Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Trzynaście naturalnych środków do domu na kamienie nerkowe

Kamienie nerkowe są twardymi depozytami, które tworzą się w nerkach. Kamienie muszą wędrować przez przewód moczowy, aby opuścić ciało. Nazywa się to przekazywaniem kamienia nerkowego i może być bardzo bolesne.

Większość przypadków kamieni nerkowych można leczyć lekami przeciwbólowymi, płynoterapią lub innymi interwencjami medycznymi. Istnieją również kroki, które ludzie mogą podjąć, aby zmniejszyć swoje szanse na ich uzyskanie.

Co to są kamienie nerkowe?

Liczba kamieni nerkowych przeciwko władcy.

Kamienie nerkowe występują, gdy minerały i sole, najczęściej szczawian wapnia, krystalizują w nerkach i tworzą twarde osady. Chociaż nerki tworzą się w nerkach, kamienie nerkowe mogą wpływać na dowolną część dróg moczowych.

Kamienie nerkowe są również nazywane kamieniami lub kamieniami.

Odwodnienie jest uważane za główny czynnik przyczyniający się do rozwoju kamieni nerkowych.

Kiedy ciało jest odwodnione, płyn porusza się wolniej przez nerki, zwiększając prawdopodobieństwo, że związki mineralne i sole wejdą w bliski kontakt i skleją się ze sobą.

Małe kamienie mogą tworzyć się i przekazywać samodzielnie, nie powodując żadnych objawów. Jednak większość średnich i dużych kamieni jest niezwykle bolesna i wymaga pomocy medycznej.

Trzynaście domowych środków na kamienie nerkowe

Przed podjęciem jakichkolwiek środków zaradczych w domu, dobrze jest porozmawiać z lekarzem, zwłaszcza dla osób z istniejącymi schorzeniami lub przyjmujących leki.

Wiele antybiotyków, leków moczopędnych, ciśnienia krwi, cholesterolu i leków wątrobowych może oddziaływać negatywnie z lekami ziołowymi.

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) nie monitoruje ziół ani suplementów.

1. Woda

Woda pitna jest jednym z najłatwiejszych sposobów zapobiegania i leczenia kamieni nerkowych. Większość władz służby zdrowia zaleca picie 64 uncji (oz) lub osiem szklanek wody dziennie.

Picie 12 szklanek dziennie może pomóc w złagodzeniu przejścia lub spowolnieniu wzrostu depozytów w nerkach.

2. Sok z cytryny

Cytryny zawierają cytrynian, związek, który pomaga rozłożyć złogi wapnia i spowolnić ich wzrost. Dwie szklanki 5-uncjowe, pierwsza na czczo, pierwsza rano i druga na kilka godzin przed kolacją, może pomóc w rozbiciu mniejszych kamieni.

Ważne jest, aby dokładnie badać etykiety przy zakupie produktów soku. Wiele produktów oznaczonych jako sok z cytryny zawiera niewielkie ilości czystego ekstraktu z cytryny i duże ilości substancji słodzących, co może zwiększyć ryzyko wystąpienia kamieni nerkowych.

Kupowanie czystego ekstraktu przez Internet lub kupowanie świeżych cytryn i wyciskanie ich w domu to najprostsze sposoby na uzyskanie nierozcieńczonego soku z cytryny.

3. Basil

Basil zawiera związki, o których wiadomo, że pomagają w stabilizacji poziomu kwasu moczowego, co utrudnia tworzenie się kamieni nerkowych. Bazylia zawiera także kwas octowy, substancję chemiczną, która pomaga rozpuszczać kamienie.

Jedna łyżeczka ekstraktu z bazylii lub czysty sok dziennie może pomóc w zapobieganiu i leczeniu kamieni nerkowych. Można je kupić online.

4. Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy ponownie zawiera kwas cytrynowy, który może pomóc w rozpuszczeniu złogów wapnia.

Dwie łyżki czystego octu jabłkowego z domieszką 8 uncji wody mogą zmniejszyć objawy kamicy nerkowej i uniemożliwić ich rozwój. Ta mieszanka może być pita kilka razy dziennie i może być najskuteczniejsza, gdy spożywana jest przed posiłkami.

Ocet jabłkowy i ocet jabłkowy dostępne są w sprzedaży online od różnych marek.

5. Sok z trawy pszenicznej

Zielony smoothie otoczony pędami pszenicy.

Wheatgrass zawiera związki, które zwiększają produkcję moczu, pozwalając kamieniom łatwiej przejść i zmniejszając ryzyko ich powstania.

Wheatgrass zawiera również przeciwutleniacze, które pomagają pozbyć się układu moczowego z minerałów i soli.

Korzyści z moczu trawy pszenicznej najlepiej uzyskać poprzez spożywanie od 2 do 8 uncji czystego ekstraktu lub soku dziennie. Dodatkowe proszki lub pigułki są również dostępne do zakupu online lub w wielu sklepach ze zdrową żywnością.

6. Sok z selera lub nasiona

Seler zawiera przeciwutleniacze i związki zwiększające produkcję moczu. Regularne dodawanie nasion selera do posiłków może pomóc zmniejszyć prawdopodobieństwo powstania kamieni nerkowych.

Jedna lub dwie łodygi selera mogą być również mieszane z wodą, aby wytworzyć sok z selera. Sok z selera może być spożywany codziennie, aby pomóc w leczeniu objawów kamicy nerkowej.

7.

Właściwości dezynfekujące i rozpuszczalnikowe zioła mogą pomóc w oczyszczeniu dróg moczowych i ułatwić przejście kamieni nerkowych.

Niektóre badania wskazują, że 500 miligramów (mg) czystej, wysuszonej trzy razy dziennie może być korzystne dla osób z kamieniami nerkowymi.

suplementy są dostępne do zakupu w niektórych sklepach ze zdrową żywnością lub w Internecie.

8. Bulion z ziaren nerki

Ziarna nerki zawierają dużo magnezu, związku, który pomaga zredukować kamienie nerkowe i ich objawy.

Jednym ze sposobów na uzyskanie korzyści z fasoli jest usunięcie ich z ich strąków, a następnie powoli gotować strąki przez około 5-6 godzin. Otrzymaną ciecz można następnie odcedzić, najlepiej za pomocą gazy, i podawać na ciepło lub schładzać.

Preparat można spożywać kilka razy w ciągu dnia.

9. Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia

Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia to gęsty, bogaty olej, który może ułatwić przepływ kamieni nerkowych poprzez smarowanie dróg moczowych.

Szklanka 5 uncji, rano i późnym popołudniem, najlepiej w tym samym czasie, co inne ziołowe lub domowe środki, może zmniejszyć ból i dyskomfort.

10.

Napoje wytworzone z owoców mogą pomóc obniżyć poziom fosforanów w moczu, utrudniając tworzenie się kamieni.

Zioło zawiera również związki, które zwiększają wydalanie moczu i pomagają rozpuszczać osady mineralne.

Wszystkie części rośliny i jej owoce można spożywać na surowo. Zioło może być dostępne tylko w formie tabletek lub suszone do użycia jako herbata, chociaż dostępne są różne suplementy do kupienia w Internecie.

Jedna pigułka 500 mg lub 1 filiżanka herbaty może wystarczyć, aby zapobiec kamieniom nerkowym i ułatwić ich przejście.

11. Sok z granatów

Uważa się, że ściągające i przeciwutleniające właściwości owoców granatu zmniejszają szanse na rozwój kamieni nerkowych i ułatwiają ich przenikanie.

Sok z granatów zawiera również związki, które obniżają kwasowość moczu, utrudniając tworzenie się kamieni.

Kupowanie całych granatów i spożywanie ich nasion lub wyciskanie ich jest najprostszym sposobem na uzyskanie tych korzyści zdrowotnych.

12. Ekstrakt z mniszka lekarskiego, herbata lub sok

Mlecze zawierają związki, które zwiększają produkcję żółci i moczu, pomagając pozbyć się ciała odpadków.

W postaci tabletek lub kapsułek 500 mg wysuszonego ekstraktu z mniszka lekarskiego może pomóc złagodzić objawy kamieni nerkowych lub zapobiec ich powstawaniu. W postaci herbaty lub soku zaleca się 3-4 filiżanki dziennie.

Różne formy mniszka lekarskiego są dostępne do zakupu online, w tym w postaci suplementu, ekstraktu lub herbaty.

13. Schudnij

Zdrowa waga w połączeniu z zdrową dietą, bogatą w odżywcze, wypełnione włóknami pokarmy, uważana jest za niezbędną do zapobiegania kamieni nerkowych i ich leczenia.

Napoje gazowane, kofeinowe i alkoholowe mogą zwiększyć ryzyko wystąpienia kamieni nerkowych u osoby.

Wiadomo również, że pokarmy bogate w cukier, sól lub tłuszcz zwiększają ryzyko złogów nerek i nasilają objawy.

Czynniki ryzyka

Kobieta kropi sól na jej pizzy.

Według najnowszego badania National Health and Nutrition Survey (NHANES) kamienie nerkowe dotyczą około 8,8 procent dorosłych w Stanach Zjednoczonych (USA).

Mężczyźni są bardziej narażeni na rozwój kamieni nerkowych niż kobiety. Około 10,6% mężczyzn w USA doświadcza kamieni nerkowych, w porównaniu do 7,1% kobiet.

Afroamerykanie i latynoscy Amerykanie są również mniej skłonni do zgłaszania kamieni nerkowych.

Niektóre schorzenia, w tym choroba nerek lub choroba Leśniowskiego-Crohna, mogą powodować lub zwiększać prawdopodobieństwo rozwoju choroby. Ponadto niektóre leki, w tym leki moczopędne, leczenie HIV, leki przeciwwapowe i leki zobojętniające na bazie wapnia, mogą zwiększać ryzyko wystąpienia kamieni nerkowych.

Otyłość i dieta są uważane za duże czynniki ryzyka dla tego schorzenia. W USA szacuje się, że u 11,2% osób otyłych rozwijają się kamienie nerkowe.

Diety bogate w produkty i substancje odwadniające, takie jak cukier, sól i alkohol, mogą przyczyniać się do rozwoju kamieni nerkowych. Niektóre pokarmy, choć w inny sposób pożywne, są naturalnie bogate w szczawian.

Osoby z wysokim ryzykiem rozwoju kamieni nerkowych mogą unikać:

 • szpinak
 • migdały
 • Rabarbar
 • róża chińska
 • buraki
 • czipsy
 • frytki
 • masło orzechowe
 • płatki z otrąb

Kiedy iść do lekarza

Osoba powinna szukać natychmiastowej pomocy medycznej, jeśli silny ból występuje w dolnej części brzucha lub narządów płciowych. Wiele kamieni nerkowych można leczyć za pomocą płynów i leków przeciwbólowych.

Jednak kamienie mogą utknąć w drogach moczowych lub uszkodzić tkanki moczowe, co zwykle wymaga natychmiastowej operacji.

Objawy, które powinien ocenić lekarz, obejmują:

 • utrzymujący się ból w dolnej części brzucha lub w dolnej części pleców trwający dłużej niż 4 tygodnie
 • gorączka lub dreszcze
 • wymioty
 • nudności
 • krwawy mocz
 • utrata przytomności
 • bolesne oddawanie moczu
 • mętny lub cuchnący zapach moczu

Wybraliśmy powiązane produkty w oparciu o jakość produktów i wyszczególniliśmy ich wady i zalety, aby pomóc Ci ustalić, która z nich będzie dla Ciebie najlepsza. Współpracujemy z niektórymi firmami, które sprzedają te produkty, co oznacza, że ​​Healthline UK i nasi partnerzy mogą otrzymać część przychodów, jeśli dokonasz zakupu za pomocą linku (ów) powyżej.

PLMedBook