalne wpływające na dłonie lub nadgarstki mogą powodować nietypowe uczucie ciepła.

Jednym z najczęstszych stanów zapalnych jest reumatoidalne zapalenie stawów. To powoduje, że organizm atakuje tkankę stawową, co prowadzi do obrzęku, bólu i stanu zapalnego.

Osoby z reumatoidalnym zapaleniem stawów w palcach lub nadgarstkach mogą odczuwać ból, osłabienie i trudności w poruszaniu się po tych obszarach.

6. Zespół cieśni nadgarstka

Uszkodzenie nerwu pośrodkowego, który znajduje się w nadgarstku, może prowadzić do zespołu cieśni nadgarstka. Uszkodzenie, reumatoidalne zapalenie stawów, problemy z tarczycą i torbiele mogą powodować to zaburzenie.

Wczesne objawy to drętwienie, mrowienie lub pieczenie w dotkniętej chorobą dłoni lub nadgarstku. Oprócz uczucia gorąca ręce mogą się trząść lub czuć się słabo.

7. Neuropatia obwodowa

Neuropatia obwodowa odnosi się do uszkodzenia nerwów spowodowanego innym schorzeniem, często cukrzycą. Może powodować mrowienie, drętwienie i kłujące odczucia w dłoniach i stopach.

Uszkodzenie nerwu może sprawić, że ręce poczują się gorące, nawet jeśli nie są. Ponadto, niektórzy ludzie uważają, że ich ręce lub stopy stają się bardzo wrażliwe na zmiany temperatury.

8. Fibromialgia

Ręce cupped razem pokazując palmy reprezentujących ciepłe ręce.

Fibromialgia jest chorobą długotrwałą, która obejmuje rozległe bóle mięśni i obszary tkliwe w całym ciele. Jest to mało zrozumiałe, ale wielu badaczy uważa, że ​​ból jest spowodowany nadpobudliwością nerwową.

Niektóre osoby z fibromialgią są wrażliwe na zmiany temperatury i mogą mieć uczucie gorąca lub zimna w swoich rękach.

Ból jest często opisywany jako pieczenie, więc osoby z bólem związanym z bólem dłoni związanym z fibromialgią mogą odczuwać ciepło.

9. Erytrromelgia

To rzadkie zaburzenie często dotyka stóp, a rzadziej rąk. Pozostaje słabo zrozumiany, ale niektórzy badacze uważają, że może to być spowodowane zmianami w naczyniach krwionośnych.

Erytromelgia może prowadzić do intensywnego pieczenia, swędzenia, zaczerwienienia i uczucia, że ​​dłonie są gorące. Uczucie to zwykle trwa kilka godzin i często pogarsza się przy bardzo ciepłej pogodzie.

Leczenie

Ciepłe dłonie są objawem, a nie stanem chorobowym. Nie wszystkie przypadki wymagają leczenia, a właściwe leczenie zależy od przyczyny.

Lekarz zapyta o inne objawy, takie jak ból. Zapytają także, jak długo trwało uczucie ciepła.

W zależności od rozpoznania lekarz może zasugerować:

  • Wysokie ciśnienie krwi: zmiany w stylu życia, ćwiczenia, utrata masy ciała, dostosowanie diety, leki na ciśnienie krwi i regularne monitorowanie
  • Cellulitis: antybiotyki
  • Neuropatia obwodowa: leczenie podstawowej przyczyny i leki przeciwbólowe
  • Stany zapalne: niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), zmiany stylu życia, fizykoterapia, leki hamujące układ odpornościowy i terapie uzupełniające, takie jak akupunktura
  • Fibromialgia: ćwiczenia, leki przeciwdepresyjne, leki, zmiany stylu życia oraz uzupełniające lub alternatywne metody leczenia
  • Erytromelalgia: NLPZ i leki przeciwbólowe

Kiedy iść do lekarza

Kobiety doktorski inmiddle wyjaśniać coś żeński pacjent w jej biurze.

Kiedy przyczyna ciepłych dłoni jest prawdopodobnie nieszkodliwa, na przykład ćwiczenia lub zmiana pogody, dana osoba może poczekać, aby zobaczyć, czy ciepło samo ustąpi. W przeciwnym razie należy skonsultować się z lekarzem.

Ciepłe dłonie mogą być pierwszym objawem ciężkiego stanu medycznego. Odbieranie pomocy medycznej na wczesnym etapie może ułatwić i usprawnić leczenie.

Natychmiast skonsultuj się z lekarzem, jeśli ciepłe dłonie towarzyszą objawom mogącym wskazywać na nagły wypadek medyczny, np. Przyspieszone bicie serca, dezorientacja lub wysoka gorączka.

Na wynos

Ręce zdradzają wiele o zdrowiu, a ponieważ odgrywają znaczącą rolę w wielu działaniach, łatwiej zauważyć objawy związane z dłońmi.

Temperatura nie zawsze jest stała w całym ciele. Posiadanie ciepłych rąk nie zawsze jest powodem do niepokoju, ale objaw może wskazywać na poważniejszy problem.

Porozmawiaj z lekarzem, gdy zmiany temperatury ciała powodują niepokój. Nawet jeśli nic nie jest nie tak, spokój ducha jest wart wysiłku.

Like this post? Please share to your friends: