Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Wszystko, co musisz wiedzieć o mikrobladingu

Dla osób o cienkich brwiach szukających tego, co niektórzy uważają za półstałe, mikroblading może być rozwiązaniem. Oto, co musisz wiedzieć o tym nowym trendzie, w tym o faktach, kosztach i związanych z nimi zagrożeniach.

Termin „microblading” istniał już od kilku lat, a gwiazdy niedawno przyłapały, w tym Madonnę.

Microblading to kosmetyczna procedura wykonywania tatuaży, która wypełnia cienkie obszary brwi, aby wyglądały pełniej. W przeciwieństwie do tradycyjnego tatuażu, który jest trwały, zabarwienie z mikrobloku może trwać do 3 lat. Dzieje się tak, ponieważ microblading używa różnych narzędzi i mniejszej ilości pigmentu.

Szybkie fakty dotyczące mikrobladingu:

 • Proces ten polega na użyciu ręcznego mikrobladełka z igłami.
 • Mikroblading polega na włamaniu się do skóry, a infekcje są możliwe, jeśli niewyszkoleni ludzie ćwiczą w niehigienicznych warunkach.
 • Powodzenie procedury mikrobladingu zależy od osoby, która ją wykonuje.

Co to jest microblading?

Microblading kosmetyczna procedura tatuażu dla brwi.

Estetyk używa narzędzia microblade do nakładania pigmentów kolorowych, które wyglądają jak prawdziwe włosy. Efekt kolorystyczny z czasem zanika, więc poprawki mogą być konieczne, aby zachować pożądany wygląd.

Mówi się, że Microblading oferuje naturalnie wyglądające i zdefiniowane brwi, ale zwykle proces ten wymaga czasu.

Początkowa procedura może potrwać do kilku godzin, a brwi będą ciemniejsze natychmiast po początkowym leczeniu.

Jest możliwe, że kolor zniknie po kilku tygodniach i może być konieczne korekta.

O czym należy pamiętać

Wszystkie zabiegi kosmetyczne, w tym mikroblading i permanentne tatuowanie makijażu, wiążą się z ryzykiem.

Ważne jest również, aby pamiętać, że amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) nie reguluje substancji barwiących pigmentów stosowanych w tych praktykach kosmetycznych.

Dlatego przed rozpoczęciem procedury należy zdawać sobie sprawę z ryzyka związanego z mikrobliskiem.

Wykonaj badania

Jedną z najważniejszych rzeczy, o których warto pomyśleć podczas rozważania microbladingu, jest salon, który będzie przeprowadzał procedurę. Osoba wykonująca mikroblading powinna być licencjonowanym estetykiem, który przeszedł odpowiednie szkolenie.

Ponieważ przepisy dotyczące mikrobladingu mogą się różnić w zależności od stanu, każdy, kto rozważa przeprowadzenie procedury, musi podjąć odpowiednie środki ostrożności.

Ogólnie rzecz biorąc, wysoko wykwalifikowani i licencjonowani estetycy w wysokiej jakości salonach i spa oferują mikroblading, ale osoba rozważająca microblading powinna sprawdzić referencje każdego estetyka przed rozpoczęciem procedury.

Ktoś z akredytacją od American Association of Micropigmentation lub Society of Permanent Cosmetic Professionals (SPCP) prawdopodobnie będzie bardziej wiarygodny i przeszkolony w zakresie makijażu permanentnego lub mikrobladingu.

Obie organizacje są również dobrym punktem wyjścia do lokalizowania licencjonowanych i wykwalifikowanych techników i estetów.

Reakcja alergiczna

Chociaż reakcje alergiczne na pigmenty organiczne stosowane w tej procedurze są rzadkie, może się zdarzyć. Dlatego ważne jest, aby zapytać estetyka, jakie rodzaje pigmentów używają i jak potwierdzają alergie.

Infekcja

Odkąd mikroblading niszczy skórę, istnieje poważne ryzyko przeniesienia chorób zakaźnych, w tym HIV i bakteryjnych infekcji skórnych.

Niesterylne narzędzia i inny sprzęt są jednymi z wiodących zagrożeń dla przenoszenia infekcji. Istotne jest, aby cały sprzęt był sterylizowany przed rozpoczęciem procedury, aby uniknąć jakichkolwiek powikłań zakaźnych.

Półtrwałe

Mikroblading nie może być łatwo zakryty, jeśli zostanie zrobiony niepoprawnie. W takim przypadku dana osoba prawdopodobnie poniesie dodatkowe koszty w celu opanowania powikłań i skorygowania procedury. Najlepszym sposobem zapewnienia prawidłowej procedury jest sprawdzenie estetyka i zakładu, w którym dana osoba rozważa wykonanie mikrobladingu.

Ryzyka

Kosmetyczka i pracownik spa wyjaśniając usługi dla klienta.

Według SPCP, możliwość problemów z procedurami makijażu permanentnego jest rzadkością, gdy przestrzegane są wszystkie normy zdrowotne, szczególnie w odniesieniu do dezynfekcji i sterylizacji sprzętu.

Powikłania medyczne mogą być również związane z opieką po zabiegu, ale ryzyko to zmniejsza się, gdy dana osoba odpowiednio przestrzega instrukcji dotyczących opieki.

Jeden raport z 2014 r. W czasopiśmie, potwierdza, że ​​tatuaż kosmetyczny nosi te same ryzyko, co inne rodzaje procedur tatuażu. Ryzyko to można zminimalizować, a konsumentom można zapewnić lepszą edukację, informacje i szkolenia.

Przygotowanie

Według Paradise Salon of Carson City, Nevada, przygotowanie do procedury mikrobladingu obejmuje:

 • Unikanie napojów zawierających kofeinę lub alkoholu w dniu zabiegu.
 • Tinting brwi przed spotkaniem.
 • Bez opalania lub opalania na 3 dni przed wyznaczonym terminem.
 • Brak woskowania lub zrywania brwi w ciągu 2 dni wcześniej.
 • Bez skórek chemicznych i innych intensywnych zabiegów na twarz przez co najmniej 2 do 3 tygodni przed zabiegiem.
 • Umyj i modeluj włosy przed zabiegiem, ponieważ brwi nie mogą stykać się z wodą przez co najmniej 7 dni.

Inne uzdrowiska i salony będą prawdopodobnie polecać podobny zestaw instrukcji do przygotowania, które mogą obejmować:

 • Przerwać leczenie witaminą A (Retinol) i botoks przez co najmniej miesiąc wcześniej.
 • Zaprzestanie przyjmowania oleju z ryb lub innych naturalnych rozcieńczalników krwi, takich jak witamina E, co najmniej 1 tydzień przed zabiegiem.
 • Unikanie aspiryny lub ibuprofenu dla ulgi w bólu (ponieważ te leki są lekami rozrzedzającymi krew).
 • Nie działa dzień spotkania.

Procedura

W dniu procedury ważne jest, aby usiąść z estetykiem i odpowiedzieć na wszelkie pytania lub wątpliwości.Estetyk powinien również wyjaśnić procedurę i opcje, w tym styl i kolor, oraz wydać zalecenia.

Zanim zabieg się rozpocznie, estetyk prawdopodobnie zastosuje miejscową mającą charakter maść na obszarze brwi, co pomaga zmniejszyć dyskomfort podczas procedury mikrobladełkowania – chociaż, według SPCP, istnieją różne opcje znieczulenia miejscowego.

Gdy klient poczuje się komfortowo, technik rozpoczyna procedurę. Proces jest bardzo szczegółowy i może trwać do 2 godzin. Ważne jest, aby estetyk poświęcił swój czas, ponieważ wynik potrwa kilka lat i musi być dobrze zrobiony.

Klient może odczuwać odczuwanie skrobania w obszarze brwi, ale proces ten jest zwykle tylko minimalnie bolesny i bardzo znośny.

Poprawa

Mężczyzna myje swoją twarz delikatnie wodą z umywalce w łazience.

Po procedurze mikroblowania i przez co najmniej 1 tydzień później brwi osoby mogą wydawać się ciemniejsze. Mogą również czuć się ostrzejsze w wyniku strupu i gojenia. Jest również normalne odczuwanie zaczerwienienia i łagodnego obrzęku.

Estetyk przekaże swoim klientom instrukcje dotyczące konserwacji, które mogą obejmować:

 • Delikatnie zmywaj brwi za pomocą czubka palca, używając antybakteryjnego mydła i wody przez około 10 sekund, płucząc, a następnie osuszając.
 • Używając minimalnej ilości maści nawilżającej.
 • Utrzymywanie brwi z dala od wody przez 7-10 dni, co obejmuje nieuwzględnianie długich pryszniców lub pływania.
 • Unikanie nakładania makijażu na okolicę brwi podczas aktywnego leczenia, aby zachować jak najbardziej czysty obszar.
 • Nie wybieram w strupy.
 • Unikać bezpośredniego nasłonecznienia lub opalania przez co najmniej 4 tygodnie po zabiegu.
 • Nieużywanie peelingów i peelingów przez co najmniej 4 tygodnie po zabiegu.
 • Nie spać na twarzy przez co najmniej 10 dni po zabiegu

Wynik i koszty

Celem mikrobladingu jest stworzenie naturalnie wyglądającego wypełnienia cienkich brwi. Wyniki mogą trwać od 1-2 lat, czasem nawet dłużej. Jakość brwi zależy od jakości pracy, co potwierdza konieczność wyboru licencjonowanego i wykwalifikowanego estetyka.

Według strony internetowej, Allure, procedura może kosztować od 400 do 1400 dolarów, w zależności od lokalizacji i doświadczenia artysty. Niższe opcje cenowe mogą być dostępne, ale ważne jest, aby unikać niedoświadczonych techników.

Po wygojeniu się skóry osoba może chronić brwi i zapobiegać bladości koloru poprzez nakładanie kremu ochronnego na obszar mikrobladowany. Niektóre osoby mogą wymagać korekty, aby sfinalizować brwi 4-8 tygodni po zabiegu.

Następnie można dokonać korekty po około roku lub zgodnie z zaleceniami estetyka.

Like this post? Please share to your friends: