Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Pięć środków zaradczych w domu dla UTI

Infekcja dróg moczowych jest częstym schorzeniem, często określanym jako ZUM, które można leczyć za pomocą domowych środków zaradczych.

Podczas korzystania z domowych środków zaradczych na ZUM pomocne jest zrozumienie stanu, w tym jego przyczyn i objawów.

W niektórych przypadkach środki zaradcze w domu dla ZUM mogą być wystarczające, aby złagodzić objawy i przyspieszyć powrót do zdrowia. Przed skorzystaniem z domowych środków zaradczych zawsze dobrze jest najpierw porozmawiać z lekarzem.

Czym są ZUM?

lekarz wskazując na pęcherz

UTI to infekcja dróg moczowych, czasami nazywana infekcją pęcherza.

Układ moczowy składa się z pęcherza moczowego, nerek, cewki moczowej i moczowodów. Ten system jest odpowiedzialny za przetwarzanie i wydalanie moczu z organizmu.

Zwykle drogi moczowe mogą zapobiegać infekcjom. Niemniej jednak, ZUM są powszechne, aw niektórych przypadkach mogą upłynąć zaledwie kilka tygodni, zanim objawy staną się poważne.

Jednak w przypadku wystąpienia infekcji należy jak najszybciej zwrócić się o pomoc lekarską. Może to zapobiec występowaniu powikłań.

Oprócz porad udzielanych przez lekarza, środki zaradcze w domu dla ZUM mogą być wystarczające do złagodzenia objawów w niektórych przypadkach.

Przyczyny

Często zakażenia dróg moczowych wywoływane są przez bakterie infekujące drogi moczowe. Może się tak zdarzyć z wielu powodów. Na przykład bakterie mogą przedostać się do układu moczowego podczas seksu lub po skorzystaniu z toalety.

ZUM mogą być również związane z innymi stanami, na przykład kamieniami nerkowymi. Jeśli dana osoba ma kamienie nerkowe, mogą one blokować drogę moczową, powodując infekcje.

Osoby z cukrzycą również mają zwiększone ryzyko, podobnie jak osoby z osłabionym układem odpornościowym.

Dalsze zagrożenia obejmują niektóre zabiegi medyczne, takie jak chemioterapia lub cewnik moczowy, które mogą zwiększać ryzyko ZUM.

Objawy

ZUM można identyfikować za pomocą szeregu różnych objawów. Mogą to być:

  • Potrzeba częstszego oddawania moczu niż zwykle: jeśli potrzeba oddawania moczu staje się przeszkadzająca w codziennym życiu, może to być oznaką ZUM.
  • Ból lub uczucie dyskomfortu wokół pęcherza moczowego i cewki moczowej: Można to odczuwać przed oddaniem moczu lub po nim, chociaż jest to głównie zauważane podczas oddawania moczu. Czasami jest to opisane jako uczucie pieczenia.
  • Zmiany w jakości moczu: może to być kolor, zapach lub wygląd. Krew w moczu może być również objawem ZUM.

Objawom tym może towarzyszyć ogólne złe samopoczucie, takie jak zmęczenie lub gorączka.

Traktowanie UTI w domu

Chociaż zawsze dobrze jest porozmawiać z lekarzem o poradę, istnieją sposoby, że objawy ZUM można leczyć w domu.

Wymienione tutaj są pięć najbardziej skuteczne środki zaradcze UTI:

1. Płyny do picia

kobieta pije dużo wody na infekcję dróg moczowych

Jednym z najprostszych środków zaradczych w domu dla ZUM jest picie dużej ilości wody. Pomaga to wypłukać bakterie z organizmu.

Zaleca się, aby osoba spożywała od sześciu do ośmiu uncji 8-uncjowych szklanek wody dziennie. Jednak ważne jest, aby zasięgnąć porady medycznej, decydując o ilości do wypicia dziennie.

Picie zbyt dużej ilości może być niebezpieczne, szczególnie w przypadku wcześniejszych chorób nerek.

2. W razie potrzeby oddawaj mocz

Może kusić unikanie moczu przy pomocy ZUM. Dzieje się tak dlatego, że ZUM może spowodować, że osoba będzie chciała oddawać mocz częściej niż zwykle, nawet jeśli nie ma moczu do wydania.

Jednakże oddawanie moczu może pomóc w usuwaniu bakterii wywołujących zakażenie. Wraz z piciem większej ilości płynów może to złagodzić objawy i przyspieszyć powrót do zdrowia.

3. Ciepło

Niektóre środki zaradcze stosowane w domu dla ZUM mogą pomóc złagodzić objawy, takie jak ból i dyskomfort, chociaż mogą one nie pomóc w wyzdrowieniu.

Na przykład, zastosowanie podkładki termicznej do pęcherza lub obszaru łonowego może tymczasowo zmniejszyć ból i dyskomfort.

Ciepło nie powinno być nakładane bezpośrednio na skórę i nie powinno być zbyt gorące. Ogrzewanie powinno być stosowane tylko przez krótki czas, aby uniknąć poparzenia skóry.

Jeśli chcesz kupić podkładki termiczne, istnieje doskonały wybór on-line z tysiącami opinii klientów.

4. Odzież

Luźna odzież może zapobiegać pogorszeniu infekcji przez wilgoć. Mocne ubranie może sprzyjać tworzeniu się wilgoci.

Utrzymanie obszaru łonowego w czystości i suchości jest ważne, aby zapobiec rozwojowi bakterii.

5. Dieta

cytrusowe źródła witaminy c

Niektóre pokarmy mogą pogarszać objawy. Obejmują one żywność, która jest:

  • gorący lub pikantny
  • gazowany
  • kofeinę
  • alkoholowy

Żywność o wysokiej zawartości błonnika może przyspieszyć powrót do zdrowia. Uzyskanie szeregu niezbędnych składników odżywczych jest również ważne, aby umożliwić organizmowi samo uzdrowienie.

Witamina C może hamować rozwój bakterii w drogach moczowych, ponieważ powoduje, że mocz staje się bardziej kwaśny. Chociaż zwykle zaleca się zwiększenie spożycia witaminy C poprzez zróżnicowaną dietę, zaleca się stosowanie suplementów. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem suplementów witaminy C, istnieje doskonały wybór dostępny online.

Sok żurawinowy jest często uważany za środek domowy dla ZUM. Jednak nie ma jednoznacznych badań potwierdzających, że jest to prawdą.

Zapobieganie UTI

Zapobieganie ZUM nie zawsze jest możliwe, choć istnieją kroki, które można podjąć, aby zminimalizować ryzyko ich wystąpienia.

Po użyciu łazienki wycieranie od przodu do tyłu może zapobiec przedostawaniu się bakterii do dróg moczowych.

Oddawanie moczu po aktywności seksualnej może również pomóc w usuwaniu bakterii, które mogły przedostać się do dróg moczowych. Zrobienie tego jak najszybciej po aktywności seksualnej jest zazwyczaj zalecane.

Kiedy iść do lekarza

Jeśli objawy ZUM są ciężkie lub utrzymują się dłużej niż 1 tydzień bez poprawy, należy koniecznie skontaktować się z lekarzem. Ciężkie objawy, które są długotrwałe, mogą wskazywać na przewlekłe ZUM.

W wielu przypadkach, w których ZUM jest łagodne lub ostre, może upłynąć w ciągu 2-3 dni z leczeniem domowym.

Bezpieczeństwo i środki domowe

Ważne jest, aby zasięgnąć profesjonalnej porady medycznej, rozważając środki zaradcze w domu dla UTI.

Środki zaradcze stosowane w domu dla ZUM mogą być stosowane w celu złagodzenia objawów i wspomagania regeneracji w połączeniu z ustalonymi opcjami leczenia. Środki zaradcze w domu niekoniecznie są bardziej skuteczne niż przepisane leczenie i leki.

Wszelkie istniejące wcześniej warunki lub leki powinny być brane pod uwagę przed skorzystaniem z domowych środków zaradczych dla ZUM.

Niektóre ziołowe środki zaradcze lub zmiany w diecie mogą wchodzić w interakcje z istniejącymi warunkami lub lekami w sposób, który może negatywnie wpływać na zdrowie. Mogą również pogorszyć objawy UTI.

Zwykle środki zaradcze w domu dla ZUM można bezpiecznie administrować. Jednak zawsze zaleca się, aby zostały one najpierw omówione z lekarzem.

Środki domowe nie zastępują profesjonalnego leczenia.

Wybraliśmy powiązane produkty w oparciu o jakość produktów i wyszczególniliśmy ich wady i zalety, aby pomóc Ci ustalić, która z nich będzie dla Ciebie najlepsza. Współpracujemy z niektórymi firmami, które sprzedają te produkty, co oznacza, że ​​Healthline UK i nasi partnerzy mogą otrzymać część przychodów, jeśli dokonasz zakupu za pomocą linku (ów) powyżej.

Like this post? Please share to your friends: