Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

W porównaniu z dietami o niskiej zawartości tłuszczu, o niskiej zawartości glukozy i niskiej zawartości węglowodanów

Dieta niskotłuszczowa może postawić ludzi na największe ryzyko odzyskania wagi, ponieważ zmniejsza wydatki na energię spoczynkową i całkowite wydatki na energię bardziej niż inne diety, takie jak dieta o niskim indeksie glikemicznym i dieta o bardzo niskiej zawartości węglowodanów. Zespół badaczy ze Szpitala Dziecięcego w Bostonie opublikował swoje wstępne badania w JAMA, badając wpływ na wydatek energetyczny i składniki zespołu metabolicznego tych 3 powszechnych diet.

Dieta niskotłuszczowa wymaga ograniczonej ilości tłuszczu, przede wszystkim tłuszczów nasyconych, cholesterolu i całkowitego spożycia kalorii. Ta dieta zazwyczaj ogranicza się do 1700 kalorii dziennie. Zalecane są pokarmy bogate w węglowodany.

Dieta o niskim indeksie glikemicznym mierzy ilość węglowodanów. Dieta następuje w skali, w której do żywności przypisuje się numer indeksu od 1-100 (100 oznacza czystą glukozę). Spożywanie pokarmów o niskiej zawartości glikemii zabiera więcej czasu, aby organizm mógł je wchłonąć, co powoduje, że dana osoba odczuwa dłuższą satysfakcję i ma mniejsze prawdopodobieństwo przejadania się.

Dieta o bardzo niskiej zawartości węglowodanów ogranicza węglowodany do mniej niż 20% dziennego spożycia kalorii. Pokarmy zawierające wyższy procent białek i tłuszczów są spożywane zamiast żywności, takiej jak makaron i chleb (żywność bogata w węglowodany).

Dietetycy walczą o utrzymanie wagi

Wiele osób boryka się z utratą wagi i rozumie, jak trudno jest utrzymać wagę. Niestety, dietetycy nie znają powodów, dla których wracają do swojej wagi, i próbują różnych diet, aby znaleźć długoterminowe wyniki, których szukają.

Naukowcy wyjaśniają jako informacje dodatkowe do swojego raportu:

„Wiele osób może stracić na wadze przez kilka miesięcy, ale większość z nich ma trudności z utrzymaniem istotnej klinicznie utraty masy ciała w dłuższej perspektywie” Według danych National Health and Nutrition Survey (1999-2006), tylko 1 na 6 dorosłych z nadwagą i otyłością raport o utrzymaniu utraty wagi o co najmniej 10 procent na 1 rok „.

Stopy na skali
Problem nie polega na zrzuceniu wagi, ale na jej utrzymaniu

Tracimy wagę, zużywamy mniej energii, głodujemy i ponownie wrzucamy ciężar

Jednym z wyjaśnień jest to, że utrata wagi powoduje spadek wydatków na energię, podczas gdy zwiększenie głodu powoduje przyrost wagi.

W celu oceny wpływu składu diety na wydatek energetyczny podczas utraty wagi, dr Carl B. Ebbeling ze Szpitala Dziecięcego w Bostonie i współpracownicy przeprowadzili badanie z wykorzystaniem 3 różnych diet podtrzymujących utratę wagi wymienionych powyżej. Badanie przetestowało dietę na wydatkach energetycznych, hormonach i składnikach zespołu metabolicznego między czerwcem 2006 r. Piasek czerwca 2010 r.

Badanie składało się z 21 młodych dorosłych, z nadwagą lub otyłością, którzy osiągnęli 10 procent do 15 procent utraty wagi podczas próby diety. Następnie wybrano jedną z 3 diet w kolejności losowej, każda na 4 tygodnie. Diety były dietą niskotłuszczową (duże obciążenie glikemiczne), dietą o niskim indeksie glikemicznym (umiarkowane obciążenie glikemiczne) i dietą bardzo niskowęglowodanową (niskie obciążenie glikemiczne). Spoczynkowy wydatek energetyczny (REE), całkowity wydatek energetyczny (TEE), poziomy hormonów i składniki zespołu metabolicznego były mierzone.

Wystąpiła znacząca różnica w wydatkach energetycznych podczas utraty wagi w każdej z 3 diet. Naukowcy odkryli, że:

  • Spadek poziomu REE z poziomów utraty wagi poprzedzającej był największy dla diety niskotłuszczowej (średnia względem linii bazowej, -205 kcal / d), mierzonej za pomocą kalorymetrii pośredniej na czczo.
  • Dieta o bardzo niskiej zawartości węglowodanów wykazywała najmniejszy spadek (-138 kcal / d)
  • Dieta o niskiej glikemii wykazała pośrednie zmniejszenie diety o niskim indeksie glikemicznym.
  • Każda dieta wykazała również znaczne zmniejszenie TEE:
    – średnia -423 kcal / d dla niskiej zawartości tłuszczu
    – średnio 297 kcal / d dla niskiego indeksu glikemicznego
    – średnio 97 kcal / d dla bardzo niskiego węglowodanu

Wyniki podważyły ​​pogląd, że kaloria jest kalorią

Autorzy powiedzieli:

„Poziom hormonów i składników zespołu metabolicznego również zmieniał się podczas utrzymania masy przez dietę (leptyna, 24-godzinny moczowy kortyzol, wskaźniki peryferyjnej i wątrobowej wrażliwości na insulinę, cholesterol o dużej gęstości lipoproteiny [HDL], cholesterol nie-HDL, triglicerydy, inhibitor aktywatora plazminogenu 1 oraz białko C-reaktywne), ale nie pojawił się spójny korzystny wzorzec.

Wyniki naszych badań kwestionują pogląd, że kaloria jest kalorią z perspektywy metabolicznej. TEE różniły się o około 300 kcal / d pomiędzy tymi 2 dietami [bardzo niskowęglowymi a niskotłuszczowymi], efekt odpowiadający ilości energii zazwyczaj wydatkowanej w 1 godzinie aktywności fizycznej o umiarkowanej intensywności.

(Wniosek) Wyniki te sugerują, że strategia zmniejszania ładunku glikemicznego zamiast tłuszczu w diecie może być korzystna dla utrzymania utraty masy ciała i zapobiegania chorobom sercowo-naczyniowym. Ostatecznie, udana utrata wagi będzie wymagać interwencji behawioralnych i środowiskowych w celu ułatwienia długoterminowego przestrzegania diety. Ale takie interwencje będą najskuteczniejsze, jeśli będą promować dietę, która łagodzi niekorzystne zmiany biologiczne towarzyszące utracie wagi. „
Napisane przez Sara Glynn

Like this post? Please share to your friends: