Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: [email protected]

„Słona szóstka” – jakich produktów należy unikać?

Spożywanie zbyt dużej ilości soli może powodować szereg problemów zdrowotnych, w tym wysokie ciśnienie krwi i problemy z cholesterolem. Zwykle jest to najczęstsza żywność zawierająca ogromną ilość sodu, a nie tylko żywność, którą uważamy za „złą”. American Heart Association (AHA) opublikowało ostatnio listę 6 słonych produktów spożywczych, o których należy pamiętać.

Badanie opublikowane w lutym mówi, że większość dorosłych Amerykanów spożywa za dużo sodu.

„Słonka Szóstka”, jak nazywają je American Heart Association, to niezwykle powszechne codzienne produkty, których ludzie nie zdają sobie sprawy, są zapakowani z dużą ilością sodu, co poważnie zwiększa ryzyko wystąpienia udaru lub problemów z sercem. Teraz AHA odkrywa łatwe sposoby na obniżenie spożycia soli, nawet w podróży. Podczas robienia zakupów konsumenci mogą szukać Znaku Kontroli Serca, aby wiedzieć, które produkty spożywcze zostały zatwierdzone przez AHA jako zawierające zdrową ilość sodu.

W USA głównym problemem jest spożycie soli. Nowe badanie przeprowadzone przez AHA i ASA ujawniło, że przeciętny Amerykanin ma dzienny poziom spożycia soli około 3 400 miligramów, podczas gdy zalecana ilość to 1500 miligramów. Wynika to głównie z żywności przetworzonej i restauracyjnej, która stanowi 75% naszego spożycia soli.

Linda Van Horn, Ph.D., R.D., dietetyczka naukowa na Northwestern University i wolontariuszka w American Heart Association / American Stroke Association, powiedziała:

Wow „Nadmiar sodu w naszej diecie ma mniej wspólnego z tym, co dodajemy do naszego jedzenia, a więcej mamy do czynienia z tym, co już jest w jedzeniu.Średnia osoba dostaje ponad dwukrotnie więcej sodu, niż potrzebuje, ale są sposoby na poprawę ich spożycia sodu pod ich kontrolą. „
Sześć następujących pożywienia jest obecnie głównym źródłem sodu w diecie społeczeństwa:

  • Chleb i bułki – Chleb jest pełen węglowodanów i kalorii, ale według nowego raportu jest także bogaty w sól, mimo że nie ma słony smaku. Jeden kawałek chleba może mieć ponad 230 miligramów sodu, co stanowi 15% zalecanej dziennej dawki.
  • Wędliny i wędliny – mimo że wędliny są zwykle postrzegane jako zdrowa droga, mięso delikatesowe i pakowany indyk może pomieścić do 1050 miligramów sodu, i jest dodawane do większości gotowanych mięs, aby zapobiec ich psuciu.
  • Pizza – Pizza zawiera tłuszcz, kalorie i cholesterol, ale według raportu zawiera także wysoki poziom sodu, około 760 miligramów na plasterek.
  • Drób – Powszechne jest przekonanie, że kurczak nie jest dla ciebie zły. Jednak poziomy sodu występujące u drobiu są zawsze różne, w zależności od sposobu przygotowania. Najlepszą opcją jest trzymanie kurczaka z grilla, chude, bez skóry, mimo że tego rodzaju składniki nadal zawierają dodatek sodu.
  • Zupa – chociaż zupa nie jest uważana za niezdrową, szczególnie dlatego, że Moms używają jej jako lekarstwa, gdy dzieci są chore, może ona zawierać do 940 miligramów na porcję.
  • Kanapki – bez względu na to, czy jest to hamburger, kanapka z tuńczykiem, czy ser z grilla, chleb kanapkowy i wędliny zawierają sód, a gdy do mieszanki dodaje się ketchup lub musztardę, kanapka może mieć nawet 1500 miligramów sodu .

Niedawny raport zauważył, że każda restauracja i marka inaczej przygotowuje jedzenie, dlatego ten sam pokarm może zawierać bardzo różne poziomy sodu. Poszukiwanie znaku kontrolnego przez AHA może pomóc w odróżnieniu zdrowych i niezbyt zdrowych opcji.

Nadmiar soli może zaszkodzić fizycznemu wyglądowi, a także zdrowiu serca. Nadmiar sodu może powodować opuchnięcie twarzy, worki pod oczami i obrzęk palców. Według sondażu przeprowadzonego przez AHA, 75% osób stwierdziło, że ich spodnie są mocniejsze po spożyciu nadmiernej ilości soli.

Napisane przez Christine Kearney

Like this post? Please share to your friends: