Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Otyłość nastolatków związana z poważnymi problemami zdrowotnymi w wieku dorosłym

Otyłość niesie ze sobą wiele zagrożeń dla zdrowia, ale obecnie duże badanie pokazuje, że otyłe osoby dorosłe, które były otyłe jak nastolatki, mają o wiele większe ryzyko wystąpienia niekorzystnych warunków zdrowotnych, w tym nieprawidłowej czynności nerek, astmy i trudności w chodzeniu.

Wyniki badania przeprowadzonego przez naukowców z Cincinnati Children’s Hospital Medical Center i University of Pittsburgh zostały opublikowane w czasopiśmie.

Dr Thomas H. Inge, profesor chirurgii i pediatrii w Cincinnati Children’s Hospital Medical Center i współautor badania, mówi:

„Większość ludzi rozumie, że im dłużej nosisz dodatkową wagę, tym większe są szanse na rozwój chorób serca lub cukrzycy, ale wydaje się, że do listy problemów zdrowotnych, które niektóre otyłe nastolatki prawdopodobnie schodzą w dół, należy dodać jeszcze więcej chorób. droga.”

W badaniu uczestniczyło 1502 poważnie otyłych osób dorosłych w wieku od 19 do 76 lat.

Wszyscy byli zapisani w ocenie podłużnej bariatrycznej Chirurgii-2 (LABS-2), która jest długoterminowym badaniem po ponad 2400 osób w celu zbadania ryzyka i korzyści bariatrycznej (utrata masy ciała) operacji u dorosłych. Badanie jest finansowane przez National Institutes of Health.

Ciężka otyłość charakteryzuje się wskaźnikiem masy ciała (BMI) wynoszącym 35 lub więcej, co naukowcy mówią, że wynosi około 220 funtów dla kobiety o średniej wysokości.

Konkretne zagrożenia zdrowia związane z otyłością u nastolatków

Po zgłoszeniu wzrostu i masy ciała w wieku 18 lat, uczestnicy badania byli oceniani pod kątem otyłości związanych z chorobą.

Spośród dorosłych w badaniu 42% miało masę w normie w wieku 18 lat, podczas gdy 29% uznano za otyłe, a 13% za poważnie otyłych. Naukowcy twierdzą, że 96% uczestników miało co najmniej jeden stan medyczny jako osoba dorosła, która była związana z otyłością.

Dr Inge i jego zespół odkryli, że otyłość w latach młodzieńczych wiązała się z większym ryzykiem problemów zdrowotnych w wieku dorosłym, po uwzględnieniu zmiany BMI od okresu dojrzewania.

Ci uczestnicy, którzy byli poważnie otyli jak nastolatki, mieli ponad czterokrotnie większe obrzęki nóg i owrzodzenia skóry niż ci, którzy byli w normalnej masie w okresie nastoletnich lat.

Byli także ponad trzy razy bardziej narażeni na ograniczenia chodu i zaburzenia czynności nerek.

Ponadto otyłość nastolatków w grupie dorosłych była bardziej prawdopodobna w przypadku zespołu policystycznych jajników, astmy, cukrzycy i obturacyjnego bezdechu sennego, w porównaniu z osobami o normalnej wadze u nastolatków.

„Ponieważ liczba dzieci z ciężką otyłością wciąż wzrasta”, mówi dr Inge, „ważne jest, aby pediatrzy informowali rodziny o krótko- i długoterminowych problemach zdrowotnych związanych z tym przyrostem masy ciała”.

Dr David R. Flum, współautor i profesor chirurgii, służby zdrowia i farmacji na University of Washington, dodaje:

„Te odkrycia podkreślają znaczenie interwencji u dzieci, aby zapobiec progresji do otyłości w wieku młodzieńczym i młodym.Nie udało się zapobiec progresji od prawidłowej masy ciała do otyłości u czterech na 10 osób dorosłych poddanych operacji bariatrycznej, która jest przynajmniej w części manifestacja systemu ukierunkowanego na chorobę zamiast systemu zorientowanego na wellness. „

Niedawno donoszono o badaniu sugerującym, że otyłość jest związana z wczesnym początkiem dojrzewania u dziewcząt.

Like this post? Please share to your friends: