Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Średnia długość penisa ujawnia się w nowym badaniu

Jest to pytanie, które wciąż niepokoi wielu mężczyzn: jaki jest średni rozmiar penisa? Teraz nowe badania opublikowane w czasopiśmie twierdzą, że znalazły odpowiedź.

Mężczyzna w bieliźnie

Dr David Veale z King’s College w Londynie i południowym Londynie oraz Maudsley NHS Foundation Trust w Wielkiej Brytanii oraz koledzy twierdzą, że ich odkrycia mogą pomóc pracownikom służby zdrowia doradzić mężczyznom, którzy podchodzą do nich z obawy o rozmiar ich penisa – znany jako „mały niepokój penisa” lub „mały zespół penisa”.

„Mężczyźni mogą zgłaszać urologom lub klinikom zajmującym się medycyną seksualną obawy związane z rozmiarem penisa, mimo że ich rozmiar mieści się w normalnym zakresie” – zauważają autorzy.

„Niektórym mężczyznom, którzy są zaabsorbowani i poważnie strapieni wielkością penisa, można również zdiagnozować zaburzenie dysmorficzne ciała (BDD)”, dodają, „gdzie zaabsorbowanie, nadmierna samoświadomość i dystres koncentrują się na wielkości penisa lub jego kształcie . „

Szacuje się, że BDD dotyka około 1% populacji Stanów Zjednoczonych, a osoby, u których zdiagnozowano tę chorobę, częściej cierpią na zaburzenia obsesyjno-kompulsywne (OCD), zaburzenia lękowe, depresję i zaburzenia odżywiania.

Podczas gdy poprzednie badania mierzyły rozmiary prącia w różnych próbkach, dr Veale i koledzy zauważają, że nigdy nie było formalnego systematycznego przeglądu pomiarów rozmiarów prącia.

Co więcej, zespół twierdzi, że nie było próby użycia takich danych do opracowania wykresów graficznych lub „nomogramów”, które ilustrują średnią długość i obwód wiotkiego i wyprostowanego członka w każdym wieku i rasie. Mając to na uwadze, naukowcy postanowili stworzyć takie wykresy.

Nomogramy ujawniają średnią długość wyprostowanego penisa 5,16 cala

Zespół przeanalizował 17 badań dotyczących pomiarów rozmiarów prącia z udziałem 15 521 mężczyzn w wieku 17 lat i starszych. Stosując standardowe procedury, wszyscy mężczyźni mieli długość i obwód lub obwód prącia mierzony przez personel medyczny, gdy był zwiotczały i wyprostowany.

Wszystkie dane z badań zostały połączone w celu stworzenia nomogramów, które przedstawiają średnią długość i obwód penisa.

Wyniki nomogramów ujawniły, że średnia długość wiotkiego penisa wynosiła 9,16 cm (3,6 cala) i 13,24 cm (5,21 cala) podczas rozciągania. Po wyprostowaniu średnia długość penisa wynosiła 13,12 cm (5,16 cala). Naukowcy zidentyfikowali niewielką korelację pomiędzy wzrostem a wzięciem długości penisa.

Średni obwód prącia wynosił 9,31 cm (3,66 cala) podczas zwiotczenia i 11,66 cm (4,59 cala) podczas wzwodu.

Zespół uważa, że ​​nomogramy stworzone w tym badaniu będą przydatne w warunkach klinicznych i przyszłych badaniach. Dr Veale dodaje:

„Wierzymy, że te wykresy pomogą lekarzom uspokoić większość mężczyzn, że rozmiar ich penisa jest w normie, użyjemy też wykresów do zbadania rozbieżności między tym, co człowiek uważa za swoją pozycję na wykresie a ich rzeczywistą pozycję lub to, co według nich powinno być. „

Zespół zauważa jednak, że jeśli chodzi o ocenę mężczyzn z małymi niepokojami prącia, pomiar rozmiaru prącia jest tylko jednym z wielu czynników, które należy wziąć pod uwagę.

„Równie ważna jest satysfakcja z obrazu męskich narządów płciowych, zrozumienie przekonań i postaw na temat rozmiarów prącia, częstotliwość unikania i zachowań związanych z bezpieczeństwem, aby zapobiec ryzyku wstydu lub upokorzenia, a także konieczność badania przesiewowego pod kątem BDD za pomocą kwestionariusza lub ustrukturyzowany wywiad diagnostyczny „, dodają.

Nasz artykuł w Centrum wiedzy – „Jaki jest średni rozmiar penisa?” – patrzy na to, co wzbudza obawy mężczyzn dotyczące rozmiaru penisa i dostarcza informacji na temat innych badań, które podjęły się ustalenia średniego rozmiaru penisa.

Like this post? Please share to your friends: