Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Czy masturbacja może spowodować utratę włosów?

Wokół masturbacji jest wiele mitów, ale czy istnieje jakaś prawda na temat teorii, że masturbacja może doprowadzić do wypadania włosów?

Ludzie często uważają, że masturbacja jest trudna do omówienia, co może wyjaśniać, dlaczego ten temat przyciąga tak wiele mitów.

Ten mit, że masturbacja powoduje wypadanie włosów może pochodzić z teorii na temat utraty białka lub zmian w testosteronie.

Jednak te mity rzadko utrzymują wodę, a masturbacja jest stałym elementem życia wielu osób – w ankiecie ponad 2000 dorosłych 80 procent mężczyzn i kobiet zgłosiło masturbację.

W tym artykule przyjrzymy się bliżej, dlaczego ludzie myślą, że masturbacja może spowodować utratę włosów. Badamy również inne mity i fakty o masturbacji oraz przyglądamy się prawdziwym przyczynom wypadania włosów.

Czy masturbacja powoduje wypadanie włosów?

Mężczyzna zastanawia się, czy masturbacja powoduje wypadanie włosów, patrząc na linię włosów w lustrze w łazience.

Jednym słowem: nie ma żadnych naukowych dowodów na to, że masturbacja powoduje wypadanie włosów.

Ten mit może wynikać z idei, że nasienie zawiera wysoki poziom białka, a więc przy każdym wytrysku ciało traci białko, które może wykorzystać do wzrostu włosów.

Choć prawdą jest, że nasienie ma wysoką zawartość białka – około 5,04 g (g) białka na 100 mililitrów (ml) nasienia – każdy wytrysk zawiera zaledwie 3,3 do 3,7 ml nasienia, co stanowi stosunkowo niewielką ilość.

Inną teorią jest to, że masturbacja zwiększa poziom testosteronu, co z kolei zwiększa poziom hormonu związanego z wypadaniem włosów, zwany DHT (dihydrotestosteron).

Jednak badanie z 2001 roku wykazało, że dorosłe samce rzeczywiście wykazywały wzrost poziomu testosteronu po powstrzymaniu się od masturbacji przez 3 tygodnie. Oznacza to, że poziomy testosteronu mogą wzrosnąć, jeśli dana osoba uniknie wytrysku.

W obu przypadkach nie ma dowodów sugerujących, że masturbacja zwiększa poziom DHT.

Obalanie innych mity o masturbacji

Istnieje wiele mitów dotyczących masturbacji, ale współczesna nauka nie dowiodła, że ​​jest to przyczyną jakichkolwiek konkretnych dolegliwości fizycznych.

Oprócz wypadania włosów nie ma dowodów na to, że masturbacja:

  • powodują, że włosy rosną na dłoniach
  • doprowadzić do ślepoty
  • zrób trwałe uszkodzenie narządów płciowych
  • przyczyną impotencji u mężczyzn i niepłodności u kobiet

Wiele osób uważa, że ​​masturbacja jest trudna do porozmawiania, co oznacza, że ​​mity na temat masturbacji mogą być bardzo trwałe.

Zalety masturbacji

Kobieta śmia się w łóżku

Masturbacja może przynieść wiele korzyści, w tym:

Zrozumienie ciała

Masturbacja może pomóc osobie stać się bardziej znaną i wygodną w swoim ciele, pomagając im zrozumieć ich doznania seksualne i co sprawia przyjemność.

Badania donoszą, że kobiety, które masturbują się we wczesnym okresie życia, mogą częściej doświadczać pozytywnych doświadczeń seksualnych jako osoby dorosłe i mieć zdrowy wizerunek.

Zdrowie fizyczne

Orgazmy, niezależnie od tego, czy są osiągane samodzielnie czy z partnerem, wspierają i wzmacniają układ krążenia, nerwowy i mięśniowy narządów płciowych u mężczyzn i kobiet.

Dla mężczyzn, orgazmy mogą pomóc w utrzymaniu zdrowego nasienia i spermy. Badanie opublikowane w 2016 r. Donosi, że częste wytryskiwanie może zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka stercza.

Odprężające

Wiele osób używa masturbacji jako sposobu na złagodzenie stresu lub pomoc w zasypianiu. Może być uważany za wolny od ryzyka sposób na doznanie przyjemności seksualnej, ponieważ nie może prowadzić do ciąży ani chorób przenoszonych drogą płciową (STI).

Ryzyko masturbacji

Chociaż wielu ludziom trudno jest o tym mówić, istnieje niewiele zagrożeń związanych z masturbacją. Może to stanowić problem, jeśli zaczyna:

  • ingerować w szkołę, pracę lub inne aspekty życia jednostki
  • powodować problemy w związku
  • powodować nadmierne poczucie winy
  • być zbyt szorstki, powodując obrzęk lub zmniejszoną wrażliwość seksualną

Jeśli dana osoba martwi się, że masturbacja staje się problemem, lekarz lub terapeuta seksualny będzie mógł doradzić w sprawie najlepszego sposobu działania.

Co powoduje wypadanie włosów?

Zamyka up pacjent i lekarka wręcza nad biurkiem z laptopem, notepad i pastylką ,.

Faktyczną przyczyną utraty włosów jest najczęściej połączenie dziedziczności i hormonów, a nie masturbacja.

Typowe przyczyny wypadania włosów to:

Łysienie typu męskiego

Łysienie androgenowe lub łysienie typu jest chorobą genetyczną i jest najczęstszą przyczyną wypadania włosów.

Osoba z łysieniem androgenowym ma genetyczną wrażliwość na DHT. Po ekspozycji na DHT, mieszki włosowe kurczą się, co uniemożliwia im wytwarzanie silnych, zdrowych włosów.

Według American Loss Organization, łysienie typu męskiego (MPB) powoduje ponad 95 procent wypadania włosów u mężczyzn i może dotknąć 85 procent mężczyzn do czasu ukończenia 50 lat.

Chociaż kobiety mają niższy poziom testosteronu niż mężczyźni, łysienie androgenowe może również wpływać na kobiety. Według Brytyjskiego Stowarzyszenia Dermatologów około 50 procent kobiet powyżej 65 roku życia doświadcza łysienia androgenowego.

Alopecia areata

Ta forma łysienia zazwyczaj powoduje łysienie rozwijające się na głowie lub gdzie indziej. Pozbawione włosów obszary mogą pozostać zamknięte, a włosy mogą odrastać, a utrata włosów może się rozprzestrzeniać, obejmując całą skórę głowy, twarz i ciało.

Alopecia areata jest uważana za chorobę autoimmunologiczną. Może dotknąć mężczyzn, kobiety lub dzieci.

Ten stan dotyczy około 2 procent ludzi. U około 30 procent osób z tym schorzeniem utrata włosów jest nawracająca lub może stać się trwała.

Chemoterapia

Podczas gdy chemioterapia zazwyczaj koncentruje się na komórkach nowotworowych, niektóre związki rakotwórcze w lekach chemioterapeutycznych mogą powodować wypadnięcie nawet 90 procent włosów danej osoby. To wypadanie włosów jest tymczasowe, a włosy powinny odrastać po leczeniu.

Główny stres cielesny

Duży stres dla ciała, taki jak poród, poważne zakażenie lub niedożywienie, może spowodować znaczną utratę włosów.

Ta forma wypadania włosów zwykle ustępuje samoistnie, ale może też być uporczywa.

Łysienie trakcyjne

Ta forma łysienia pojawia się, gdy włosy są zbyt mocno naciągane przez długi czas, powodując uszkodzenie mieszków włosowych.

Łysienie trakcyjne występuje, gdy osoba przez dłuższy czas nosi warkocze, przedłużenia, obcisłe warkocze lub końskie ogony.

We wczesnym stadium utrata włosów jest tymczasowa. Jednakże, jeśli osoba nadal nosi tę samą fryzurę przez miesiące lub lata, utrata włosów może stać się trwała.

Lek

Niektóre leki, w tym tabletki antykoncepcyjne i niektóre leki przeciwdepresyjne, mogą powodować utratę włosów jako skutek uboczny.

Na wynos

Masturbacja jest powszechną czynnością, która nie wpływa na zdrowie ani nie powoduje utraty włosów.

Każdy, kto chce mówić o korzyściach lub problemach związanych z masturbacją, powinien porozmawiać z lekarzem lub terapeutą seksualnym. Podobnie, każdy, kto martwi się wypadaniem włosów, powinien omówić to z lekarzem.

Like this post? Please share to your friends: