Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Wytyczne dotyczące spożycia sodu CDC „nadmiernie i nierealistycznie nisko”

Zgodnie z nowym badaniem przeprowadzonym przez naukowców z Szpitala Uniwersyteckiego w Kopenhadze w Danii, dzienne wytyczne dotyczące spożycia sodu oferowane przez amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom są „nadmiernie i nierealistycznie niskie”.

Ponieważ spożycie sodu wiąże się z chorobą sercowo-naczyniową, krajowe wytyczne promują redukcję sodu w celu zapobiegania atakom serca i udarom.

Obecnie Centers for Disease Control and Prevention (CDC) sugerują spożycie sodu poniżej 2300 mg na dzień dla osób w wieku poniżej 50 lat i poniżej 1500 mg na dzień dla osób powyżej 50 lat.

Wątpliwości zostały po raz pierwszy przedstawione w zaleceniach CDC w raporcie z 2013 roku Instytutu Medycyny (IOM) – którego członkiem jest główny autor nowego badania, dr Niels Graudal. Raport ten nie był jednak w stanie przedstawić własnych zaleceń dotyczących spożycia sodu.

Nowa analiza łączy wyniki 25 indywidualnych badań nad zagrożeniami dla zdrowia związanymi ze spożyciem sodu, oceniając łącznie 274 683 osoby.

„Nasze wyniki są zgodne z obawą IOM, że niższe poziomy mogą wyrządzić szkodę” – mówi dr Graudal – „i stanowią konkretną podstawę do rewizji zalecanego zakresu w najlepszym interesie zdrowia publicznego”.

„Dobrą wiadomością”, kontynuuje, „jest to, że około 95% globalnej populacji już konsumuje w zakresie, który według nas osiąga najmniejsze przypadki śmiertelności i chorób sercowo-naczyniowych”.

Średnie spożycie sodu w Ameryce jest „bardziej zdrowe” niż zalecenia CDC

sól wylewa się z wytrząsarki

„Ogromna większość” Amerykanów zużywa dziennie od 2 645 mg do 4 945 mg sodu. Dr Graudal i współpracownicy stwierdzili, że pomimo tego, że spożycie jest znacznie wyższe niż zalecenie CDC, jest ono w rzeczywistości zdrowsze niż zakres sugerowany przez CDC.

W badaniu odnotowano „korelację U między spożyciem sodu a skutkami zdrowotnymi”. Naukowcy odkryli, że gdy spożycie sodu spadło poza zakres 2 645-4945 mg na dzień, nastąpił wzrost śmiertelności. Oznacza to, że zarówno nadmiernie wysokie, jak i nadmiernie niskie spożycie sodu wiązały się ze zwiększonym ryzykiem zgonu.

W podsumowaniu dr Graudal i jego współpracownicy twierdzą, że w żadnym badaniu nie uwzględniono niskiego spożycia sodu, co wiąże się z korzystnym wpływem na chorobę sercowo-naczyniową lub zwiększoną śmiertelnością.

Dlaczego wytyczne CDC i wyniki tego badania są sprzeczne?

– zapytał dr Graudal za opinię na temat powodów, dla których zalecenia CDC dotyczące spożycia sodu są sprzeczne z jego ustaleniami.

„Jeśli zapytasz CDC, powiedzieliby ci, że istnieje ogromny dowód na obniżenie sodu w badaniach ciśnienia krwi, pokazujących bardzo znaczący wpływ redukcji sodu na ciśnienie krwi i że to nieuniknione” obniżenie ciśnienia krwi „doprowadziłoby do zmniejszenia śmiertelności, ” odpowiedział.

„Wówczas wspomnieliby o kilku z tych badań nad ciśnieniem krwi, na przykład DASH [Dietetyczne podejścia do nadciśnienia] i TOHP [Trials of Hypertension Prevention], które w pewnym stopniu potwierdzają ich twierdzenia, ale” zapomną „wspomnieć o wielu krwinkach badania ciśnienia, które nie wspierają ich pozycji.

Nie byliby w stanie poprzeć twierdzenia, że ​​obniżenie ciśnienia krwi poprzez redukcję sodu doprowadziłoby do zmniejszenia umieralności, ponieważ takie badania nie istnieją. „

„Powiedzieliby również, że wyniki badań populacyjnych zawarte w naszych metaanalizach można wyjaśnić za pomocą czynników zakłócających” – kontynuuje dr Graudal – „a jeśli powiesz im, że prawie wszystkie z tych badań zostały skorygowane o czynniki zakłócające, to powiedzieć, że wyniki były spowodowane resztkowym zakłóceniem. „

Dr Graudal przyznał, że argumentu nigdy nie można wykluczyć, ale podkreślił, że CDC nie ma danych na poparcie tego poglądu. „Mimo to” – dodał – „nie sądzę, aby CDC rozważyło możliwość, że CDC może się mylić”.

zapytał także doktora Graudala, czy uznał, że istnieje opór ze strony CDC w przyjęciu jego badań.

„Myślę, że redukcja sodu stała się ideologią dla CDC” – wyjaśnił. „Dopóki obecne kluczowe osoby w CDC podejmują decyzje, nie ma szans, aby zaakceptowali wyniki naszej analizy, wyjaśnią wyniki, a zmiana stanowiska CDC wymagałaby zmiany personel.”

Like this post? Please share to your friends: