Drodzy użytkownicy! Wszystkie materiały dostępne na stronie zostały przetłumaczone z innych języków. Chcemy przeprosić za jakość tekstów, mamy jednak nadzieję, że będą one przydatne. Pozdrawiamy, Administracja. E-mail: admin@plmedbook.com

Generic Wersje plajwki do przecinania krwi zatwierdzone przez FDA

Ogólne wersje leków rozrzedzających krew – Plavix (wodorosiarczan klopidogrelu) zostały zatwierdzone przez FDA (Food and Drug Administration). Wodorosiarczan klopidogrelu zmniejsza prawdopodobieństwo zlepiania się płytek krwi i tworzenia skrzepów w naczyniach krwionośnych, co powoduje mniejsze ryzyko udaru i zawału serca.

Klopidogrel jest zatwierdzony przez FDA dla osób, które niedawno przeszły udar lub zawał serca, a także u pacjentów z chorobą tętnic obwodowych – częściową lub całkowitą blokadą tętnicy.

Keith Webber, Ph.D., zastępca dyrektora Biura Nauk Farmaceutycznych w Centrum FDA ds. Oceny i Badań Narkotyków, powiedział:

„Dla osób, które muszą radzić sobie z przewlekłymi schorzeniami, ważne jest posiadanie skutecznych i przystępnych cenowo opcji leczenia. Produkty genetyczne zatwierdzone dzisiaj poszerzą te opcje dla pacjentów”.
Klopidogrel może nie być skuteczny u niektórych pacjentów z czynnikami genetycznymi, które powodują odmienny metabolizm leku. FDA mówi, że klopidogrel ma pudełko z ostrzeżeniem ostrzegającym lekarzy o tym.

Lekarze mogą badać pacjentów pod kątem czynników genetycznych, które zmieniają metabolizm klopidogrelu w organizmie.

Na skuteczność klopidogrelu mogą również wpływać niektóre leki, takie jak inhibitory pompy protonowej, esomeprazol (Nexium) i omeprazol (Prilosec). Pacjenci przyjmujący takie leki mogą kontynuować z dużym atakiem serca i ryzykiem udaru, jeśli przyjmą klopidogrel.

Plavix 2007-04-19
Ogólne wersje Plavix (klopidogrel) są już dostępne na rynku

Klopidogrel wiąże się z ryzykiem krwawienia, które czasami może być ciężkie, a nawet śmiertelne. Pacjenci przyjmujący ten lek mogą krwawić i łatwiej się brudzić – ich prawdopodobieństwo wystąpienia krwawienia z nosa jest również większe. Osoby przyjmujące klopidogrel, krwawiące, mogą przestać krwawić dłużej niż zwykle.

Klopidogrel dostarczany jest z Przewodnikiem dla pacjenta, który zawiera kluczowe instrukcje dotyczące jego stosowania, a także informacje na temat bezpieczeństwa leku.

Następujące firmy otrzymały zatwierdzenie FDA dla klopidogrelu w dawce 300 mg:

 • Teva Pharmaceuticals
 • Mylan Pharmaceuticals
 • Gate Pharmaceuticals
 • Doktor Reddy’s Laboratories

Następujące firmy otrzymały zatwierdzenie FDA dla klopidogrelu 75 mg:

 • Torrent Pharmaceuticals
 • Teva Pharmaceuticals
 • Sun Pharma
 • Laboratoria Roxane
 • Mylan Pharmaceuticals
 • Aurobindo Pharma
 • Apotex Corporation

FDA podkreśla, że ​​leki generyczne i markowe muszą podlegać tym samym rygorystycznym wymaganiom, zanim pojawią się na półkach aptecznych. Markowe i generyczne leki zatwierdzone przez FDA mają identyczne moce i poziomy jakości, dodała Agencja.

Napisane przez Christiana Nordqvista

Like this post? Please share to your friends: