Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Wszystko, co musisz wiedzieć o fleabites

Pchły to bardzo małe owady o długości około ćwierć cala. Nie mają skrzydeł, ale ich długie tylne nogi są zaprojektowane do skoków. Rozmnażają się szybko i często żyją w tkaninach i dywanach.

Zwierzęta ludzkie i inne niż ludzie są zagrożone przez pchły, które mogą być swędzące i bolesne. Pchły mogą również przenosić choroby ludzkie. Najbardziej znanym tego przykładem była plaga.

Posiadanie zwierzaka zwiększa ryzyko inwazji pcheł, ale zagrożone są nie tylko właściciele zwierząt domowych. Pchły mogą wejść do domu na dowolnej tkaninie lub futrze. Raz w domu, ich szybki cykl hodowlany oznacza, że ​​mogą szybko stać się uciążliwe.

Ten artykuł zawiera wszystko, co musisz wiedzieć o fleabites, w tym jak je identyfikować i leczyć. W tym artykule znajdziesz także porady dotyczące trzymania twojego domu i zwierząt wolnych od pcheł.

Szybkie fakty na temat fleabites

 • Pchły żywią się głównie zwierzętami innymi niż ludzie, ale mogą gryźć i infekować ludzi. Mogą być trudne do usunięcia z domu i mogą przetrwać przez ponad 100 dni bez hosta.
 • Ukąszenia pcheł mogą wywoływać reakcje alergiczne, ale często nie będą miały poważnego wpływu na zdrowie danej osoby.
 • Fleabites będą zwykle bardzo małe z centralną czerwoną plamą, często pojawiające się w grupach po trzy lub cztery.
 • Pęcherze tworzą ugryzienia pluskiew, ale nie pchły.
 • Regularnie czyść i odkurzaj podłogi, meble, pościel i listwy przypodłogowe, aby zmniejszyć ryzyko infestacji pcheł.

Jak wyglądają fleaby?

Pchle ugryzienia

Fleabity na ludziach zwykle pojawiają się wokół stóp, kostek lub nóg.

Jeśli są niekontrolowane, pchły mogą rozprzestrzeniać się po całym ciele i ugryźć w dowolnym miejscu, szczególnie u osób z gęstymi obszarami włosów na nogach lub klatce piersiowej.

 • Same ukąszenia będą bardzo małe z centralnym czerwonym punktem.
 • Często pojawiają się w grupach po trzy lub cztery, a czasem pojawiają się w linii.
 • Fleabites często tworzą mały strup otoczony jasnoczerwoną halo.

Ponieważ wiele fleabitów nie wywołuje reakcji u ludzi, mogą one pozostać niezauważone.

Jak pchły ugryzą ludzi?

Ludzie często są drugorzędnymi opcjami, jeśli chodzi o pchły, ponieważ nie są dobrymi gospodarzami. Mają tendencję do stawania się celem dla głodnych dorosłych pcheł, które nie znalazły jeszcze zwierzęcia domowego lub innego, bardziej odpowiedniego gospodarza.

Jeśli dorosły lub dziecko spaceruje lub raczkuje za dorosłą pchłą, która właśnie wynurzyła się z kokonu, może to być pierwsza opcja na posiłek.

Objawy

Większość ludzi nie rozwinie zauważalnych symptomów od fleabite. Ogólnie rzecz biorąc, pchły nie noszą chorób.

Małe dzieci i osoby uczulone mogą mieć złą reakcję. Może to obejmować obrzęk i swędzenie. Skóra może być podrażniona i bolesna wokół ukąszenia, czasami pojawiają się pokrzywka i pojawia się wysypka. Drapanie gryza może spowodować wtórną infekcję.

W większości przypadków pchły będą uciążliwe i mogą wskazywać na porażenie gospodarstwa domowego, którym należy się zająć, ale nie spowodują poważnych objawów.

Komplikacje

Istnieją dwie podstawowe komplikacje od fleabites. Są to reakcje alergiczne i wtórne infekcje.

Jeśli dana osoba zostanie ugryziona i zaczyna wykazywać następujące objawy, powinna natychmiast zwrócić się o pomoc lekarską:

 • trudności w oddychaniu
 • nudności
 • obrzęk warg lub twarzy

Ugryzienie pcheł może również ulec zakażeniu. Jeśli osoba dotknięta chorobą ma obrzęk węzłów chłonnych, silny ból w okolicy zgryzu lub nadmierne zaczerwienienie, powinna porozmawiać z lekarzem.

W niektórych przypadkach pchły przenoszą choroby, które mogą być przenoszone przez ukąszenia, takie jak gorączka plamista wywołana pchłami, dżuma, tyfus i gorączka drapania kota.

Pchły, komary i pluskwy

Pchła

Wiele osób martwi się o pluskwy w czasie podróży, a ukąszenia pcheł i pluskiew łatwo się mylić.

Ważne jest, aby znać różnice między ukąszeniami tych pospolitych pasożytów, aby uniknąć leczenia niewłaściwych objawów i infestacji.

Fleabite pojawi się jako maleńki czerwony guzek otoczony niewielką plamą zapalonej skóry. Ukąszenia będą również w dalszym ciągu występować podczas zakażenia w domu.

Zgryz łóżkowy będzie wyglądał bardziej jak u komara o dużym, podniesionym, podrażnionym obszarze. Jednak ukąszenia komarów są większe i nie pojawiają się we wzorach.

Komary najczęściej występują w okolicach zachodu słońca lub w nocy. Pchła może ugryźć w każdej chwili.

Z powodu swojego siedliska, pluskwa będzie powodować przerywane gryzienia. Oba będą swędziały, ale ukąszenia pluskiew mogą wyglądać na bardziej zaognione.

Fleabity zazwyczaj występują w małych skupiskach na łatwo dostępnej skórze. Mogą być w dowolnym miejscu na ciele, ale gryzaki na stopach i kostkach są najczęstsze. Zgryzy pluskw zwykle pojawiają się w prostym wzorze. Chociaż mogą również pojawić się w dowolnym miejscu, najprawdopodobniej są na twarzy, szyi i ramionach.

Największą różnicą między nimi jest możliwość tworzenia się pęcherzy na ugryzieniach.

Zabiegi

Leczenie pcheł może przebiegać od prostych leków do domu po leki dostępne bez recepty (OTC). Obejmują one:

 • olejek z drzewa herbacianego
 • balsam kalaminowy
 • kortyzon
 • ocet winny
 • leki przeciwhistaminowe

Aby uniknąć wtórnej infekcji, ważne jest, aby ludzie nie próbowali drapać fleabites. Leczenie ukąszeń pomoże zmniejszyć świąd. W większości przypadków pchły przeleją się bez leczenia.

Co zrobić, jeśli zwierzę ma pchły

Pies Kot

Zwierzęta domowe to najpowszechniejszy sposób na wejście pcheł do domu.

W rezultacie ważne jest, aby zrozumieć, jak rozwiązać infestację pcheł i wdrożyć zapobieganie pchłom w domu.

Właściciele zwierząt powinni skonsultować się z weterynarzem w celu ustalenia, czy ich zwierzę ma problemy zdrowotne spowodowane przez pchły. Weterynarz może zaproponować wiele niedrogich i skutecznych zabiegów pcheł.

Po leczeniu zwierzęcia, zakażenie będzie musiało zostać usunięte z domu.Pchły mogą być trudne do zniszczenia, więc ludzie mogą chcieć skonsultować się z profesjonalnym tępicielem, aby dowiedzieć się więcej.

Jeśli nie masz pewności, czy twój dom ma pchły, chodź dookoła domu w białych skarpetkach. Obecność drobnych czarnych błędów na dnie skarpetek prawdopodobnie wskazuje na inwazję pcheł.

Wskazówki dotyczące usuwania pcheł

Istnieje wiele sposobów na pozbycie się pcheł.

Upewnij się, że zarówno zwierzęta domowe, jak i środowisko domowe są oczyszczane. Pchły mogą przetrwać ponad 100 dni bez hosta.

Wykonaj następujące kroki:

 • Wyrzuć worek na kurz z odkurzaczy po każdym użyciu.
 • Regularnie czyść i odkurzaj meble, podłogi, listwy przypodłogowe i pościel.
 • Traktuj swojego zwierzaka tylko zalecanym lub przepisanym lekiem przeciw pchłom.

Na wynos

Większość pcheł, które atakują dom, to pchły kotów lub psie pchły. Stanowią one większe zagrożenie dla zdrowia twojego zwierzaka niż jakikolwiek człowiek w domu.

Utrzymywanie dobrej higieny w domu jest kluczowe dla umożliwienia zarażenia pchłami.

PLMedBook