Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Agresywny nowy szczep HIV prowadzi do AIDS szybciej

Nowe badania z Uniwersytetu w Lund w Szwecji sugerują, że nowy agresywny szczep wirusa HIV rozwija się szybciej w AIDS niż inne obecne szczepy.

Od pierwszego zakażenia wirusem HIV do rozwijającego się AIDS może wynosić nawet 5 lat – najkrócej znanego z rodzajów HIV-1 – mówią naukowcy.

Nowy szczep jest wirusem „rekombinowanym” – krzyżem dwóch wirusów, które spotykają się w zainfekowanym osobniku.

Dwa wirusy, znane jako 02AG i A3, są dwoma najczęstszymi szczepami w Gwinei Bissau w Afryce Zachodniej. Rekombinowany szczep nazywa się A3 / 02 i do tej pory był widoczny tylko w regionie.

Na świecie istnieje ponad 60 różnych szczepów wirusa HIV-1. Ale zazwyczaj różne regiony są zdominowane przez tylko jedną lub dwie z nich.

Jednakże, jeśli dwa szczepy zakażą tę samą osobę, mogą łączyć się tworząc krzyż pomiędzy dwoma znanymi jako rekombinantami.

Naukowcy informują o swoich odkryciach, a pierwsza pisarka, Angelica Palm, która pracuje nad doktoratem w Lund, mówi:

„Rekombinanty wydają się być bardziej energiczne i bardziej agresywne niż szczepy, z których pochodzą.”

Nowy szczep, A3 / 02, został wcześniej opisany przez jednego z innych autorów, dr JoakimEsbjörnssona.

Rekombinowane szczepy HIV rozprzestrzeniają się szybko na całym świecie

Chociaż do tej pory obserwowano go tylko w Afryce Zachodniej, inne badania wykazały, że rekombinanty szybciej reagują na świecie.

Części świata, takie jak USA i Europa, w których występuje wysoki poziom imigracji, obserwują coraz bardziej zróżnicowane i złożone warianty wirusa HIV. Jest to zupełnie odmienne od wczesnych lat epidemii HIV, kiedy było niewiele dominujących szczepów i żadnych rekombinantów.

Naukowcy sugerują, że powinniśmy uważać na wzrost liczby rekombinantów, jak napisał starszy autor PatrikMedstrand, profesor Wirusologii Klinicznej na Uniwersytecie w Lund:

„HIV jest wyjątkowo dynamicznym i zmiennym wirusem, nowe podtypy i rekombinowane formy HIV-1 zostały wprowadzone do naszej części świata i jest wysoce prawdopodobne, że istnieje duża liczba rekombinantów cyrkonowych, o których wiemy niewiele lub nic. dlatego muszą być świadomi zmian epidemii HIV-1 w czasie. „

Naukowcy wyciągnęli wnioski po przeanalizowaniu danych zgromadzonych w projekcie Uniwersytetu w Lund, który przeprowadził długoterminową obserwację osób zarażonych wirusem HIV w Gwinei Bissau.

Zespół planuje teraz poświęcić więcej czasu na przeglądanie zrekombinowanych wirusów i ich występowanie wśród osób zakażonych HIV w Europie.

W 2012 roku naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles (UCLA) donoszą o poszukiwaniu wskazówek, dlaczego niektórzy ludzie zarażeni HIV wydają się być zdrowi przez 20 lat lub dłużej, podczas gdy inni przechodzą na AIDS znacznie szybciej.

Odkryli, że „powolni postępowcy” częściej niosą wariant genu, który powoduje, że układ odpornościowy atakuje określoną część białka HIV.

Like this post? Please share to your friends: