Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

10 prostych środków na złagodzenie zgagi

Zgaga jest stanem chorobowym, w którym zawartość żołądka porusza się do tyłu i do góry do przewodu pokarmowego. Zgaga jest również znana jako refluks żołądkowo-jelitowy.

Membrana i mięsień zwany dolnym zwieraczem przełyku zwykle zapobiegają zgadze. Jednak ten mięsień może czasami rozluźniać się i pozostawić rurkę bez ochrony przed kwasem żołądkowym.

Zgaga ma miejsce, gdy kwas żołądkowy wchodzi w kontakt z wyściółką przewodu pokarmowego. Może to spowodować następujące objawy:

 • Uczucie pieczenia za mostkiem, szyją i gardłem
 • Smak zmian
 • Kaszel
 • Chrypka głosowa pogarsza się, jedząc, pochylając się i kładąc

Dyskomfort zgaga może trwać kilka godzin i może przejść do stanu zwanego chorobą refluksową przełyku lub GERD. GERD może powodować częste zgagi, przyklejanie się jedzenia, uszkodzenie fajki, utratę krwi i utratę wagi.

10 remediów

Jest kilka rzeczy, które ludzie mogą zrobić, aby zapobiegać i leczyć objawy zgagi. Jednak nie wszystkie środki zaradcze działają lub są bezpieczne dla wszystkich. Ważne jest, aby ludzie rozmawiali z lekarzem o najlepszym lekarstwie dla nich.

Proste sposoby na złagodzenie zgagi obejmują:

[gerd]

 1. Rzucenie palenia i unikanie biernego palenia
 2. Noszenie luźnej odzieży, aby uniknąć niepotrzebnego nacisku na żołądek
 3. Biorąc pod uwagę leki na receptę: Osoby cierpiące na zgagę powinny również porozmawiać z lekarzem, aby sprawdzić, czy stosowanie leków na receptę jest dla nich odpowiednie.
 4. Utrata wagi: osoby, które potrzebują utraty wagi lub są otyłe, mogą rozważyć dietę i program odchudzania. Każda osoba reaguje jednak na te zmiany w różny sposób. Ważne jest, aby porozmawiać z lekarzem o utracie wagi.
 5. Podnoszenie głowy łóżka: Istnieje wiele sposobów podniesienia łba łóżka, aby grawitacja zmniejszyła objawy zgagi. Mogą działać bloki pod górnymi słupkami łóżka, podnosząc łóżko o około 6-8 cali. Piankowe kliny można również umieścić między materacem i sprężyną skrzynkową, aby podnieść kąt głowy łóżka. Poduszki nie są skuteczne w zmniejszaniu objawów zgagi.
 6. Próbowanie leków dostępnych bez recepty: Osoby cierpiące na zgagę powinny porozmawiać z lekarzem na temat dostępnych bez recepty leków, aby złagodzić objawy. Można zalecić stosowanie leków zobojętniających kwas, reduktorów kwasów takich jak famotydyna lub ranitydyna lub leków blokujących kwas, takich jak lanzoprazol i omeprazol. Różne środki zobojętniające są dostępne do zakupu online.
 7. Korzystanie z preparatów ziołowych: Użyteczne może być również stosowanie niektórych preparatów ziołowych. Klinika Mayo donosi, że lukrecja, śliski wiąz, rumianek lub ptasie mleczko mogą pomóc w leczeniu objawów GERD. Ważne jest, aby ludzie rozmawiali z lekarzem na temat potencjalnych skutków ubocznych i interakcji lekowych przed rozpoczęciem jakichkolwiek suplementów ziołowych. Ziołowe remedia ziołowe można kupić online.
 8. Próbowanie akupunktury: Chociaż istnieją ograniczone dowody na poparcie jej zastosowania, akupunktura może być korzystna w łagodzeniu objawów zgagi u niektórych osób.
 9. Relaks: stres i napięcie mogą siać spustoszenie w ciele. Techniki relaksacyjne, takie jak progresywne rozluźnienie mięśni, mogą zapewnić ciału uspokojenie u niektórych objawów.
 10. Wprowadzanie prostych zmian w diecie: istnieją pewne wyzwalacze żywieniowe, które mogą wpływać na obecność i zgagę zgagi. Ludzie powinni unikać ostrych lub tłustych potraw, czekolady, napojów zawierających kofeinę, takich jak kawa, produkty z pomidorów, czosnek, mięta pieprzowa, alkohol i napoje gazowane.

Ludzie powinni siedzieć pionowo przez 3 lub więcej godzin po posiłku, aby zmniejszyć objawy zgagi. Ludzie powinni również jeść mniejsze posiłki i unikać posiłków na 2-3 godziny przed snem.

Kiedy iść do lekarza

Narodowy Instytut Cukrzycy i Trawienno-Naczyniowych zaleca natychmiastowe skontaktowanie się z lekarzem, jeśli wystąpi którykolwiek z następujących objawów:

 • Duże ilości wymiotów lub wymiotów, które są silne
 • Zielone, żółte lub krwawe wymioty lub wymioty wyglądające jak fusy z kawy
 • Trudności w oddychaniu po wymiotach
 • Ból w ustach lub gardle z jedzeniem
 • Ból lub trudność w połykaniu

Komplikacje

Do czynników, które zwiększają ryzyko rozwoju GERD należą:

[palenie]

 • Ciąża
 • Przepuklina rozworu przełykowego
 • Palenie i bierne palenie
 • Otyłość
 • Niektóre schorzenia, w tym suchość w jamie ustnej, astma, opóźnione opróżnianie żołądka i twardzina
 • Niektóre leki, w tym leki stosowane w leczeniu astmy, alergii, bólu, nadciśnienia, depresji i bezsenności
 • Spożywanie substancji drażniących, takich jak alkohol, kofeina, napoje gazowane, czekolada i kwaśne pokarmy i soki

Powikłania zgagi mogą obejmować wrzody, krwawienie i GERD. Mogą również wystąpić zmiany w komórkach w przewodzie pokarmowym. Może to prowadzić do stanu zwanego przełykiem Barretta i zwiększonego ryzyka raka przewodu pokarmowego.

Fajka może również się zwężać, powodując stan zwany zwężeniem przełyku. Inne powikłania to zapalenie przewodu pokarmowego i problemy z oddychaniem. Problemy z oddychaniem obejmują astmę, płyn w płucach, kaszel, ból gardła, chrypkę, zapalenie płuc i świszczący oddech.

Wybraliśmy powiązane produkty w oparciu o jakość produktów i wyszczególniliśmy ich wady i zalety, aby pomóc Ci ustalić, która z nich będzie dla Ciebie najlepsza. Współpracujemy z niektórymi firmami, które sprzedają te produkty, co oznacza, że ​​Healthline UK i nasi partnerzy mogą otrzymać część przychodów, jeśli dokonasz zakupu za pomocą linku (ów) powyżej.

Like this post? Please share to your friends: