Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Wszystko, co musisz wiedzieć o miodzie

Miód jest słodkim płynem wytwarzanym przez pszczoły przy użyciu nektaru z kwiatów. Jest klasyfikowany według koloru, a jasny, złoty bursztynowy miód często przynosi wyższą cenę detaliczną niż ciemniejsze odmiany.

Smak szczególnego rodzaju miodu zależy od rodzaju kwiatu, z którego zebrano nektar.

Dostępne są zarówno surowe, jak i pasteryzowane formy miodu. Miód surowy jest usuwany z ula i butelkowany bezpośrednio, i jako taki będzie zawierał śladowe ilości drożdży, wosku i pyłków. Uważa się, że spożywanie lokalnego surowego miodu pomaga w alergiach sezonowych, ze względu na powtarzające się narażenie na pyłki w okolicy. Miód pasteryzowany został podgrzany i przetworzony w celu usunięcia zanieczyszczeń.

Miód ma wysokie poziomy monosacharydów, fruktozy i glukozy, i zawiera około 70 do 80 procent cukru, który zapewnia jej słodkość. Miód ma również właściwości antyseptyczne i antybakteryjne. Współczesna medycyna zdołała znaleźć zastosowanie dla miodu w chronicznym leczeniu ran i zwalczaniu infekcji.

Artykuł zawiera krótką historię miodu w tradycyjnej medycynie i wyjaśnia niektóre z jego potencjalnych korzyści zdrowotnych.

Szybkie fakty dotyczące miodu

 • Miód jest powiązany z właściwościami gojenia się ran i działaniem przeciwbakteryjnym.
 • Jest stosowany w medycynie od ponad 5000 lat.
 • Miód może zastąpić cukier w posiłkach, zapewniając zdrowszą opcję. Mogą one jednak również dodać brązowienie i nadmiar wilgoci do naczynia.
 • Nie podawaj miodu dzieciom w wieku poniżej 12 miesięcy.

Korzyści

Współczesna nauka znajduje dowody na wiele historycznych zastosowań miodu.

1) Leczące rany i oparzenia

Miód spożywany jest od tysięcy lat z powodu rzekomych korzyści zdrowotnych. Słoik miodu z drewnianym wozem na wierzchu kapiącym miodem.

Zdarzały się przypadki, w których ludzie zgłaszali pozytywne skutki stosowania miodu w leczeniu ran.

W opublikowanym przeglądzie wskazano, że miód może być w stanie pomóc w leczeniu oparzeń. Główny autor badania stwierdził, że „miejscowy miód jest tańszy niż inne interwencje, w szczególności doustne antybiotyki, które są często stosowane i mogą mieć inne szkodliwe skutki uboczne”.

Brak jest jednak dowodów na poparcie tego twierdzenia. W rzeczywistości opublikowano wyniki badań, zgodnie z którymi stosowanie miodu medycznego na rany pacjentów nie ma przewagi nad prawidłowymi antybiotykami u pacjentów poddawanych dializie.

Miodu nigdy nie należy podawać małym dzieciom, ponieważ może powodować zatrucie jadem kiełbasianym, rzadkie, ale poważne zatrucie pokarmowe.

2) Zmniejszanie czasu trwania biegunki

Według opartych na badaniach opinii na temat miodu wykazano, że zmniejsza nasilenie i czas trwania biegunki. Miód promuje również zwiększone spożycie potasu i wody, co jest szczególnie pomocne w przypadku biegunki.

Badania przeprowadzone w Lagos w Nigerii sugerują, że miód wykazał również zdolność do blokowania działań patogenów, które często wywołują biegunkę.

3) Zapobieganie refluksowi kwasu

Ostatnie badania wykazały, że miód może zmniejszać przepływ kwasu żołądkowego w górę i niestrawione jedzenie przez wyściełanie przełyku i żołądka.

Pomogło to zmniejszyć ryzyko refluksu żołądkowo-przełykowego (GERD). GERD może powodować stany zapalne, refluks żołądkowy i zgagę.

4) Walka z infekcjami

W 2010 roku naukowcy z Academic Medical Center na Uniwersytecie w Amsterdamie donieśli, że zdolność miodu do zabijania bakterii leży w białku zwanym defensyną-1.

Niedawne badania pokazały, że pewien rodzaj miodu, zwany miodem manuka, może pomóc w zapobieganiu osadzania się bakterii w ciele. jest znany z powodu ciężkiej biegunki i choroby.

Niektóre badania wykazały, że miód z Manuka może być nawet skuteczny w leczeniu zakażeń MRSA.

Dr Jenkins podsumował:

„Manuka i inne miody od dawna znane są z właściwości gojących się rany i antybakteryjnych, ale sposób, w jaki się zachowują, wciąż nie jest znany, jeśli uda nam się odkryć, w jaki sposób miód Manuka hamuje MRSA, może być częściej stosowany jako leczenie pierwszego rzutu w przypadku zakażeń bakteriami opornymi na wiele obecnie dostępnych antybiotyków. „

Miód z Manuka może nawet pomóc w odwróceniu odporności bakterii na antybiotyki, wynika z badań przedstawionych w czasopiśmie. Ten rodzaj miodu wykazał działanie przeciwko, bakterii, która jest odporna na wiele różnych antybiotyków.

Badanie opublikowane w czasopiśmie, w którym porównano miód z placebo w pomaganiu dzieciom z kaszlem w nocy, wykazało, że miód jest lepszy. Naukowcy podsumowali:

„Rodzice ocenili produkty miodu wyżej niż ekstrakt z wyciągu z silanu, aby złagodzić objawy ich nocnego kaszlu i trudności ze snem u dzieci z powodu URI (zakażenie górnych dróg oddechowych) Miód może być preferowanym sposobem leczenia kaszlu i trudności snu związanych z URI z dzieciństwa.”

W badaniu naukowcy przedstawili dane potwierdzające, że naturalny miód jest tak samo skuteczny jak roztwór antyseptyczny eusolu w zmniejszaniu zakażeń ran.

Istnieje wiele dowodów potwierdzających stosowanie miodu jako środka zaradczego w przypadku infekcji.

5) złagodzenie objawów przeziębienia i kaszlu

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca miód jako naturalny lek na kaszel.

Amerykańska Akademia Pediatrii uznaje miód za leczenie kaszlu.

Doradzają jednak, że miód nie nadaje się dla dzieci w wieku poniżej jednego roku.

Badanie przeprowadzone przez Penn State College of Medicine z 2007 r. Zasugerowało, że miód zmniejszał nocny kaszel i polepszał jakość snu u dzieci z zakażeniem górnych dróg oddechowych w większym stopniu niż dekstrometorfan lekarstwa na kaszel.

6) Zastąpienie dodanego cukru w ​​diecie

Słodki smak miodu czyni go idealnym substytutem cukru w ​​diecie.

Dodany cukier w diecie zapewnia nadmiar kalorii bez korzyści odżywczych.Może to prowadzić do zwiększenia masy ciała, co wiąże się ze zwiększonym ryzykiem wysokiego ciśnienia krwi i cukrzycy.

Miód można dodawać do żywności i napojów w celu osłodzenia smaku bez negatywnego wpływu dodanych cukrów na zdrowie. Ponieważ jednak miód nadal jest substancją słodzącą, ważne jest, aby pamiętać, ile użyto miodu.

Lecznicze zastosowanie

Kawałki plastra miodu do użytku leczniczego.

Miód był stosowany w leczeniu wielu chorób, dolegliwości i urazów.

Może być mieszany z innymi lekami i spożywany lub wcierany w skórę. Praktycy medycyny ajurwedyjskiej próbowali wykorzystać miód jako lekarstwo na:

 • naprężenie
 • słabość
 • zaburzenia snu
 • Problemy ze wzrokiem
 • zły oddech
 • ból ząbkowany u dzieci powyżej jednego roku
 • kaszel i astma
 • czkawka
 • wrzody żołądka
 • biegunka i czerwonka
 • wymioty
 • moczenie nocne i częste oddawanie moczu
 • wysokie ciśnienie krwi
 • otyłość
 • żółtaczka
 • ulga od kaca
 • wyprysk i zapalenie skóry
 • oparzenia, skaleczenia i rany
 • artretyzm

Chociaż nie wszystkie zastosowania miodu są potwierdzone jako skuteczne, próbując go, ponieważ leczenie nie pogorszy warunków ani nie spowoduje szkód.

Miód jest czasami reklamowany jako rozwiązanie kosmetyczne dla pękniętej, suchej, pryszczącej lub zatkanej skóry.

Historia

Malowidła jaskiniowe pokazują, że około 8000 lat temu miód był po raz pierwszy wykorzystywany przez ludzi, chociaż nie było dowodów na to, że ludzie utrzymywali i hodowali kolonie pszczół do 2400 pne.

Miód był od wieków filarem praktyki medycznej wielu kultur. Ponad 4000 lat temu miód był stosowany w tradycyjnej medycynie ajurwedyjskiej, gdzie uważano, że jest skuteczny w leczeniu niestrawności i niestrawności w organizmie.

Przed użyciem przez Starożytnych Egipcjan miód został wcierany w skórę w celu leczenia ran i został znaleziony w substancjach leczniczych sprzed ponad 5000 lat.

Korzystne właściwości miodu zostały zbadane i zbadane w czasach współczesnych, a istnieją dowody sugerujące, że niektóre części jego historycznej reputacji mogą zawierać prawdę.

Nieruchomości

Miód zawiera niewielkie ilości witamin i minerałów.

Według krajowej bazy danych składników odżywczych Departamentu Rolnictwa (USDA) jedna łyżka miodu zawiera 64 kalorie, 17,3 g (gram) cukru i 0 g błonnika, tłuszczu i białka.

Wybór miodu na rafinowany i przetworzony cukier może prowadzić do długoterminowych korzyści zdrowotnych. Wiadomo, że miód ma działanie przeciwutleniające, przeciwbakteryjne i kojące.

Składa się z glukozy, fruktozy i minerałów, takich jak żelazo, wapń, fosforan, chlorek sodu, potas i magnez.

Poniżej znajduje się typowy profil miodu, według BeeSource:

 • Fruktoza: 38,2 procent
 • Glukoza: 31,3 procent
 • Maltoza: 7,1 procent
 • Sacharoza: 1,3 procent
 • Woda: 17,2 procent
 • Wyższe cukry: 1,5 procent
 • Popiół: 0,2 procent
 • Inne: 3,2 procent

Lekko kwaśny poziom pH miodu pomaga zapobiegać wzrostowi bakterii, a jego składniki antyoksydacyjne oczyszczają wolne rodniki, które są powiązane z chorobami.

Właściwości fizyczne miodu różnią się w zależności od konkretnej flory użytej w jej produkcji, a także od zawartości wody.

Dieta

Eksperymentacja jest kluczowa przy zastępowaniu miodu cukrem. Pieczenie z miodem może powodować nadmierne brązowienie i wilgoć.

Jako ogólną zasadę należy użyć ¾ szklanki miodu na każdą filiżankę cukru, zmniejszyć płyn w recepturze o 2 łyżki stołowe i obniżyć temperaturę pieca o 25 ° Fahrenheita.

Oto kilka szybkich porad dotyczących włączania miodu do diety:

 • Użyj miodu do osłodzenia opatrunków lub marynat.
 • Zamieszaj miód w kawie lub herbacie.
 • Miodowy miód na grzance lub naleśnikach.
 • Zmieszaj miód w jogurt, płatki lub płatki owsiane, aby uzyskać bardziej naturalny słodzik.
 • Rozłóż surowy miód na toście pełnoziarnistym i na wierzchu masłem orzechowym.

Alternatywnie wypróbuj te zdrowe i smaczne przepisy opracowane przez zarejestrowanych dietetyków:

 • Sorbet z miodowego mango z bazylii
 • Vinaigrette z miodu Dijon z sałatką z rukoli, gruszką i orzechami
 • Kebaby z grilla z owocami

W przypadku przechowywania w hermetycznym pojemniku miód nie ma daty ważności.

Ryzyka

Ogólny wzorzec jedzenia osoby jest najważniejszy w zapobieganiu chorobom i osiągnięciu dobrego zdrowia. Lepiej jeść dietę z różnorodnością niż koncentrować się na poszczególnych produktach jako kluczu do dobrego zdrowia.

Miód nadal jest formą cukru, więc spożycie powinno być umiarkowane. American Heart Association (AHA) zaleca kobietom nie więcej niż 100 kalorii dziennie od dodanych cukrów i mężczyzn nie więcej niż 150 kalorii dziennie. To równa trochę ponad dwie łyżki stołowe dla kobiet i trzy łyżki stołowe dla mężczyzn.

Zaleca się, aby niemowlęta poniżej jednego roku życia nie spożywały miodu. Miód może zawierać endospory botulinowe, które powodują zatrucie jadem u niemowląt u bardzo małych dzieci, rzadki, ale poważny rodzaj zatrucia pokarmowego, który może powodować paraliż. Nawet pasteryzowany miód ma szansę powstrzymać te zarodniki.

Jednak miód ma wiele zalet. Kliknij tutaj, aby kupić miód w Internecie. Ten link otworzy inną witrynę.

Wybraliśmy powiązane produkty w oparciu o jakość produktów i wyszczególniliśmy ich wady i zalety, aby pomóc Ci ustalić, która z nich będzie dla Ciebie najlepsza. Współpracujemy z niektórymi firmami, które sprzedają te produkty, co oznacza, że ​​Healthline UK i nasi partnerzy mogą otrzymać część przychodów, jeśli dokonasz zakupu za pomocą linku (ów) powyżej.

PLMedBook