Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Wszystko, co musisz wiedzieć o orzechach nerkowca

Orzechy nerkowca to rodzaj orzecha o delikatnej konsystencji i słodkim smaku.

Pochodzą z Ameryki Południowej, w szczególności z Brazylii i zostały wprowadzone przez kolonistów do Afryki i Indii; regiony te są dziś największymi producentami orzechów nerkowca. Orzechy nerkowca są sprzedawane zarówno na surowo lub prażone, jak i solone lub niesolone.

Orzechy nerkowca zostały ostatnio wykorzystane do przygotowania produktów mlecznych, takich jak mleko nerkowiec, ser na bazie nerkowców i sosy śmietanowe na bazie orzechów nerkowca.

Ta funkcja Centrum wiedzy jest częścią zbioru artykułów na temat korzyści zdrowotnych popularnych potraw. Zapewnia przełom w odżywianiu orzechów nerkowca i dogłębne spojrzenie na ich możliwe korzyści zdrowotne, jak włączyć więcej orzechów nerkowca do swojej diety i wszelkie potencjalne ryzyko zdrowotne związane z spożywaniem orzechów nerkowca.

Odżywianie

Miska orzechów nerkowca.

 • 157 kalorii
 • 8,56 g węglowodanów
 • 1,68 g cukru
 • 0,9 g włókna
 • 5,17 g białka.

Zgodnie z danymi National Nutrient Database Departamentu Rolnictwa (USDA) około 1 uncja surowych orzechów nerkowca (28,35 g) zawiera:

1 uncja porcji surowych orzechów nerkowca zapewni następujący odsetek zalecanego dziennego spożycia składników odżywczych:

 • 31% miedzi
 • 23% manganu
 • 20% magnezu
 • 17% fosforu
 • 10% żelaza
 • 8% selenu
 • 5% witaminy B6.

Jedna porcja orzechów nerkowca zawiera około 18 pełnoziarnistych orzechów nerkowca. Orzechy nerkowca są bogate w jednonienasycone i wielonienasycone kwasy tłuszczowe oraz dobre źródło białka.

Kliknij tutaj, aby uzyskać wybór orzechów nerkowca dostępnych w Internecie. Pamiętaj, że ten link przeniesie Cię do zewnętrznej, zaufanej witryny.

Korzyści

Spożywanie wszelkiego rodzaju pokarmów roślinnych od dawna wiązało się ze zmniejszonym ryzykiem wielu chorób związanych ze stylem życia.

Wiele badań sugeruje, że zwiększenie spożycia pokarmów roślinnych, takich jak nerkowce, zmniejsza ryzyko otyłości, cukrzycy, chorób serca i ogólnej śmiertelności, jednocześnie promując zdrową cerę i włosy, zwiększoną energię i ogólną niższą wagę.

Kliknij tutaj, aby uzyskać listę orzechów nerkowca, dostępnych online. Proszę to zanotować

Zdrowe serce

Wiadomo, że jednonienasycone i wielonienasycone kwasy tłuszczowe znajdujące się w nerkach obniżają poziom cholesterolu LDL i triglicerydów, co zmniejsza ryzyko chorób sercowo-naczyniowych, udaru i zawałów serca.

Opublikowane badanie wykazało, że ryzyko choroby niedokrwiennej serca jest o 37% niższe u osób spożywających orzechy ponad cztery razy w tygodniu w porównaniu z osobami, które nigdy nie spożywają lub nie spożywają orzechów.6

Chemiczny symbol magnezu.

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zatwierdziła oświadczenie zdrowotne dotyczące etykiet żywności, że „spożywanie 1,5 oz dziennie większości orzechów w ramach diety o niskiej zawartości tłuszczów nasyconych i cholesterolu może zmniejszyć ryzyko chorób serca.” 2

Nerkowce są dobrym źródłem magnezu, który odgrywa ważną rolę w ponad 300 reakcjach enzymatycznych w organizmie, w tym w metabolizmie żywności i syntezie kwasów tłuszczowych i białek. Magnez jest również zaangażowany w rozluźnienie mięśni i przekazywanie i aktywność nerwowo-mięśniową.

Niedobór magnezu, szczególnie występujący w starszych populacjach, jest związany z opornością na insulinę, zespołem metabolicznym, chorobą niedokrwienną serca i osteoporozą.

W kilku badaniach stwierdzono, że wysokie spożycie wapnia bez wystarczającej ilości magnezu może zwiększać ryzyko zwapnienia tętnic i chorób sercowo-naczyniowych, a także kamieni nerkowych10.

Osoby z najwyższym spożyciem magnezu zostały znalezione w badaniu Framingham Heart Study, aby mieć o 58% mniejszą szansę na zwapnienie tętnic wieńcowych i 34% mniejsze prawdopodobieństwo zwapnienia tętnic jamy brzusznej.11

Kontroli wagi

Ograniczone dane sugerują, że rutynowe spożywanie orzechów wiąże się z podwyższonymi wydatkami na energię spoczynkową.4

Ponadto w próbach porównujących spadek masy ciała pomiędzy schematami pokarmowymi, które zawierają lub nie zawierają orzechów, reżimy, które zawierają umiarkowane spożycie orzechów, wykazały większą utratę wagi.

W opublikowanym badaniu stwierdzono, że kobiety, które zgłosiły, że rzadko jedzą orzechy, częściej niż przed kobietą spożywały orzechy dwa lub więcej razy w tygodniu.5.

Kamienie żółciowe

Jak wynika z badań, częste spożywanie orzechów wiąże się ze zmniejszonym ryzykiem wymagającym cholecystektomii – zabiegu chirurgicznego mającego na celu usunięcie pęcherzyka żółciowego.

W ponad milionie osób udokumentowanych w ciągu 20 lat, kobiety, które spożywały więcej niż 5 uncji orzechów tygodniowo, miały znacznie niższe ryzyko cholecystektomii niż kobiety, które co tydzień jedli mniej niż 1 uncję orzechów.

Zdrowe kości

Orzechy nerkowca są jednym z niewielu źródeł żywności o wysokiej zawartości miedzi. Poważny niedobór miedzi wiąże się z niższą gęstością mineralną kości i zwiększonym ryzykiem osteoporozy. Konieczne są jednak dalsze badania nad wpływem marginalnego niedoboru miedzi i potencjalnych korzyści suplementacji miedźem w zapobieganiu i leczeniu osteoporozy.

Miedź odgrywa również ważną rolę w utrzymaniu kolagenu i elastyny, głównych składników strukturalnych naszych ciał. Bez wystarczającej ilości miedzi organizm nie może zastąpić uszkodzonej tkanki łącznej lub kolagenu, który tworzy rusztowanie dla kości. Może to prowadzić do szeregu problemów, w tym dysfunkcji stawów, gdy tkanki ciała zaczynają się rozkładać.

Magnez w orzechach nerkowca jest również ważny dla tworzenia kości, ponieważ pomaga w przyswajaniu wapnia do kości. Wykazano, że mangan, inny minerał w orzechach nerkowca, zapobiega osteoporozie w połączeniu z wapniem i miedzią.9

Dieta

Zamieszaj smażony kurczak z orzechami nerkowca.

Orzechy mają wysoką zawartość tłuszczu, a więc są podatne na jełczenie. Przechowywać orzechy nerkowca w chłodnym, ciemnym i suchym miejscu, aby poprawić ich trwałość. Jeśli są prawidłowo przechowywane, orzechy nerkowca będą przechowywane przez kilka miesięcy w temperaturze pokojowej, przez rok w lodówce lub przez 2 lata w zamrażarce.1

Zjełczałe orzechy nie są niebezpieczne, ale mają ostry posmak, który większość ludzi uważa za nieprzyjemną.

Szybkie porady:

 • Przygotuj domowy szlak z mieszanki orzechów nerkowca i innych orzechów, nasion i suszonych owoców
 • Twórz własne masło z orzechów nerkowca (np. Masło orzechowe), mieszając całe, surowe orzechy nerkowca w maszynce do momentu uzyskania gładkości
 • Główne dania główne takie jak ryby lub kurczak z mieszanką posiekanych orzechów nerkowca i ziół przed pieczeniem
 • Wymieszaj orzechy nerkowca w następnej sałacie lub smaż.

Lub wypróbuj te zdrowe i smaczne przepisy opracowane przez zarejestrowanych dietetyków:

Pieczony halibut z czosnkowym jarmużem i prażonymi orzechami nerkowca
Słoik soczewicy Mason jar
Smażone warzywa imbirowe wymieszać z orzechami nerkowca.

Ryzyka

Jest to całkowita dieta lub ogólny schemat odżywiania, który jest najważniejszy w zapobieganiu chorobom i osiągnięciu dobrego stanu zdrowia. Lepiej jeść dietę z różnorodnością niż koncentrować się na poszczególnych produktach jako kluczu do dobrego zdrowia.

Wybraliśmy powiązane produkty w oparciu o jakość produktów i wyszczególniliśmy ich wady i zalety, aby pomóc Ci ustalić, która z nich będzie dla Ciebie najlepsza. Współpracujemy z niektórymi firmami, które sprzedają te produkty, co oznacza, że ​​Healthline UK i nasi partnerzy mogą otrzymać część przychodów, jeśli dokonasz zakupu za pomocą linku (ów) powyżej.

PLMedBook