Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Wypadanie włosów najczęściej w lecie, jesień

Utrata włosów jest częstą dolegliwością, która może wywołać znaczące zaburzenia psychiczne. Nowe badanie ujawnia, jak wypadanie włosów może się różnić w zależności od pory roku, co według naukowców może pomóc w ocenie schematów leczenia tego schorzenia.

mężczyzna doświadczający utraty włosów

Według American Loss Association, około dwóch trzecich mężczyzn w Stanach Zjednoczonych doświadczy pewnego stopnia wypadania włosów w wieku 35 lat. W wieku 50 lat szacuje się, że około 85 procent mężczyzn w USA utraci znaczną ilość włosów.

Ale wbrew powszechnym przekonaniom, wypadanie włosów nie jest tylko problemem mężczyzny; około 40 procent wypadania włosów w USA występuje u kobiet. W przypadku obu płci, łysienie androgenowe – znane również jako łysienie typu męskiego lub żeńskiego – jest najczęstszą formą wypadania włosów.

U mężczyzn stan ten charakteryzuje się cofającą się linią włosów i przerzedzaniem korony, co może ostatecznie prowadzić do łysienia. Kobiety z łysieniem androgenowym mają tendencję do przerzedzania się włosów na całej głowie, ale rzadko postępują do zupełnego łysienia.

W rozmowie z dr. Shawnem Kwatrą – z wydziału dermatologii w Johns Hopkins University School of Medicine w Baltimore, MD – mówi, że pacjenci często skarżą się, że utrata włosów jest poważniejsza latem lub jesienią.

„Przejrzeliśmy literaturę” – dodaje dr Kwatra – „i znaleźliśmy kilka badań, które dotyczyły trichogramów włosów i odnotowaliśmy wzrost liczby przypadków w miesiącach letnich i jesiennych.”

Sezonowość wypadania włosów

On i jego zespół postanowili dokładniej zbadać związek między sezonowością i utratą włosów, analizując globalne dane z Google Trends, która jest internetową bazą danych, która zbiera informacje o wynikach wyszukiwania Google od 2004 roku.

Naukowcy opublikowali ostatnio swoje wyniki w Internecie.

Przyjrzeli się konkretnie miesięcznym wskaźnikom liczby wyszukiwań (SVI) dla terminu „wypadanie włosów” między styczniem 2004 r. A październikiem 2016 r.

Zespół zidentyfikował 15 najlepszych krajów pod względem SVI związanego z wypadaniem włosów. Do ostatecznej analizy wybrali cztery kraje o największej populacji na każdej półkuli. Należały do ​​nich: USA, Wielka Brytania, Kanada, Australia, Indie, RPA, Nowa Zelandia i Mauritius.

Naukowcy wykorzystali definicje meteorologiczne, aby przypisać sezon do każdego kraju, a dane dotyczące temperatur miesięcznych zebrano przy użyciu informacji z National Oceanic and Atmospheric Administration.

Korzystając z szeregu czasowego Multivariable Prais-Winsten, zespół oszacował, jak sezonowo wpłynął na utratę włosów SVI.

Badanie wykazało, że wypadanie włosów jest częstsze latem i jesienią niż zimą i wiosną, wspierając wcześniejsze badania i obserwacje kliniczne.

„Co ciekawe, sezonowe zmiany w wypadaniu włosów występują również u zwierząt i odnotowano je w badaniach na małpach rezus, kotach i psach, a zwłaszcza sezonowe łysienie boczne opisano u psów” – mówi dr Kwatra.

Jakie są implikacje studyjne?

Naukowcy są przekonani, że ich odkrycia mogą pomóc pacjentom lepiej ocenić skuteczność obecnych metod leczenia wypadania włosów, a wyniki mogą nawet przynieść ulgę niektórym osobom.

„Ludzie, którzy zgłaszają łagodne wypadanie włosów w miesiącach letnich i jesiennych powinni być pewni, że jest to normalne stwierdzenie”.

Dr Shawn Kwatra

Naukowcy zauważają również, że temperatura odgrywa rolę w sezonowości wypadania włosów, ale ich badania nie uwzględniają innych możliwych czynników, takich jak zmiany w promieniowaniu ultrafioletowym.

„Przyszłe badania powinny badać fizjologiczne zmiany w ludzkim włosie w czasie pory roku” – powiedział dr Kwatra.

Like this post? Please share to your friends: