Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: [email protected]

„Watchful Waiting” najlepiej sprawdza się w infekcjach ucha u dzieci

Lekarze otrzymują obecnie zaktualizowane wytyczne dotyczące diagnozowania i leczenia milionów dzieci dotkniętych infekcjami ucha środkowego, jednej z najczęstszych chorób bakteryjnych, z jakimi spotykają się dzieci i która jest zwykle leczona antybiotykami.

W 2004 r. Amerykańska Akademia Pediatrii (AAP) miała na celu ograniczenie niepotrzebnego stosowania antybiotyków w celu zapobiegania bakteriom opornym na antybiotyki. W tym czasie zasugerowali, aby podejście obserwacyjne było najlepsze przed podjęciem decyzji o przepisaniu antybiotyków na infekcje ucha środkowego u dzieci w wieku od sześciu miesięcy do 12 lat.

Nowe wytyczne, opublikowane dzisiaj i opublikowane w czasopiśmie Pediatrics, nakreślają konkretne sposoby wskazywania najlepszych dzieci do obserwacji i które z nich należy natychmiast traktować.

Wytyczne zalecają, aby dzieci od razu potrzebowały antybiotyków, jeśli mają one określone jako ciężkie zakażenie ucha:

  • gorączka 102,2 stopnia lub silniejsza
  • zakażenie u dzieci w wieku dwóch lat lub młodszych
  • pęknięty bębenek z drenażem

Richard Rosenfeld, profesor i przewodniczący otolaryngologii w SUNY Downstate Medical Center w Brooklyn, NY, i współautor zaleceń, uważa, że ​​chociaż stanowią one tylko kilka przypadków „wiemy z badań, że czerpią największe korzyści z antybiotyk od razu Dzieci bez tych objawów mają tendencję do samodzielnego leczenia i mogą być bezpiecznie obserwowane przez kilka dni.

Podejście obserwacyjne nie oznacza nic. Dzieci te powinny być leczone iburprofenem lub acetaminofenem w celu złagodzenia bólu.

Według autorów, jeśli infekcja rozwinie się sama, zrobi to w ciągu 72 godzin. Jeśli nie poprawią się w tym oknie, dziecko powinno otrzymać antybiotyki.

W innych badaniach, w których zastosowano podejście obserwacyjne, dwoje na troje dzieci widzi wyniki bez antybiotyku.

Inne czynniki mogą również przyczynić się do bólu ucha, takich jak: nowe zęby trzonowe w ustach dziecka, ból gardła lub obrzęk wirusowy lub przeziębienie. Zaleca się, aby lekarze badali bębenek uszny dziecka w celu postawienia prawidłowej diagnozy.

Rosenfeld mówi: „Jeśli jest duży i wybrzuszony, jest to oznaka zakażenia ucha środkowego”.

Nowe wytyczne wymieniają również:

  • Kilka badań wykazało, że wyłącznie karmienie piersią przez co najmniej cztery miesiące zmniejsza całkowitą liczbę infekcji ucha.
  • Zmniejszenie narażenia na bierny dym tytoniowy może obniżyć infekcje ucha w okresie niemowlęcym.
  • Wybór dla dzieci, które mają nawracające ostre infekcje ucha środkowego, to operacja nauszno-rurkowa – wykazano, że jest skuteczna dla tych, którzy nadal doświadczają płynów między zakażeniami.

Badanie zakończone w 2010 r. I opublikowane w JAMA ujawniło, że przepisywanie antybiotyków do infekcji ucha dziecięcego jest tylko trochę bardziej skuteczne niż robienie niczego. Ponadto antybiotyki powodowały działania niepożądane, takie jak biegunka lub wysypka.

Napisane przez Kelly Fitzgerald

Like this post? Please share to your friends: