Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Powikłania endoskopowe częściej niż wcześniej szacowano, US

Wizyty w szpitalu mające na celu poradzenie sobie z powikłaniami po endoskopii przewodu pokarmowego (GI), gdzie chirurg przegląda przewód pokarmowy pacjenta za pomocą instrumentu podobnego do rurki, może być bardziej powszechne w Stanach Zjednoczonych niż wcześniej szacowano, sugerują naukowcy, którzy zalecają zmiany w bieżącym standardowym raporcie. w celu zapewnienia odpowiednich wizyt w oddziale ratunkowym i nieoczekiwanych przyjęć do szpitala po przeoczeniu endoskopii.

Możesz przeczytać, w jaki sposób dr Daniel A. Leffler i współpracownicy z Beth Israel Deaconess Medical Center w Bostonie doszli do wniosku, że powikłania po zabiegach endoskopii GI mogą być dwa, a nawet trzy razy częstsze niż sugerują obecne badania, w badaniu opublikowanym w Internecie w 25 Październikowe wydanie Archives of Internal Medicine, jednego z magazynów JAMA / Archives.

Miliony Amerykanów poddaje się corocznie zabiegom endoskopowym przewodu żołądkowo-jelitowego (GI), w których lekarz wprowadza do przewodu pokarmowego instrument podobny do rurki, na przykład do badania odbytu, odbytnicy, różnych części jelit, gardła / gardła, przełyku lub żołądka, szukać objawów raka, wrzodów i innych objawów.

Endoskopia GI obejmuje szereg procedur, na przykład badanie esophagogastroduodenoscopy (w celu zbadania przełyku, żołądka i dwunastnicy), kolonoskopię (okrężnicę), sigmoidoskopię (esicy i okrężnicę) oraz pharyngoskopię (gardło: część gardła).

Jednak autorzy napisali, że dane dotyczące bezpieczeństwa tych procedur są ograniczone i opierają się głównie na raportach od lekarzy, przeglądach dokumentacji medycznej i wywiadach uzupełniających, które mogą nie uwzględniać wszystkich komplikacji, które mogą pojawić się później.

W celu przeprowadzenia badania Leffler i jego współpracownicy opracowali system, który analizował dokumentację medyczną i automatycznie odnotowywał zgłoszenia do oddziału ratunkowego (ED) w ciągu 14 dni od poddania pacjentów endoskopii w Centrum DeaconessMedical Centre Beth Israel.

Następnie mieli wykwalifikowanych lekarzy, wyposażonych w ustalony z góry zestaw kryteriów włączenia, przeglądu dokumentacji zgłoszeń i oceny wizyt ED, które były związane z wcześniejszą endoskopią ambulatoryjną.

Łącznie oceniali oni 18 015 procedur GI zawierających „6383 esophagogastroduodenoscopies (EGD) i 11 632 kolonoskopii (7392 dla badań przesiewowych i inwigilacji)”.

Naukowcy odkryli, że:

  • Wśród ocenianych przez nich procedur, 419 wizyt ED i 266 hospitalizacji wystąpiło w ciągu 14 dni od zabiegu.
  • 134 (32%) z ED vistis i 76 (26%) hospitalizacji było związanych z poprzednią niedawną procedurą OG.
  • W porównaniu z 31 komplikacjami zarejestrowanymi w standardowym raporcie lekarza (s
  • Wizyty w szpitalu związane z zabiegiem wystąpiły w 1,07% wszystkich EGD, 0,84% wszystkich kolonoskopii i 0,95% wszystkich badań przesiewowych w kolonoskopii.
  • Stosując standaryzowane stawki Medicare, średnie koszty tych powikłań wyniosły 1403 USD na wizytę w ED i 10123 USD na hospitalizację.
  • W całym ogólnym programie przesiewowym i inwigilacyjnym te niekorzystne zdarzenia dodały do ​​każdego egzaminu koszt 48 USD.
  • Najczęstsze przyczyny wizyt w ED to ból brzucha (47%), krwawienie z przewodu pokarmowego (12%) i ból w klatce piersiowej (11%).

Naukowcy doszli do wniosku, że w oparciu o nowy system przeszukiwania elektronicznej dokumentacji medycznej zaobserwowali „1% przypadków powiązanych wizyt w szpitalu w ciągu 14 dni od ambulatoryjnej endoskopii, 2 do 3 razy wyższych niż ostatnie szacunki”.

„Chociaż ogólny wskaźnik ciężkich powikłań, w tym perforacja, zawał mięśnia sercowego [zawał serca] i śmierć pozostały bez zmian, prawdziwy zasięg zdarzeń niepożądanych jest znacznie większy niż zwykle uznawany” dodali, zauważając, że „ogólny odsetek w przypadku 127 pacjentów szpital ze względu na ambulatoryjną procedurę endoskopową stanowi powód do niepokoju, szczególnie w przypadku kontroli i nadzoru, gdy zdrowi zdrowi ludzie są narażeni na ryzyko proceduralne „.

Zauważyli, że „większość zdarzeń nie została uchwycona przez standardowe raportowanie” i zasugerowano, że należy opracować nowe sposoby automatycznego powiązania niepożądanych zdarzeń z powrotem do ostatnich procedur OG.

Stwierdzili także, że koszty niespodziewanego leczenia w nagłych wypadkach po endoskopii mogą być znaczące i powinny być brane pod uwagę przy obliczaniu kosztów programu badań przesiewowych lub nadzoru.

„Częstość i koszt nieoczekiwanego użycia w szpitalu po zaplanowanej endoskopii ambulatoryjnej.”
Daniel A. Leffler; Rakhi Kheraj; Sagar Garud; Naama Neeman; Larry A. Nathanson; Ciaran P. Kelly; Mandeep Sawhney; BruceLandon; Richard Doyle; Stanley Rosenberg; Mark Aronson.
Arch InternMed. Tom 170, nr 19, str. 1752-1757, 25 października 2010 r.
DOI: 10,1001 / archinternmed.2010.373

Źródła: JAMA i Archiwa Journals.

Napisane przez: Catharine Paddock, PhD

PLMedBook