Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Jaki jest sekret długotrwałej utraty wagi? Badanie rzuca światło

Jeśli chcesz schudnąć i go zatrzymać, nowe badanie może pomóc Ci osiągnąć cel. Naukowcy odkryli, że konsekwentne odchudzanie we wczesnych dniach nowego planu diety – nawet niewielkie ilości – może zwiększyć szanse na osiągnięcie długoterminowej utraty wagi.

kobieta stojąca na zbiorze łuski

Szacuje się, że ponad 2 na 3 dorosłych w Stanach Zjednoczonych ma nadwagę lub otyłość. Nadmierna waga może zwiększać ryzyko wielu problemów zdrowotnych, w tym cukrzycy typu 2, chorób serca, udaru, a nawet niektórych rodzajów raka.

Przyjęcie zdrowej, zbilansowanej diety jest uważane za jedną z najlepszych strategii odchudzania, ale – jak wielu dietetyści będą wiedzieć – nie jest to tak proste, jak mogłoby się wydawać.

Każdego roku około 45 milionów osób w USA stosuje dietę, głównie w celu utraty wagi. Jednak badania wykazały, że nawet 40 procent osób, które tracą na wadze, odzyskuje ponad połowę w ciągu kolejnych 2 lat.

Dlaczego niektórzy ludzie są w stanie utrzymać utratę wagi, podczas gdy inni walczą? Główny autor badania Emily Feig, Ph.D., z College of Arts and Sciences na Drexel University w Filadelfii, PA, i koledzy starali się dowiedzieć.

Ustalenia zespołu zostały niedawno opublikowane w czasopiśmie.

Fluktuacja a konsystencja

Naukowcy zapisali 183 uczestników do swoich badań, z których wszyscy mieli nadwagę lub otyłość. Przez 1 rok każdy z uczestników uczestniczył w programie odchudzania. Obejmowało to zastępowanie posiłków i cele behawioralne, takie jak zwiększenie aktywności fizycznej i śledzenie kalorii.

Uczestnicy badania zostali poproszeni o prowadzenie rejestru zachowań związanych z jedzeniem, których doświadczyli, takich jak głód, objadanie się i emocjonalne odżywianie.

Dodatkowo badani uczestniczyli w cotygodniowych sesjach ważenia. Dwa lata po rozpoczęciu programu odchudzania uczestnicy byli ważeni po raz ostatni.

Zespół odkrył, że uczestnicy, którzy doświadczyli stałej utraty wagi w pierwszych 6 i 12 tygodniach programu, prawdopodobnie utracili masę ciała po 12 i 24 miesiącach, w porównaniu z tymi, których waga się wahała.

Jako przykład, zespół wyjaśnia, że ​​osoba, która straciła 4 funty tygodniowo, odzyskała 2 funty w następnym tygodniu i straciła 1 funt w następnym tygodniu, była mniej podatna na długoterminową utratę wagi niż ci, którzy konsekwentnie tracili 1 funt za w tym samym 3-tygodniowym okresie.

Ważenie zachowań związanych z jedzeniem

Naukowcy byli zainteresowani odkryciem, że uczestnicy, którzy zgłosili mniejsze zaabsorbowanie pożywieniem, niższe objadanie się i niższe odżywianie emocjonalne na początku badania doświadczali większych wahań wagi i mniejszej całkowitej utraty wagi.

Zespół twierdzi, że odkrycia te wskazują, że nie może to być związek danej osoby z pokarmem lub zachowaniami związanymi z jedzeniem, które wpływają na długoterminową utratę wagi. Raczej może to być konsekwencją utraty wagi.

Naukowcy ostrzegają, że ich badanie nie może wykazać przyczyny i skutku pomiędzy utratą wagi a lepszą długotrwałą utratą wagi.

Jednak główny badacz Michael Lowe, Ph.D. – kto jest profesorem psychologii na Uniwersytecie Drexel – wierzy, że mogli oni zidentyfikować skuteczną strategię roztrwania funtów i ich powstrzymywania.

„Zaspokujcie plan odchudzania, który możecie utrzymywać tydzień w tygodniu i na zewnątrz, nawet jeśli oznacza to konsekwentną utratę ¾ funta tygodniowo.”

Michael Lowe, Ph.D.

PLMedBook