Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Współczynniki przeżycia na atak serca zależą od czasu przybycia do szpitala „

Badania przeprowadzone przez American Heart Association pokazują, że pacjenci po ataku serca, którzy przybywają do szpitala w nocy, w weekendy lub w święta, mają 13% podwyższone ryzyko śmierci w porównaniu z pacjentami, którzy przybywają w regularnych godzinach.

schemat przedstawiający angioplastykę

Ponad ćwierć miliona ludzi każdego roku doświadcza poważnego ataku serca – spowodowanego całkowitym zablokowaniem przepływu krwi do serca – zwanego zawałem mięśnia sercowego z uniesieniem odcinka ST (STEMI). Bardzo ważne jest, aby przywrócić przepływ krwi do serca tak szybko, jak to możliwe – poprzez otwarcie zablokowanego naczynia za pomocą zabiegu chirurgicznego lub podawania leków dożylnych – w przeciwnym razie pacjent może umrzeć.

Aby zbadać, czy czas ataku serca na pacjentów przybywa do szpitala, wpływa na ich wyniki, naukowcy porównali dane od 27,270 pacjentów ze STEMI, którzy przybyli do szpitala podczas „poza godzinami pracy” z danymi od 15972 pacjentów ze STEMI, którzy przybyli w regularnych godzinach pracy.

Dane pochodziły z 447 szpitali w USA, a badanie dotyczyło okresu od stycznia 2007 r. Do września 2010 r.

Autorzy stwierdzili, że średnio pacjenci przybywający do pogotowia w normalnych godzinach pracy potrzebowaliby 56 minut na przyjęcie procedury angioplastyki koniecznej do otwarcia zablokowanego naczynia krwionośnego.

Natomiast pacjenci przybywający na pogotowie w godzinach wieczornych, w weekendy lub w święta oczekiwaliby średnio 72 minut na tę ratującą życie procedurę. Pacjenci ze STEMI również mieli 13% zwiększone ryzyko śmierci, jeśli przybyli do szpitala w tych godzinach.

„Mogły jednak istnieć inne czynniki, których nie byliśmy w stanie zmierzyć, co również mogło przyczynić się do tego nieznacznego wzrostu ryzyka śmiertelności” – napisał główny autor dr Jorge Saucedo, szef kardiologii i dyrektor Instytutu Kardiologii w Northshore. University Health System w Evanston, IL, powiedział.

„Na przykład, czy pacjenci dłużej czekali na przyjście do szpitala w środku nocy? Nie byliśmy w stanie tego zmierzyć, co również mogło wpłynąć na śmiertelność”.

Zmniejszenie czasu „od drzwi do balonu”

„Jedynym realistycznym sposobem na uzyskanie podobnych czasów od drzwi do balonów podczas godzin pracy i godzin jest posiadanie w pełni wyposażonego laboratorium cewnikowania 24-7,” powiedział nam doktor Saucedo.

„Czas od drzwi do balonu” odnosi się do czasu, jaki upływa od momentu, w którym pacjent wchodzi do szpitala i otrzymuje od niego angioplastykę. Nazywa się to tym, że podczas plastyki naczyń, deflowany balon jest wprowadzany do tętnicy pacjenta za pomocą cewnika. Balon jest nadmuchany w miejscu zatoru, który otwiera tętnicę, przywracając przepływ krwi do serca.

„W tym momencie nie możemy tego polecić ze względu na fakt, że koszty ludzkie i finansowe mogą być zbyt wysokie” – powiedział dr Saucedo. „Jednak ta rozmowa musi się odbyć, ponieważ bardzo niewiele instytucji utrzymuje personel w szpitalu, aby zająć się tymi nagłymi przypadkami”.

Badanie wykazało, że prawie 88% pacjentów ze STEMI przybywających w regularnych godzinach, a 79% przybywających podczas godzin wolnych, było leczonych za pomocą angioplastyki w okresie 90 minut zalecanym przez American Heart Association (AHA).

Ponadto badanie wykazało, że o każdej porze dnia, kiedy pacjent przybył na pogotowie, nie miało to istotnego wpływu na czas potrzebny na:

  • Podaj aspirynę pacjentowi
  • Wykonaj badanie obrazowe elektrokardiografem (aby spojrzeć na elektryczną funkcję serca)
  • Podać dożylny lek do usuwania zakrzepów.

Zarządzanie poza godzinami pracy i wyniki pacjentów ze STEMI są bardzo dobre „

Chociaż różnice w zakresie czasu otwarcia drzwi między balonami między dwiema grupami pacjentów są znaczące, dr Saucedo powiedział nam, że jego badania – które wykazały niższą śmiertelność w szpitalu i poprawę czasów od drzwi do balonów, w porównaniu z wcześniejszymi badaniami – dowodzą że wytyczne AHA Mission: Lifeline są sukcesem.

„Myślę, że musimy podkreślić, że zasadniczo wszystkie inne wskaźniki jakości pomiędzy tymi grupami pacjentów były bardzo podobne” – powiedział dr Saucedo. „Musimy skutecznie komunikować, że zarządzanie i wyniki pacjentów ze STEMI prezentujących poza godzinami pracy są bardzo dobre.”

On dodał:

„Misja: Lifeline naprawdę poprawiła opiekę nad STEMI i resuscytacją serca w Stanach Zjednoczonych” Nasza praca jest wyraźnym przykładem tego, w jaki sposób pacjenci prezentujący STEMI poza godzinami pracy są w zasadzie tak samo traktowani jak pacjenci, którzy przebywają w godzinach pracy we wszystkich wskaźnikach jakości, z wyjątkiem z powodu niewielkiego opóźnienia czasu od otwarcia drzwi do balonu Opóźnienie wynosi tylko 16 minut Systemy opieki, którymi kierowała się Mission: Lifeline, pozwoliły na oparte na wytycznych leczenie pacjentów ze STEMI i bardzo dobre wyniki kliniczne, niezależnie od tego, kiedy pacjent przedstawia do oddziału ratunkowego. „

Wczoraj doniesiono o badaniu, które wykazało polimialgię reumatyczną, zwiększającą ryzyko ataku serca i udaru u seniorów.

Like this post? Please share to your friends: