Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Przewodnik leczenia trądziku

Trądzik jest jedną z najczęstszych chorób skóry u mężczyzn i kobiet, występującą na klatce piersiowej, twarzy, barkach i plecach. Prawie wszyscy w wieku dojrzewania i wieku dojrzewania doświadczają trądziku. Ze względu na częstość występowania trądziku wiele osób szuka leczenia trądziku, często z różnych powodów. Niektórzy mają szczęście, że mają sporadyczne wypryski, podczas gdy inni mają ciągłe problemy z Trądzik różowaty i wynikające z tego blizny po trądziku, tak, że czują się zaniepokojeni, zawstydzeni i gorsze w swoim wyglądzie.

Jeśli masz trądzik, łagodny lub ciężki, nie powinien być traktowany jako pewnik i zaakceptowany jako część dorastania. Opracowano różne rodzaje leczenia trądziku dla określonych rodzajów i różnych ciężkości trądziku. Znalezienie odpowiedniego leczenia trądziku pomaga zaradzić zarówno fizycznym, jak i emocjonalnym uszkodzeniom, które trądzik może wnieść do życia.

Wszelkie oznaki trądziku należy leczyć tak szybko, jak to możliwe. Im dłuższy trądzik pozostanie na postęp bez leczenia, tym większa możliwość powstawania blizn. Leczenie trądziku zależy przede wszystkim od rodzaju trądziku i jego nasilenia. Twój dermatolog może najlepiej przepisać odpowiednie leczenie trądziku, ale opłaca się być świadomym tego stanu skóry. Oto niektóre z typowych procedur leczenia trądziku.

Środki do czyszczenia skóry

Miejscowe środki do czyszczenia skóry są najczęstszym lekiem na łagodny trądzik. Środki czyszczące do skóry zwykle zawierają kwas salicylowy, który pomaga odblokować pory skóry. W łagodnym trądziku leczenie jest o wiele łatwiejsze, ponieważ prawie nie ma zapalenia. W takim przypadku czasami wystarczy zwykłe oczyszczenie, aby wyschnąć i wyleczyć pryszcz.

Over the Counter / Prescribed Topical Medicine

Leki do stosowania miejscowego, dostępne jako żele, płyny kosmetyczne lub kremy, są stosowane bezpośrednio na skórze jako miejscowe leczenie trądziku. Miejscowe leki mogą być przepisywane lub kupowane bez recepty na łagodne trądzik i mogą być skuteczne, gdy nie ma stanu zapalnego. Miejscowe leki obejmują antybiotyki, które zabijają bakterie wywołujące zapalenie i komedolityki, które rozluźniają zatyczki na pory skóry i zapobiegają tworzeniu się nowych komedi. W zależności od różnych czynników leczenie trądziku za pomocą leków miejscowych może trwać od kilku tygodni do kilku lat. Efekty uboczne obejmują peeling skóry, podrażnienie i łagodne zaczerwienienie.

Nadtlenek benzoilu, dostępny w różnych stężeniach (i markach), jest popularnym przeciwbakteryjnym i keratolitycznym miejscowym leczeniem trądziku, szczególnie w przypadkach łagodnego i umiarkowanego trądziku.

Leki doustne

Leki doustne obejmują niektóre antybiotyki, które zabijają bakterie i łagodzą stany zapalne i powstawanie komedii w umiarkowanym trądziku.

Oprócz antybiotyków, izotretynoina jest kolejnym doustnym lekiem stosowanym w leczeniu trądziku, który jest ciężki i objawia się jako cysty i guzki. Tretinoina zmniejsza produkcję sebum i leczenie trądziku trwa przeciętnie do czterech lub pięciu miesięcy, z 60% wskaźnikiem powodzenia.

Jednak kobiety powinny dokładnie ocenić swoje możliwości u lekarza, zanim zgodzą się na terretinową terapię jako opcję leczenia trądziku, ponieważ może to spowodować wady wrodzone, jeśli zostaną podjęte przez kobiety w ciąży. Ponadto, Tretinoin może powodować działania niepożądane, takie jak krwawienia z nosa, problemy ze wzrokiem, wyższe wytwarzanie enzymów wątrobowych i nadmiar cholesterolu.

Inne leki doustne przeznaczone do leczenia trądziku obejmują antyandrogeny, które zmniejszają produkcję sebum i kortykosteroidy, które są innym rodzajem leku przeciwzapalnego. Kortykosteroidy są również podawane przez wstrzyknięcie dożylne lub wstrzyknięcie leków przeciwzapalnych bezpośrednio do trądziku objętego procesem zapalnym. Pigułki antykoncepcyjne i leki na hormonoterapię są antyandrogenami

Peelingi i dermabrazja chemiczna

Obejmuje to zastosowanie eksfoliatu, takiego jak kwas glikolowy, na obszary dotknięte trądzikiem. Czasami jako alternatywę stosuje się mikrodermabrazję. Rezultatem jest złuszczanie się wierzchniej warstwy skóry, która otwiera zaskórniki, a ponieważ pory nie są już zatkane, trądzik zostaje wyeliminowany.

Wyciąg Comedone / cyst

Ekstrakcja Comedo to po prostu sterylne usuwanie zaskórników i zaskórników. Za pomocą specjalnych narzędzi lekarz wykonuje nacięcie na zainfekowanej skórze i usuwa komedo z porów skóry.

Cystic Acne rozwiązuje się przez odsączenie i ekstrakcję bakterii, sebum i obcych zanieczyszczeń, które zatykają się u podstawy mieszka włosowego. Procedury te są zwykle realizowane jednocześnie z miejscowym i / lub doustnym leczeniem farmakologicznym.

Terapia sterydowa

Szybkim sposobem na wysuszenie torbieli jest wstrzyknięcie im sterydów.

Światłolecznictwo

Światło ultrafioletowe (UV) było popularnym źródłem światła dla zabijania propionibacterium, który infekuje nadmiar oleju w trądziku. To leczenie trądziku zmniejszyło popularność, gdy badania wykazały, że światło UV może zwiększać ryzyko zachorowania na raka skóry.

Blue Light Therapy (nazwa pochodzi od koloru światła) jest alternatywnym rodzajem fototerapii łagodnego i umiarkowanego trądziku. Badania medyczne wykazują znaczną redukcję uszkodzeń u pacjentów leczonych niebieskim światłem w przypadku trądziku dwa razy w tygodniu przez 5 tygodni. Dwóch pacjentów zgłosiło suchość skóry, ale nikt nie przerwał leczenia. Napromienienie niebieskiego światła zmniejsza ilość Propionibacteriumacnes (p.acnes).

Light Therapy Energy (LHE), inna forma fototerapii do leczenia trądziku, odnosi się do przypadków, w których trądzik jest umiarkowany do ciężkiego. Zielone światło kurczy gruczoły łojowe, zmniejszając produkcję sebum. Ze zredukowanym sebum bakterie nie są przyciągane do porów skóry w takich ilościach. Leczenie zwykle wykonuje się dwa razy w tygodniu, a kończy się w ciągu jednego miesiąca.

Leczenie laserowe

FDA została zatwierdzona w 2002 roku jako leczenie trądziku. Leczenie laserowe rozpoczyna się od miejscowego zastosowania kremu znieczulającego, a następnie terapii laserem o niskim poziomie skierowanej na obszary skóry dotknięte trądzikiem.Belka podgrzewa gruczoły łojowe lub produkujące ropę, które zatykają pory skóry i zabijają bakterie. Sesję zabiegową przeprowadza się zwykle od trzech do czterech razy w miesiącu, a użytkownicy mogą uzyskać wyniki zbliżone do 100% skuteczności.

Wadą laseroterapii jest to, że większość ubezpieczeń nie obejmuje tej procedury.

Nowoczesne badania medyczne udostępniły różne i skuteczne metody leczenia trądziku. Obowiązkiem tych, którzy cierpią na trądzik, a także konsultacji lekarza lub dermatologa, aby dobrze wykorzystać te odkrycia i badania właściwego rozwiązania

Napisane przez – Jeremy Langart
www.acneskinguide.com – Zasoby zdrowotne poświęcone dostarczaniu faktycznych informacji i oczyszczaniu mitów dotyczących leczenia trądziku i trądziku.

Like this post? Please share to your friends: