Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Radzenie sobie z awarią Adderall

Adderall to lek na receptę, stosowany przez lekarzy do poprawy koncentracji u osób z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi.

Adderall jest środkiem pobudzającym, dzięki czemu, gdy słabnie, osoba może odczuwać efekty odwrotne do tych, które tworzy. Wynika to z braku równowagi chemicznej pozostawionej w ich mózgu. To może sprawić, że człowiek poczuje się zmęczony i ospały, co jest znane jako katastrofa Adderall.

Chociaż objawy związane z wypadkiem w Adderall mogą się różnić między ludźmi, ważne jest, aby ktoś zrozumiał, dlaczego doświadczają tej reakcji.

W tym artykule przyjrzymy się, jak rozpoznać awarię Adderall, czego spodziewać się w harmonogramie wycofywania Adderall i wskazówki dotyczące radzenia sobie z awarią.

Efekty dodatkowe

Adderall pills

Adderall to połączenie leków, które obejmuje dekstroamfetaminę i amfetaminę. Jest powszechnie stosowany w leczeniu zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD) i zaburzeń snu znanych jako narkolepsja.

Kiedy te substancje chemiczne dostają się do mózgu, zwiększają aktywność naturalnych systemów chemicznych, w tym systemów dopaminy i norepinefryny. To sprawia, że ​​osoba czuje się bardziej czujna, przytomna i lepiej się koncentruje.

Adderall może również przyspieszyć pracę serca i podnieść ciśnienie krwi. Ponieważ substancje chemiczne takie jak epinefryna i norepinefryna są związane z reakcją „walki lub ucieczki”, człowiek może czuć się wyjątkowo roztrzęsiony i hiperaware, kiedy przyjmuje Adderall.

Objawy wypadku Adderall

Chociaż dostępne są wersje leku o przedłużonym uwalnianiu, efekty Adderall w końcu ulegną zużyciu. Rezultatem może być intensywne odczucie wycofania się, inaczej zwane katastrofą Adderall, gdzie osoba czuje się przeciwna temu, co zrobili, kiedy przyjmowali lek.

Kiedy ktoś przestanie przyjmować Adderall, może zmniejszyć lub całkowicie uniknąć objawów odstawienia przez powolne wychodzenie z leku w ciągu kilku miesięcy.

Jeśli dana osoba szybko opuści Adderall, może zauważyć następujące symptomy awarii Adderall:

 • pragnienie Adderall
 • pobudzenie i drażliwość
 • niepokój lub panika
 • zmęczenie
 • uczucia depresji
 • zwiększony apetyt
 • bezsenność
 • żywe i nieprzyjemne sny

Jeśli osoba przyjmuje Adderall przez jakiś czas lub przyjmuje większe dawki leku, może być bardziej podatna na awarię Adderall.

Oś czasu wycofania Adderall

 Image credit: NeB_4o1, 2017 </ br>„></p> <p align=Poniżej znajduje się przewodnik dotyczący osi czasu wycofania Adderall.

Niektóre osoby mogą nie odczuwać tych objawów lub mogą wystąpić dodatkowe objawy.

Objawy odstawienia w dniach od 1 do 3 obejmują:

 • wyczerpanie
 • zmęczenie
 • uczucia depresji
 • zwiększony sen, ale prawdopodobnie złej jakości

W ciągu kilku dni dana osoba może zauważyć dalsze objawy związane z awarią Adderall. Mogą one trwać od 7 do 10 dni. Objawy obejmują:

 • bóle ciała i bóle
 • bóle głowy
 • zwiększony apetyt
 • wahania nastroju od niepokoju i pobudzenia do zmęczenia i zmęczenia
 • paranoja, taka jak ktoś, kto czuje, że inni ją osądzają lub chcą ją zdobyć
 • problemy z koncentracją
 • problemy ze snem

Jeśli dana osoba nagle przestanie używać Adderall, może doświadczyć długotrwałych i długotrwałych skutków związanych z wycofaniem. Mogą one trwać od kilku tygodni do miesiąca. Objawy mogą obejmować zmęczenie, apetyt na przyjmowanie leków lub wahania nastroju.

Zgodnie z ogólną zasadą, osoba może spodziewać się poprawy nastroju i aktywności w ciągu 1 do 3 miesięcy po zakończeniu przyjmowania Adderall.

Wskazówki dotyczące radzenia sobie z awarią Adderall

Poniższe wskazówki mogą pomóc osobie radzić sobie z awarią Adderall:

 • Upewnij się, że zachcianki są tylko tymczasowe. Im dłużej osoba spędza bez przyjmowania leku, tym lepiej są w stanie oprzeć się pragnieniom.
 • Stwórz środowisko, które sprzyja lepszemu zasypianiu. Obejmuje to chłodne, ciemne pomieszczenie z cichym lub białym szumem. Osoba powinna instruować innych, aby ich nie przeszkadzali i powstrzymywać się od zakłóceń, takich jak używanie telefonu komórkowego.
 • Pozostań nawodniony i odżywiony. Pij dużo wody i spożywaj pożywne produkty, takie jak owoce, warzywa, produkty pełnoziarniste i chude białka. Przydadzą się również herbaty, np. Rumianek lub ciepłe mleko.
 • Bądź zrelaksowany. Wykonuj czynności, które nie wymagają zbyt dużej koncentracji. Przykłady mogą obejmować głęboki oddech lub słuchanie muzyki.
 • Unikaj innych używek. Cokolwiek innego działającego jako środek pobudzający może sprawić, że spanie i odpoczynek staną się trudniejsze do osiągnięcia. Do tych substancji należą kofeina i papierosy.

Objawy wypadku w Adderall mogą czasami zaskoczyć osobę. Może być kuszące, aby zwrócić się do innych używek lub alkoholu, ale są to słabe mechanizmy radzenia sobie i często tylko opóźniają zdarzenie aż do późniejszego czasu.

Leczenie

wyczerpanie może być objawem wycofania Adderall

Nie ma obecnie zatwierdzonych leków do leczenia wypadku Adderall. Jednakże, jeśli dana osoba doświadcza poważnych objawów nastroju lub odstawienia, może porozmawiać z lekarzem o pomoc i porady.

Lekarz może czasami przepisać tymczasowe leki, aby pomóc osobie w poruszaniu się po katastrofie Adderall. Mogą to być leki wspomagające sen, takie jak Valium lub Xanax. Lekarz może również przepisać leki przeciwdepresyjne w małej dawce.

Osoba powinna unikać przyjmowania dodatkowych Adderall, aby spróbować walczyć z objawami wypadku. Strategia ta może doprowadzić do przedawkowania Adderall, powodując objawy takie jak szybkie i nieregularne bicie serca, dezorientacja, agresywne zachowanie, halucynacje i panika.

Jeśli dana osoba myśli o samookaleczeniu, może zadzwonić na pogotowie ratunkowe lub do lekarza. Jeśli ktoś czuje się samobójcą, nie powinien wahać się zadzwonić pod 911.

Perspektywy

Aby uniknąć fazy wycofania Adderall, ktoś powinien upewnić się, że nie przestaną zbyt szybko przyjmować Adderall.Powinni oni powoli odzwyczajać się od narkotyku, z pomocą lekarza, w ciągu kilku miesięcy.

Chociaż awarie Adderall mogą być nieprzyjemne, jest to tymczasowe. Osoba może korzystać z technik radzenia sobie z nimi, aby pomóc im w wycofaniu się z Adderall i zwykle poczuje się lepiej za kilka dni.

Osoba nie powinna nigdy przyjmować leku Adderall bez recepty lub bez opieki lekarza.

Like this post? Please share to your friends: